ساخت شرینک پک تخصص ماست.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

ماشين هاي بسته بندي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 11 اسفند 1389 ، 19:12

 

ماشين هاي بسته بندي

 ماشین های بسته بندی اصفهان پک

ماشين هاي مورد استفاده جهت بسته بندي مواد غذايي امروزه در طرح تيپ هاي متفاوت ساخته و مورد استفاده قرار ميگيرند بيان يك تقسيم بندي جامع و کامل براي همه ماشين ها كاري مشكل است اما در ذيل سعي ميشود با ارايه يك تقسيم  بندي با توجه به نحوه عملكرد اين ماشين ها شماي كلي از تنوع ماشين هاي مورد استفاده در صنايع بسته بندي مواد غذايي ارايه گردد.

 

  

 ماشين هاي پركن: 

  

اين نوع ماشين ها عمليات لازم براي پر كردن محصول داخل ظرف را انجام ميدهند باتوجه به تنوع ظروف و بسته هاي  مورد استفاده در بسته بندي  مواد غذايي ممكن است عمليات پر كردن در بطري قوطي كيسه  بشكه كارتن و ... انجام شود. پركردن مناسب علاوه بر جنبه هاي مثبت آن از نظر پذيرش مصرف كننده نقش مهمي در ماندگاري محصول دارد به همين دليل امروزه از طريق سازمانهاي ذيربط قوانين مربوط به ميزان دقيق پر كردن ظروف وضع شده است.

 

ماشین های بسته بندی اصفهان پک

 

 انتخاب يك ماشين پركن بستگي به طبيعت محصول و سرعت توليد مورد نياز ما دارد. دستگاه پركن بايد به طور صحيح ظروف را پركنند و چنانچه دستگاه به گونه اي طراحي شود كه توانايي پركردن ظروف در اندازه هاي مختلف را داشته باشد اين يك مزيت مهم براي دستگاه تلقي ميگردد.

در سال 1980 اوسبورن انواع پركن هاي وزني فشاري و تحت خلاء را شرح داده است. در ذيل سيستم ها و اصول مورد استفاده در اين نوع ماشين ها مورد بحث قرار ميگيرد.

*  ماشین های پركن مايعات:

در ماشين هاي پركن مايعات از يك روش يا تركيبي از دو و چند روش ذيل براي پركردن مايعات درون ظروف بسته بندي استفاده ميشود. اين روش ها عبارتند از:

> ماشین های پركن  تحت خلاء :

پركن هاي تحت خلاء تميزترين و اقتصادي ترين روش پركردن براي بسياري از مواد غذايي نظير اكثر مايعات رقيق و با ويسكوزيته پايين ميباشد البته بايد توجه داشت اين نوع پركن ها براي محصولاتي كه كف ميكنند مناسب نيستند. اين پركن ها داراي نازل هايي هستند كه وارد ظرف شده ابتدا هواي ظرف را خالي و سپس ظرف را تا ارتفاع معيني پر ميكند. مهم ترين ويژگي پركن هاي تحت خلا آن است كه از پركن كردن ظرف سوراخ شده لبه بريده و شكسته به صورت اتومات خودداري ميشود. پركن هاي تحت خلا خود داراي سه سيستم هستند كه عبارتند از:

_ ماشین های پركن  تحت خلا با سيستم چرخان:

در اين روش هر بطري به تنهايي جا به جا ميشود و هر بطري در زير ميله پركننده خود قرار ميگيرد و به طور اتومات بالا مي آيد و همان طوري كه هر يك حول ماشين مستقل از بطري هاي ديگر مي چرخد پرميشود.

_ ماشین های پركن  تحت خلا با سيستم طبقي:

در اين روش بطري ها در كنار هم در روي سيني قرار ميگيرند و توسط نقاله زير دهانه پركن حركت ميكنند سرهاي تغذيه كننده دراين روش يك تا هشت مورد معتبر ميباشد ( سرهاي تغذيه كننده ثابت است ). 

  _ ماشین های پركن   تحت خلاء با سيستم تغذيه اتومات:

اين سيستم داراي اهرمي است كه بطري هاي پر شده را تخليه و بطري هاي خالي را به زير سرهاي تغذيه كننده قرار ميدهند.

عموما سيستم هاي تحت خلا شامل يك تانك ذخيره است كه در پايين قسمتي كه بطري ها در آن پر ميشود قرار گرفته است و لوله هاي داراي نازل پركننده به اين تانك متصل هستند. زماني كه ماشين به كار مي افتد پمپ خلا روشن شده و خلا را درظرف مربوطه ايجاد ميكند با حركت بطري و قرار گرفتن دهانه آن بر روي واشر پلاستيكي قسمت تغذيه كننده از ورود هوا به داخل بطري جلوگيري ميشود. زماني كه بطري سالم است و فاقد سوراخ و ترك ميباشد. به اين ترتيب با عمل پمپ خلاء خلا اي در بطري به وجود مي آيد كه اين خلا به نوبه خود موجب ميشود مايع توسط نازل هاي مكنده از تانك ذخيره مكيده شده و بطري ها پر شود زماني كه بطري در حد مورد نياز پر ميشود، خلاء به طور اتوماتيك شكسته ميشود و اين امر موجب توقف جريان مايع به داخل بطري ميشود . امروزه ماشين هاي پركن با ظرفيت 250 عدد در دقيقه براي اين منظور طراحي شده اند.

 

 

 

ماشین های بسته بندی اصفهان پک

 

 

 

> ماشین های پركن  حجمي: 

در اين روش هر واحد پركن به صورت يك سيلندر و پيستون ميباشد. هنگامي كه  ظرف دقيقا به محل پركن ميرسد دريچه تحويل دهنده مايع باز شده و دريچه ذخيره بسته ميشود  و با حركت برگشت پيستون مايع به داخل ظرف تخليه ميشود با حركت بعدي پيستون دريچه تحويل دهنده بسته و دريچه ذخيره باز ميشود به اين طريق پيستون براي پركردن شارژ ميشود. اين سيستم نيز براي پركردن مايعات رقيق و غليظ مناسب  و مقدار مايع تخليه شده به وسيله تنظيم ارتفاع حركت پيستون كنترل ميشود.

> ماشین های پركن  وزني :

اين پركن ها با دو مكانيزم ذيل كار ميكنند. در يك نمونه ظرف در محل سرپركن قرار گرفته و باعث باز شدن دريچه و جاري شدن مايع براي مدت مشخص ميشود. بعد از اتمام  زمان، دريچه بسته و ظرف به محل بعدي منتقل ميشود.

درنمونه دوم با باز شدن دريچه ابتدا مقداري از محصول وارد محفظه اي شده و آنرا پر ميكنند وقتي كه ظرف در محل سرپركن قرار ميگيرد دريچه تحويل باز شده و محتوي محفظه وارد ظرف ميشود.

> ماشین های پركن تحت فشار :

اين سيستم مشابه پركن هاي وزني از نوع محفظه اي ميباشد با اين تفاوت كه توسط يك پمپ مايع داخل محفظه براي تسريع در امر تخليه تحت فشار ميباشد. پركن هاي وزني و تحت فشار مناسب ترين روش سريع پركردن براي مايعات با ويسكوزيته كم ميباشند.

 

 

ماشین های بسته بندی اصفهان پک

 

 

*  پركن هاي محصولات پودري و گرانولي :

دو روش اصلي براي پركردن مواد پودري و گرانولي وجود دارد كه عبارتند از:

ماشین های پركن حجمي :

پركن ها در سال 1963 به بازار عرضه شدند در حال حاضر به روش هاي گوناگوني طراحي و مورد استفاده قرار گرفته اند. مهم ترين روش هاي حجمي براي پركن هاي مواد گرانولي و پودري عبارتند از:

+ماشین های پركن مته اي:

يك هليس درقسمت پايين قيف حاوي محصول گرانولي قرار گرفته و هليس با توجه به نوع محصولي كه ميخواهند استفاده كنند طراحي شده است. مقدار ماده جهت پركردن به وسيله تعداد چرخش هاي هليس در يك سيكل كنترل و تنظيم ميشود.

+ماشین های  پركن  فنجاني:

اين نوع پركن ها براي مواد گرانولي و پودري قابل استفاده اند. ابتدا فنجان ها محصول را از قيف ذخيره دريافت و پر ميشوند سپس اين فنجان ها محتوي خود را براي پركردن ظرف تخليه ميكنند.

+ماشین های  پركن تحت خلا :

ظرف تا سر پركن بالا آمده و با تماس با آن مكانيسم خلا فعال و نازل هاي پركن محصول را به درون  ظرف ميريزند با پر شدن ظرف مكانيسم خلا قطع و نازل پركن نيز از عمل باز ميماند.

ماشین های پركن وزني:

بديهي است كه اين روش بهترين و مناسب ترين براي توزين و اندازه گيري است كه در عمل محصول از طريق دهانه مخصوص بر روي كفه ترازو ريخته و با رسيدن وزنه به مقدار مورد تنظيم عمل ريزش از دهانه مخصوصي قطع و محصول توزين شده به داخل ظرف تخليه ميشود.

 

 

ماشین دوخت ساخت ماشین سازی سپهرحمید

 

 

 ماشين هاي دوخت:

دوخت ها ضعيف ترين قسمت يك بسته ميباشند و دوخت ناقص موجب كوتاه شدن طول عمر انباري مواد غذايي ميشود ماشين هايي كه عمليات دوخت دربندي و بستن را در بسته بندي مواد غذايي انجام مي دهند، بسيار متنوع هستند.

در ذيل به پاره اي از مهم ترين اين ماشين ها اشاره ميشود:

>> ماشین های دوخت حرارتي:

بيشتر اين گروه از ماشين ها داراي فك هايي هستند كه از طريق جريان برق گرم شده و سپس با فشار بر روي فيلم دوخت حرارتي را انجام ميدهند. در بعضي از ماشين هاي جديد تر به جاي جريان برق از جریان الكتروترميك با فركانس بالا استفاده ميشود كه در اين ماشين ها فك ها گرم نمي شوند بلكه در محل دوخت گرماي لازم براي دوخت حرارتي را به وجود مي آورند.

ماشين هاي ايجاد كننده گرما به روش الكتريكي امروزه در انواع متفاوت طراحي و ساخته ميشوند نظير:

1.      نوعي كه در آن فك ها دائما گرم نگه داشته ميشوند.

در اين  نوع مشكل چسبيدن فيلم به فك ها وجود  دارد كه اين مشكل با قرار دادن يك نوار نازك از جنس سيليكون لاستيكي يا پلي تترافلوئوراتيلن بين فك هاي ماشين قابل رفع است. استفاده متناوب از روغن سيليكون ها براي فك ها در نچسبيدن فيلم به فك ها كمك ميكند.

2.      نوعي كه در آن گرما توسط يك پالس الكتريكي با دامنه و مدت زمان مطلوب توليد ميگردد.

با اين ماشين ها امكان نگه داشتن فشار بر روي فك ها بدون توليد گرما براي مدت كوتاهي بعد از تكميل عمل پرداخت حرارتي وجود دارد. بدين ترتيب محل دوخت تحت فشار سرد شدن و در نتيجه  دوخت بهتر انجام ميشود و از طريقي مساله چسبيدن فيلم به فك ها كاهش مي يابد.

سه عامل اساسي كه در استحكام و بازده دوخت موثرند عبارتند از دماي فك ها، فشار اعمال شده بر فيلم، بسته بودن فك ها اين عوامل در ماشين هاي ساده تر به صورت دستي و در ماشين هاي پيشرفته تر به صورت اتوماتيك كنترل ميشوند.

 

ماشین های بسته بندی دوخت فرکانس بالا

 

>> ماشین های دوخت با فرکانس بالا:

 از نظر كاربرد محدودترند زيرا هزينه اوليه آنها بيشتر است. و در اين ماشين ها به جاي فك هايي كه با جريان برق گرم ميشوند از الكترودهايي استفاده ميشود كه موجب ايجاد گرما از نوع دي الكترونيك بين سطوح داخلي فيلم ميشوند به دليل آنكه سطوح خارجي فيلم گرم نميشود مسئله چسبيدن فيلم به الكترود ها ايجاد نميگردد و زماني براي خنك كردن محل دوخت موردنياز نيست ماشين هاي نوع اول براي دوخت لفاف هاي از جنس PE   و PP   و ماشين هاي گروه دوم براي دوخت لفاف هاي از جنس PVC  ، استات سلولز مناسبند.

 

ماشين هاي دوخت وسيعي از انواع ماشين ها را  در برميگيرد. به طور مثال ماشين هايي نظير ماشين هاي تسمه كش و دوخت كارتن ها توسط منگنه نيز در اين گروه از ماشين ها قرار ميگيرند زيرا عمليات دوخت و بستن بسته توسط آنها انجام ميشود در حال حاضر سرعت ماشين هاي دوخت قوطي ها 1100 عدد در دقيقه، بطري  ها 250 عدد در دقيقه و كيسه هاي پلاستيكي 200 عدد در دقيقه مي باشد.

مواد ترموپلاستيكي زماني كه حرارت ميبينند نرم و ذوب شده و در سرما مجددا سخت ميشوند در حقيقت يك ماشين دوخت حرارتي سطح دو لايه فيلم را حرارت ميدهد تا در اثر ذوب شدن به يك لايه تبديل شوند و دوخت به وجود مي آيد.

دوخت هاي حرارتي معمولا تا زمان سرد  شدن ضعيف هستند بنابراين نبايد طي اين مدت هيچ گونه نيروي خارجي به آن وارد شود. سه نوع دوخت متداول و مورد استفاده در ماشين هاي دوخت حرارتي به قرار ذيل است:

الف – دوخت نواري يك دوخت باريك و دراز است كه بر زواياي انتهاي بسته ( طول و عرض ) به وجود مي آيد.

ب _ دوخت با سطوح مخالف سطح هاي مخالف به اين طريقه دوخت حرارتي ميشوند.

ج _ دوخت لبه روي هم يك سطح از ورقه درزگيري ميشود و فقط يك طرف از فيلم نياز است ترموپلاستيك باشد. اين دوخت ها در طي انجام به غذا فشار و نيرو وارد نمي كنند به همين دليل اين نوع دوخت براي مواد غذايي حساس به فشار نظير انواع بيسكوييت ها مناسب است.

 

 ماشین های بسته بندی شیرینگ پک:

بسته بندی شیرینگ شده

 

وظیفه ماشین های شیرینگ پک، جمع کردن ( به صورت کششی و به وسیله حرارت ) بسته بندی پلاستیکی است به نحوی که بسته بندی کالا هم زیباتر و هم محکم تر شود.

انرژی حرارتی مورد نیاز ماشین های شیرینگ پک معمولا به وسیله برق، گاز، بخار یا مخلوطی از آنها تامین میشود.

ماشینهای بسته بندی شیرینگ پک معمولا از نظر کاربرد و کالای مورد نظر جهت بسته بندی به دو صورت کابینی و تونلی تقسیم میشوند.

  

 ماشین های بسته بندی شیرینگ پک ماشین سازی سپهرحمید 

ماشین های بسته بندی شیرینگ پک کابینی برای بسته بندی کالاهای با ابعاد کوچک و با تولید کمتر از 250 بسته در ساعت مناسب است. برق مصرفی آنها کم و به لحاظ زیبایی خاص آن میتواند در فروشگاهها و محل عرضه کالاها مورد استفاده قرار گیرد.

ماشین های بسته بندی شیرینگ پک تونلی برای بسته بندی کالاهای با اندازه های متوسط و ماشین بسته بندی شیرینگ پک کابینی ماشین سازی سپهرحمیدبزرگ با تولید بالا مناسب است به طوری که گاهی تعداد بسته بندی 2500 عدد کالا در ساعت را به راحتی میتواند انجام دهد.

 

ماشین های دربندي قوطي ها:

اين دستگاه ها كه اصطلاحا سيمر ناميده ميشوند قادرند در قوطي هاي دو تيكه يا سه تيكه عمل دربندي قوطي را انجام دهند. درب مورد استفاده حاوي يك اسپري ماده لاستيكي به منظور ايجاد دوخت غير قابل نفوذ ميباشد. دوخت انجام شده اصطلاحا دوخت مضاعف ناميده ميشود.

ماشین های دربندي بطري ها:

Osborn   در سال 1980 انواع درپوش هاي مورد استفاده براي بطري هاي شيشه اي را تا نوع مقاوم در برابر ناخنك زدن توضيح داده است. به طور كلي بطري ها توسط يكي از انواع درب هاي ذيل، توسط دست، ماشين هاي نيمه اتوماتيك و تمام اتوماتيك دربندي مي شوند.

درب هاي با دوخت فشاري:

اين روش اكثرا براي نوشابه هاي گازدار استفاده ميشود. درب مورد استفاده از نوع ناجي با آستر چوب پنبه اي يا پلي اتيلن ميباشد.

 دربند معمولي:

كه دربندي بطري هاي شير پاستوريزه و ديگر مايعات استفاده ميشوند نظير درب هاي چوب پنبه اي و فويل آلومينيومي.

 دربندي های تحت خلاء:

در اين ماشين ها از انواع درب ها نظير omina off twist –off- lever   و off pry   براي ايجاد ماشين هاي غير قابل نفوذ استفاده ميگردد.

 

ماشین سازی سپهرحمید www.SepehrHamid.com

 

منبع : هفته نامه خوشه 

 

 

آخرين ويرايش : جمعه ، 1 آذر 1392 ، 22:31
 

نظرات  

 
0 #3 عليرضا سهيلي 04 مرداد 1391 ساعت 03:33
با سلام و عرض ادب
درخواست تكنولوژي بسته بندي نمك خوراكي
نقل قول
 
 
0 #2 سینا صالح یار 01 خرداد 1390 ساعت 10:45
به نظر من ماشینهای بسته بندی مدرنتر هم آمده!
لطفا راجع به آنها هم توضیح دهید..
نقل قول
 
 
0 #1 صالح 24 اسفند 1389 ساعت 09:55
سلام
مقاله جالبي راجع به ماشين آلات بسته بندي بود.براي من كه خيلي به دردبخور بود. اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشيد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • برش تمام اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام:  برش تمام اتوماتیک

  مدل  :     SH500

  مشخصات   :

  رنگ الکترواستاتیک، برق  تک فاز، سیستم برش پنوماتیک، قابلیت تنظیم طول برش از 20 سانت تا 50 متر

   

  جهت برش پلاستیک، نایلون، سفره، گونی، پارچه

   

     

  کلمات کلیدی:

   سپهرحمید، برش ، نایلون، سلفون، پلاستیک ، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid   ، سفره ، گونی ، پارچه ، نایلون ، فروش ، خرید ، فروشنده ،  

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد