داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

صنفي کوچک، صنعتي بزرگ! پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 8 بهمن 1389 ، 11:59

 صنفي کوچک، صنعتي بزرگ !

صنعت بسته بندی

صنعت بسته بندي، امروزه چنان رشد و تکاملي يافته و چنان نوآوري هاي بي نظيري را خلق کرده است که از آن به عنوان صنعت آينده نام برده مي شود. سير تکامل و تحولات پرشتاب صنعت بسته بندي موجب نفوذ آن در تمامي صنايع شده و تمامي مواد را براي انجام ماموريت خود به بهترين شکل به کار گرفته است. علوم و فنون مهندسي گوناگون در حال حاضر براي تعريف مواد جديد بسته بندي و کاربردهاي جديد آن بسيج شده اند.  

 

بيشترين سرمايه در فرآيند تحقيق و توسعه هزينه مي شود تا محيط زيست براي آيندگان حفظ شود، کمترين منابع طبيعي و تجديدناپذير براي توليد يک بسته بندي مورد استفاده قرار گيرد، نهايت حفاظت از کالا و بهداشت کامل آن براي حفظ سلامت جامعه در اولويت قرار گيرد، بسته خود وظيفه بازاريابي در نقطه فروش را بر عهده گيرد و در نهايت مصرف کننده از خريد يک کالا احساس رضايت مندي کند  .

 

ماشين آلات بسته بندي چنان تکاملي يافته اند که حتي در کشوري چون آلمان، توليدکنندگان اين تجهيزات بازوهاي اقتصادي اين کشور به شمار مي روند. هر ساله و در نمايشگاه هاي متعدد، فن آوري ها و نوآوري هاي مدرن تجهيزات بسته بندي خيل علاقمندان را مبهوت مي سازد و پويايي صنعت بسته بندي را آشکار مي سازد  .

 

بازار جهاني ماشين آلات بسته بندي در سال 2006 ميلادي، در حدود 26 ميليارد دلار برآورد شد و پيش بيني مي شود ميزان تقاضا براي ماشين آلات بسته بندي تا سال 2012، به عدد 8/39 ميليارد دلار برسد. در حالي که ساليانه، شاهد رشد 2/5 درصدي اين تقاضا خواهيم بود. 41% توليد ماشين آلات بسته بندي متعلق به اروپاست. کشورهاي آلمان و ايتاليا در پيشتازي قاره سبز در توليد تجهيزات بسته بندي نقشي ممتاز دارند. آسياي شرقي و اقيانوسيه نيز با 24 % سهم در جايگاه بعدي قرار دارد. در اين بخش بازار، کشور ژاپن با تکنولوژي بي رقيبش پيشتاز است و چين به سرعت به سوي پيشي گرفتن از ژاپن گام برمي دارد. آمريکاي شمالي و کشورهاي عضو پيمان   NAFTA نيز 21% از بازار ماشين آلات بسته بندي را در اختيار دارند. آفريقا و خاورميانه 9% از اين بازار 26 ميليارد دلاري را در اختيار دارند و آمريکاي مرکزي و جنوبي با 5 % در آخرين جايگاه قرار دارد  .

 

رتبه بندي کشورها در بازار ماشين آلات بسته بندي جالب توجه است. کشور آلمان به تنهايي 22% از بازار جهاني ماشين آلات بسته بندي را در اختيار دارد. ايتاليا با 16%، ايالات متحده با 12% و ژاپن با 10% از بزرگ ترين بازارهاي ماشين آلات بسته بندي به شمار مي روند. چين با 6% رقيبي جدي براي توليدکنندگان بزرگ ماشين آلات بسته بندي است و فرانسه و سوئد با 3% در رتبه هاي بعدي قرار دارند. سوئيس، اسپانيا و انگلستان نيز با 2% سهمي از اين بازار را به خود اختصاص داده اند  .

چنان چه مشخص است کشورهاي خاورميانه که از منابع غني نفت بهره مندند در بازار رو به رشد ماشين آلات بسته بندي، جايگاهي ندارند و عمدتا مصرف کننده ماشين هاي ديگر کشورها هستند. اين خود به تنهايي داراي اشکال نيست اما با توجه به اين نکته که اين کشورها از جمله ايران با توجه به درآمدهاي چشم گير حاصل از فروش نفت، رو به استفاده از ماشين آلات چيني بي کيفيت آورده اند، ناتواني مديريتي اين کشورها را بيش از پيش عيان مي سازد  .

 

صنايع غذايي به عنوان بزرگ ترين خريدار تجهيزات و ماشين آلات بسته بندي 40 درصد بازار را به خود اختصاص مي دهد در حالي که 20 درصد اين بازار در اختيار صنعت نوشيدني است. 20 درصد از سهم اين بازار نيز متعلق به صنايع دارويي، بهداشتي و آرايشي است  .

 

رشد صنعت بسته بندي و به تبع آن افزايش تقاضا براي ماشين آلات مدرن بسته بندي ناشي از افزايش و بهبود استانداردهاي زندگي است. امروز اين واقعيت بيش از گذشته ملموس است که مصرف کنندگان براي محصولاتي که تضمين کننده سلامتي شان باشد، هزينه بيشتري مي پردازند. با توجه به درآمد سرانه کشورهاي مختلف جهان در خواهيم يافت که در کشورهاي توسعه يافته، يعني ايالات متحده، اروپاي غربي و ژاپن، فروش ماشين آلات بسته بندي به دليل تقاضاي بيشتر براي محصولات سالم، افزايش خواهد يافت. در اين ميان اما کشور چين هم چنان بيشترين رشد را به ثبت خواهد رساند. ارزش تقاضا براي ماشين آلات بسته بندي در کشور چين تا سال 2012 به بيش از 3/3 ميليارد دلار خواهد رسيد. در هند و روسيه نيز پيشرفت چشم گيري ناشي از افزايش آگاهي عموم مردم به ثبت خواهد رسيد. کشورهاي اوکراين، ايران، اندونزي، مالزي، عربستان سعودي، مکزيک، آفريقاي جنوبي و ترکيه نيز در مسير توسعه و افزايش تقاضا براي ماشين آلات بسته بندي گام خواهند برداشت  .

در ميان انواع ماشين آلات بسته بندي، بيشترين سود آوري مربوط به تجهيزات کدگذاري و ليبل زني است ضمن اين که ماشين هاي پالت ساز، دسته کن و لفاف پيچ، رشدي بيش از نرخ ميانگين خواهند داشت. اما هم چنان تجهيزات مدرن پرکني و فرم-فيل-سيل، پرمصرف ترين و گسترده ترين ماشين بسته بندي خواهند بود  .

 

 اما سهم ايران از اين بازار بزرگ چند درصد و چه مقدار است؟

مطابق آمار سال 2006 ميلادي، کشور ايران در حدود 132 ميليون يورو واردات ماشين آلات بسته بندي داشته است. 97/59% اين واردات از کشور آلمان بوده است و 67/17 درصد از ايتاليا، 4% از فرانسه، 93/3 درصد از سوئد، 19/3% از سوئيس و24/11 درصد از ديگر کشورها، ماشين بسته بندي وارد ايران شده است. بدون ترديد از سال 2006 تا 2010 تغييراتي چشم گير در ترکيب صادرکنندگان ماشين آلات بسته بندي به کشور روي داده و چين سهم همگي اين کشورها را ربوده است. اگر چه هم چنان آلمان بزرگ ترين صادرکننده ماشين آلات بسته بندي به ايران به شمار مي رود. متاسفانه هيچ منبع داخلي براي بررسي آمار و ارقام وارداتي و صادراتي به تفکيک وجود ندارد. پس از جستجو در منابع خارجي نيز آمار ارائه شده فوق در سال 2006 قابل اعتمادترين آمار ممکن بود. اين آمار از بانک اطلاعات آماري اتحاديه   VDMA آلمان استخراج شده است  .

در سال 2006، هنوز 4 قطع نامه سازمان ملل و شوراي امنيت بر عيله ايران به تصويب نرسيده بود و صنعت کشور دچار مشکلات عديده امروز نبود. در اين چند سال، توليدکنندگان داخلي ماشين آلات بسته بندي بدل به نمايندگان فروش ماشين آلات چيني شدند و قفل محکمي که بر خزانه بانک ها زده شد، صنعت بسته بندي کشور را فلج ساخت. ارزش چک هاي برگشتي به بيش از 4 هزار ميليارد تومان ( 4ميليارد دلار) رسيد و کارخانه هاي کوچک و بزرگ در تنگناي مالي يا اعلام برشکستگي کردند يا نيروي انساني خود را تعديل کردند و يا توليد را رها کرده، تاجر شدند. حال چگونه نرخ بي کاري در اين فضاي اقتصادي تک رقمي شده است، بايد از متوليان امر پرسيد اما يکي از دلايل آن مي تواند هجوم کارگران بي کار شده کارخانجات به سوي مشاغل کاذب باشد  !

 

عدم شفافيت در ارائه آمار و ارقام از سوي واحدهاي توليدي و عدم وجود يک مرکز قوي و قابل اعتماد براي صنعت کشور - که بدون شک بايد به صورت خصوصي اداره شود- موجب شده است که نتوانيم با تحليل هاي فني و کارشناسانه، فضاي صنعت بسته بندي کشور را با ديگر کشورها مقايسه کرده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي کنيم. دسترسي به اين آمار براي تمامي واحدهاي صنعتي و پيش بيني فضاي آينده کسب و کار و صنعت، مي تواند يک سرمايه گذار و يک صنعت گر را در برنامه ريزي بلند مدت و هدف مند ياري رساند. عدم توانايي براي برنامه هاي بلند مدت به دليل ابهام و سردرگمي از شرايط پيش رو، صنعت يک کشور را با مخاطرات بسياري روبرو مي سازد. يک نمونه آن در کشور ايران، مي تواند مربوط به پي آمدهاي نقدي شدن يارانه ها باشد. وقتي يک سرمايه گذار يا صنعت گر نمي داند که پس از نقدي شدن يارانه ها، بايد چقدر هزينه بابت آب و برق و ...بپردازد و چگونه تورم ناشي از اين برنامه را در قيمت کالاي خود لحاظ کند، چگونه مي تواند به برنامه اي مدون  و بلند مدت براي توليد بينديشد  .

 

نگاهي به آمار چند کشور داراي بيشترين رشد در صنعت بسته بندي شايد بتواند جايگاه و توان ايران را واقع بينانه به تصوير کشد  .

 

 صنعت بسته بندی هند

 

هند

جمعيت هند در سال 1947، سيصد و پنجاه ميليون نفر بود در حالي که اين جمعيت در حال حاضر در سال 2010 به يک ميليارد و يکصد و پنجاه ميليون نفر رسيده است. اين افزايش شديد جمعيت موجب کاهش سرانه درآمد مردم و در نهايت قدرت خريد اندک آنان مي شود. از اين رو توليد بسته هاي کوچک که مردم دمکرات ترين کشور دنيا، هند، قادر به خريد آن باشند، در اولويت اول صنعت بسته بندي کشور هند قرار دارد. نرخ رشد صنعت بسته بندي در هند 14 تا 15 درصد است و پيش بيني مي شود تا سال 2012 اين نرخ رشد دو برابر شود. ارزش صنعت بسته بندي کشور هند معادل 14 ميليارد دلار تخمين زده مي شود و جايگاهي مناسب براي اين کشور در سراسر دنيا رقم مي زند. قديمي ترين شکل بسته بندي در هند، بسته بندي   Rigid است و 80 درصد از بسته بندي هاي توليد شده و موجود در هند به اين صورت است. بسته بندي   Rigid شامل بطري هاي شيشه اي، قوطي هاي فلزي، قوطي هاي اسپري، تيوب هاي آلومينيومي جمع شونده، ظروف پلاستيکي تزريقي از جنس   PVC  ، PET و   HDPE و بشکه هاي   HDPE  ، مقوا و جعبه هاي کارتني است .

 

کشور هند، پانزدهمين مصرف کننده مقوا در جهان است. کاغذ سريع ترين رشد را با 7-6 % در مصرف مواد بسته بندي داراست. تقاضا براي کاغذ در سال 2008، در حدود 6 ميليون تن تخمين زده شد که 40 درصد آن در صنعت بسته بندي به مصرف مي رسد. تا پايان سال 2010، مصرف کاغذ با همين ميزان رشد به 5/9 ميليون تن مي رسد. محصولات لمينت شده از جمله پوچ هاي فرم – فيل- سيل، تيوب ها و تتراپک ها، رشد ساليانه 30% را به ثبت رسانده اند.

در کشور هند، 600 تا 700 توليدکننده ماشين بسته بندي وجود دارد که 95 درصد آن ها در زمره شرکت هاي کوچک و متوسط هستند. آلمان و ايتاليا بزرگ ترين تامين کنندگان ماشين آلات بسته بندي هند بودند اما اندک اندک جاي خود را به کشورهاي تايوان، چين و کره مي دهند. قيمت اندک ماشين آلات توليدي اين کشور ها با توجه به جمعيت فزاينده هند، موجب مي شود که ماشين آلات آنان انتخاب اول صنايع کشور هند باشند. واردات ماشين آلات کشور هند در حدود 125 ميليون دلار است. سهم واردات در ميزان نياز کشور هند به ماشين آلات بسته بندي 20 تا 25 درصد است. سهم صادرات کشور هند نيز به سرعت در حال افزايش است.

 

سرانه مصرف بسته بندي در هند 15 دلار است در حالي که ميانگين جهاني دو حدود 100 دلار است. اين نشان دهنده پتانسيل بالاي کشور هند در رشد و توسعه صنعت بسته بندي در همه ابعاد است. پيش بيني رشد و توسعه اين صنعت با توجه به سرعت صنعتي شدن جامعه هند، دور از انتظار نيست. عوامل زير، از دلايل رشد و توسعه صنعت بسته بندي هند به شمار مي رود:

     1- شهرنشيني

     2- افزايش آگاهي از ضرورت سلامت جامعه

     3- قدرت خريد اندک، در نتيجه خريد بسته هاي کوچک تر

     4- رشد اقتصادي مطلوب هند

     5- تغيير عادات و فرهنگ مصرف مواد غذايي در عامه مردم

     6- آگاهي از سلامت فردي

     7- بازار روستايي و تقاضا براي ساشه ها

کشور هند با توجه به نيروي انساني غني، مي تواند هم گام با کشور چين، خطري جدي براي پيش گامان صنعت بسته بندي در سطح جهان باشد.

 صنعت بسته بندی ترکیه

 ترکيه

ترکيه با جمعيتي بالغ بر 5/72 ميليون نفر در سال، در حدود  640 ميليارد دلار درآمد ناخالص ملي در سال 2009 داشته است. تلاش هاي اين کشور براي عضويت در اتحاديه اروپا موجب ارتقا استانداردهاي زندگي در اين کشور و به تبع آن رشد و توسعه صنعتي ترکيه شده است. درآمد سرانه اين کشور هنوز نسبتا پايين و در حد 6-8 هزار دلار تخمين زده مي شود. درآمد سرانه ترکيه با ميانگين 5% در حال رشد است. بازار بسته بندي ترکيه در سال 2007 بالغ بر 1/7 ميليارد دلار برآورد شده است. در طول 15 سال گذشته، صنعت بسته بندي کشور ترکيه رشد ساليانه 6-7 درصدي را تجربه کرده است. اين درحالي است که رشد بسته بندي 2 تا 3 درصد از رشد GNP اين کشور بيشتر است.

 

بسته بندي انعطاف پذير 14% ظرفيت توليد بسته بندي را در اين کشور به خود اختصاص مي دهد و ساليانه شاهد افزايش 5 درصدي تقاضا در اين بخش است. امروزه واحدهاي توليد بسته بندي هاي انعطاف پذير با رعايت تمامي استانداردهاي اتحاديه اروپا با بيش از 70 درصد ظرفيت اسمي خود به فعاليت مشغول هستند. پيشرفت بسته بندي انعطاف پذير ترکيه را مي توان ازحجم  صادرات اين نوع بسته بندي به ايران دريافت. بيش از 30 درصد پلاستيک هاي توليد شده در کشور ترکيه در صنعت بسته بندي مورد استفاده قرار مي گيرند که به طور عمده مورد مصرف بسته بندي هاي انعطاف پذير است. پلاستيک 29% کل صنعت بسته بندي ترکيه را تشکيل مي دهد. کارتن 31%، چوب 9%، شيشه 13%، فلز 9%، کاغذ 1% و مقوا 8% ديگر موادي هستند که صنعت بسته بندي ترکيه را تشکيل  مي دهند. گردش مالي صنعت بسته بندي ترکيه معادل 58/2 ميليارد دلار تخمين زده شده است.

 

 

 

در سال 2007 ميزان صادرات بسته بندي هاي پلاستيکي ترکيه بالغ بر 1 ميليارد دلار بوده است در حالي که کل صادرات بسته بندي اين کشور دو برابر اين مقدار است. در واقع 50 درصد از ميزان صادرات بسته بندي ترکيه مربوط به صادرات بسته بندي هاي پلاستيکي است. عمده خريدار و واردکننده صنعت بسته بندي ترکيه، کشور آلمان است که در سال 2007، 6/170 ميليون دلار، کالاي بسته بندي از کشور ترکيه خريداري کرده است. ايران در ميان واردکنندگان بسته بندي ترکيه در جايگاه چهاردهم قرار دارد و 4/53 ميليون دلار کالاي بسته بندي از اين مبدا وارد کرده است. نکته جالب توجه اين است که تمامي 13 کشور واردکننده از ترکيه که بيش از ايران کالاي بسته بندي خريداري کرده اند، اروپايي هستند. 25 درصد صادرات ترکيه در بخش بسته بندي به 3 کشور آلمان، انگلستان و فرانسه است. اين امر نشان دهنده کيفيت مرغوب کالاهاي بسته بندي در اين کشور است.

 

تعداد 500 شرکت در ترکيه در صنعت بسته بندي مشغول فعاليت هستند که عمدتا در زمره شرکت هاي کوچک و متوسط به شمار مي روند. در ميان 1000 شرکت برتر ترکيه که هر ساله معرفي شده و جوايزي دريافت مي دارند، نام 56 شرکت بسته بندي، به چشم مي  خورد. اغلب شرکت هاي فعال بسته بندي در ترکيه در شهرهاي ازمير، آنکارا، استانبول، آدانا و کونيا قرار دارند. صنعت بسته بندي ترکيه 80 تا 100 هزار نفر را در استخدام خود دارد.

سرانه مصرف بسته بندي در ترکيه 72 دلار است  در حالي که ميانگين جهاني آن 100 دلار، در اروپاي غربي 316 دلار و در اروپاي شرقي 135 دلار است. اين اعداد نشان مي دهد که کشور ترکيه همچنان قادر در صنعت بسته بندي به تکامل بيشتر و مطلوب تري برسد. ترکيه با داشتن دانشگاه ها و دانشکده هاي متعدد بسته بندي سعي در تربيت نيروي کارآمد براي فعاليت در اين صنعت دارد. اين خلا بزرگي است که در صنعت بسته بندي کشور ايران وجود دارد و بايد هر چه سريع تر براي تاسيس واحدهاي بسته بندي تلاش کرد. 

 صنعت بسته بندی چین

چين

کشور چين جمعيتي بالغ بر يک ميليارد و سيصد و بيست و هشت نفر دارد. اين نيروي عظيم کار در کنار سياست هاي دولت چين موجب شده تا هزينه تمام شده توليد در کشور چين از هر کشور ديگري پايين تر باشد.  از اين رو بسياري از شرکت هاي بين المللي براي دسترسي به اين نيروي کار ارزان سرمايه گذاري هاي عظيمي در اين کشور انجام داده اند و رونق اقتصاد چين را موجب شده اند. صنعت بسته بندي در کشور چين از اواسط دهه 1980 همواره در حال رشد بوده است و بالاترين نرخ رشد را نيز در سراسر جهان داشته است. از سال 2006 تغييرات بنيادين در اين صنعت به وقوع پيوسته است و بيش از 1 ميليون نفر در اين بخش صنعت مشغول به فعاليت شده اند. ارزش صنعت بسته بندي در چين 81 ميليارد دلار برآورد شده است.

صنعت بسته بندي چهاردهمين بخش بزرگ صنعتي چين است و 5/2 درصد از GDP اين کشور را به خود اختصاص داده است. عظمت اين صنعت را از تعداد شرکت هاي فعال صنعت بسته بندي کشور چين مي توان دريافت. يازده هزار شرکت بسته بندي در بازار صنعت بسته بندي اين کشور حضور دارند. 400 خط بزرگ توليد ورق کارتن در اين کشور مشغول توليد است.

صنعت بسته بندي چين تا سال 2015 با ميانگين نرخ 16% به رشد خود ادامه خواهد داد. ميانگين رشد اين کشور در 5 سال گذشته 20% بوده است. ارزش صنعت بسته بندي چين در سال 2008 به 860 ميليارد يوآن معادل 9/125 ميليارد دلار رسيد و به دومين توليدکننده بزرگ بسته بندي در سراسر دنيا بدل شد. فرهنگ مصرف در کشور چين در حال تغيير است و تقاضا براي محصولات سالم افزايش يافته است. ضمن اين که به خاطر زندگي پرمشغله مدرن و امروزي، مردم چين به محصولاتي که با نوع جديد زندگي سازگار هستند از جمله بسته بندي هاي قابل استفاده در ماکروويو و بسته هاي تک وعده اي، تمايل پيدا کرده اند. تا پايان سال 2010، ارزش صنعت بسته بندي چين از 2/1 ترليارد يوآن معادل 7/175 ميليارد دلار فراتر خواهد رفت.

محصولات اصلي بسته بندي چين، محصولات بسته بندي کارتني، بسته بندي کامپوزيت انعطاف پذير، بشکه هاي فلزي، انواع ظروف، کيسه هاي پلاستيکي و ديگر محصولات است.

در سال 2008، اين کشور بيش از 6/33 ميليارد مترمربع کارتن مصرف کرد و پيش بيني مي شود در 4 سال به 8/8 ميليارد مترمربع برسد. نرخ ساليانه رشد مصرف کارتن 9/11 درصد است. ارزش نهايي بازار کارتن 146 ميليارد يوآن معادل 4/21 ميليارد دلار است. توليد کارتن در سال 2009 در چين به 7/36 ميليارد مترمربع رسيد که متجاوز از 3/19 درصد از توليد جهاني اين محصول بسته بندي است. با اين ميزان توليد، کشور چين، ايالات متحده را پشت سر گذاشته و بزرگ ترين توليدکننده کارتن بسته بندي است.

جالب اين جاست که بين سال هاي 2005 تا 2010، در حدود 54 درصد از کل کارتن توليد شده در جهان در چين و هند توليد شده است.

 

نتيجه

مقايسه اين آمار با آماري که در کشور بايد تهيه شود مي تواند جايگاه ايران، فاصله ايران با کشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه و فضاهاي موجود براي سرمايه گذاري هاي بيشتر را مشخص کند. نداشتن سازمان، اتحاديه و يا انجمني که متولي صنعت بسته بندي کشور باشد، بزرگ ترين آفت براي اين صنعت است. در سردرگمي ميان سازمان هاي مدعي قيموميت صنعت بسته بندي، آن که زيان مي بيند، واحدهاي صنعتي و توليدي هستند که در شرايط به واقع سخت و طاقت فرساي توليد در کشور، همچنان با تمام توان در برابر مشکلات ايستادگي مي کنند. متاسفانه به دليل فقدان يک صداي واحد صنعت بسته بندي کشور در زير سايه يک صنف و مجمعي از صنوف مدفون شده است. حتي نمايشگاه بسته بندي که جلوه گاه توان اين توليدکننده است به نام صنف چاپ سند خورده است و وزير ارشاد آن را افتتاح مي کند. برطرف کردن مشکلات ريز و درشتي که از شمار خارج است، تنها با تشکيل يک سازمان خصوصي يا تشکلي که بتواند صداي رساي صنعت بسته بندي کشور باشد، امکان پذير است.

تا صنعت گران صنعت بسته بندي ايران نخواهند کنار يکديگر و به دور يک ميز بنشينند، يک صنف کوچک متولي يک صنعت بزرگ خواهد بود.

www.sepehrhamid.com  ماشین سازی سپهرحمید

منبع ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی www.persiapack.ir

 

 

 

آخرين ويرايش : جمعه ، 8 بهمن 1389 ، 21:19
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک دو نفره
 • توضیحات:

  نام:  دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک دو نفره

  مدل  :     SH1100

  مشخصات   :

  رنگ کوره ای، برق تک فاز،

   

  دستگاه جهت دوخت انواع پلاستیک ها قرار میگیرد عملکرد دستگاه به صورت دستی است و میتواند توسط دو اپراتور به طور هم زمان بکارگیری شود .

   

   

  فیلم مصرفی: نایلون، سلفون

   

  کلمات کلیدی  :

  بسته بندی، پک، سیل، سیلر،  سپهرحمید، دوخت پلاست ، نایلون، سلفون، پلاستیک ، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده ،

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد