داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

اصولی که در بسته بندی نان باید رعایت شود! پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 24 ارديبهشت 1390 ، 14:09

 

 

مهندس یزدانی موسس ماشین سازی سپهرحمید

 

مطلبی که در ادامه میخوانید مصاحبه ای است با جناب آقای مهندس یزدانی مدیرعامل محترم ماشین سازی سپهرحمید در مورد بسته بندی نان که در ماهنامه نگاه هستی در تاریخ آذر ماه 89 چاپ  شده است.

اصولی که در بسته بندی نان باید رعایت شود!

صنعت بسته بندی با رشد علم و تکنولوژی همواره تغییراتی در راستای بهبود وضعیت داشته است که صنعت نان نیز از این مقوله جدا نیست.

 

 

 

 

 

 

 

 به عنوان مثال روش پاستوریزاسیون نان بسته بندی شده  یکی از روش های جدید است که عمر مفید نان را تا 6 ماه افزایش میدهد. در این روش نان پخته شده، خنک شده، برش داده شده و سپس در کیسه های پلی پروپیلین بسته بندی میشود. پس از اینکه نان بسته بندی و دو سر کیسه آن دوخت زده شد ( دوخت مضاعف ), محصول در آون پاستوریزاسیون که روی 75 درجه سانتیگراد، تنظیم شده است، قرار میگیرد و در آون به آهستگی شروع به گرم شدن مینماید. محصول مورد نظر 30 دقیقه در این دما می ماند سپس آون خاموش شده و نان درون آون به مدت 6 تا 8 ساعت باقی می ماند که موجب از بین رفتن اسپورهای کپکی ( که میتواند سبب کپک زدن نان شود ) می گردد. در این نوع بسته بندی هیچ گونه نشتی نسبت به بسته بندی های قبلی وجود ندارد و در حقیقت روش بسته بندی کلید ماندگاری بیشتر نان است.

 

مهندس محمد رضا یزدانی، مدیر عامل ماشین سازی سپهرحمید، در ادامه پیرامون اصولی که در بسته بندی نان باید رعایت شود، اظهار داشت: بسته بندی نان باید به گونه ای باشد که محصول را در مقابل نور به مدت زمان زیادی نگهداری  کند و با جلوگیری از خروج رطوبت  از داخل بسته  مدت زمان نگهداری نان را افزایش دهد.

وی افزود: بسته بندی باید نان را از آسیب در هنگام حمل و نقل و تخلیه و بارگیری محفوظ نموده و با جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی میکروبی و بوی خارجی بهداشت و سلامت نان را تضمین نماید.

مهندس یزدانی اضافه کرد : برای محافظت نان از  اکسیژن، بسته بندی تحت خلا ( وکیوم ) میتواند کمک بسیار شایانی باشد و مقدار زیادی عمر نان را افزایش دهد  .   نوع دیگر بسته بندی برای نان، بسته بندی با اتمسفر اصلاح شده ( گاز ازت ) استفاده میشود. گاز ازت دارای خاصیت خنثی است و برروی نان تاثیر نداشته و از رشد و نمو قارچ و باکتری بر روی نان جلوگیری میکند. 

مهندس یزدانی با توجه به ویژگی های بسته بندی های استاندارد، اظهار داشت: بسته بندی های استاندارد باید به راحتی قابل استفاده باشند. باید به راحتی باز و بسته گردند. مواد باید به صورت آماده از محفظه خارج شوند.  بعضی دیگر از بسته بندی های استاندارد برای محصولاتی هستند که بتوان آنها را در کیسه جوشانید یا در معرض امواج مایکروویو قرار داد.

وی ادامه داد: برای حفظ بوهای مرغوب مواد غذایی، مانند قهوه، باید بسته بندی را انتخاب کرد که مانع از خروج این مواد عطری و خوشبو گردند.  این مواد همچنین  از لکه دار شدن محصولات در نتیجه جذب بوهای خارجی جلوگیری می کنند  .

در مورد غذاهای چرب،  لازم است که از خروج چربی یا روغن به خارج از بسته جلوگیری شود زیرا این کار باعث خراب شدن ظاهر بسته و همچنین در حسن عملیات چاپ و آراستن جعبه به عنوان یک عامل مزاحم عمل می کند  .

وی اضافه کرد: بسته بایستی در مقابل درجه حراتهای مختلف مقاوم بوده،  و هیچ گونه تغییر ناخواسته و نامناسبی در ظاهر رخ ندهد.  این امر در مورد گرم کردن و سرد کرد مواد غذایی داخل بسته دارای اهمیت می باشد.

مهندس یزدانی تصریح کرد: بسیاری از مواد غذایی به نور حساس هستند، به خصوص نسبت به اشعه آبی و مارا بنفش واقع در انتهای طیف نوری حساس می باشند.  در برابر همچین اشعه هایی ممکن است ویتامین ها نابود شده، رنگها کمتر شده و فساد چربی ها افزایش یابد.  استفاده از موادی که نسبت به نور غیر شفاف هستند می توانند از بروز ایگونه تغییرات جلوگیری کنند.  اگر بایستی محتوای بسته قابل رویت باشد، برای مثال بخواهیم شفافیت مایع را بررسی کنیم، از مواد رنگی که طول موج های کوتاه را فیلتر می کنند استفاده می شود.   به همین منظور بطری هایی به رنگ کهربایی برای ماء الشعیر مورد استفاده می باشد.  بطری های پلاستیکی دارای رنگندانه برای نوشیدنی های سالم مورد استفاده قرار می گیرد.

وی استفاده از مواد شیمیایی را در بسته بندی نان مضر خواند و افزود : مهم است که هیچ گونه مواد شیمیایی و سمی خطرناک برای سلامتی مصرف کننده، از بسته وارد محتوای آن نگردد.  در مورد بسته بندی ها و پوسته های قابل انعطاف، این اجزا ممکن مونمرهای باقی مانده از پروسه های پلی مری شدن یا مواد افزودنی مانند پایدار کننده ها، مواد ایجاد کننده خاصیت پلاستیکی و مواد رنگی باشند. 

از دیگر وظایف بسته بندی جلوگیری یا محدود کردن آلودگی  میکروبی مواد غذایی می باشد.  این مورد به خصوص در مورد مواد غذایی که داخل بسته استریل گرمایی می شوند مهم است و نبایستی این مواد بعد از پردازش آلوده گردند  .

مدیر عامل ماشین سازی سپهر، در ادامه، بسته بندی اصولی را در جلب توجه مصرف کنندگان موثر خواند و خاطر نشان کرد: بسته  باید طوری طراحی شده باشد که بتوان به راحتی آن را حمل، انبار کرده و در قفسه های سوپر مارکت قرار داد. بسته از نظر زیبایی باید با محتویات سازگار باشد.  برای مثال، مصرف کننده محصولی را انتخاب می کند که نه تنها محتویات آن خوب باشد بلکه شکل بسته نیز مناسب باشد.  دکوراسیون و طراحی بسته بایستی دلربا باشد.  مصرف کننده با نگاه انداختن به سوپر مارکت محصولی را انتخاب می کند که از نظر بسته بندی فریبنده باشد.  برچسب زده شده بر روی کالا باید حاوی تمام اطلاعات برای مصرف کننده بوده و نیز مطابق با مقررات باشد  .  

در حوزة بازاریابی بسته بندی یک روش جذاب جهت انتقال پیام در رابطة با محصول به مشتریان می باشد. همچنین این امکان را فراهم می سازند که محصولات مختلف به صورت واحد و منسجم محافظت شوند  .

یک تحقیق اخیر این گونه ارزیابی کرده است که 73 درصد تصمیمات در زمینه خرید در هنگام فروش صورت می گیرد. بسته بندی یک فاکتور کلیدی در فرآیند تصمیم گیری مشتری است زیرا می تواند جهت اخذ تصمیمات حقیقی در فروشگاه، با برقراری ارتباط با مشتری کمک شایانی به او کند  .

 ماشین سازی سپهرحمید www.sepehrhamid.com

  

ماهنامه نگاه هستی

ماهنامه نگاه هستی

 

 

آخرين ويرايش : شنبه ، 24 ارديبهشت 1390 ، 19:30
 

نظرات  

 
0 #3 علی دهقانزاده 14 مهر 1394 ساعت 18:09
باسلام من میخوام یک بسته بندی جدید برای نان سنتی بزنم با کی وچطور باید صحبت کتم
نقل قول
 
 
0 #2 علی دهقانزاده 14 مهر 1394 ساعت 18:07
سلام من میخوام یک بسته بندی جدیدبرای نان بزنم تو ایران تک باشه،چطور وبا کی باید مشورت کنم ممنونم
نقل قول
 
 
0 #1 حسین شبیری 02 تیر 1394 ساعت 20:47
سلام و خسته نباشید
ممنون از مقاله بسیار مفیدتان
برایم یک سوال پیش آمده و آن هم این است که آیا چنین دستگاه بسته بندی با ویژگی های مورد نظر جناب مخندس یزدانی نمونه داحلی و یا خارجی دارد یا نه ؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • شیرینک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز ( برقی و گازی )
 • توضیحات:

  نام: شیرینک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز ( برقی و گازی )

  مدل : SH200.5

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق سه فاز، گاز شهری، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده ) ، مجهز به دوخت پنوماتیک، نوارنقاله دور متغیر، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه شیرینک پک بر اساس بسته بندی متغیر است .

  از ویژگیهای دستگاه شیرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز برقی و گازی آماده به کار شدن سریع و مصرف پایین انرژی نامبرد.

  جهت بسته بندی و شیرینک کردن محصولاتی مانند : کتاب، لوازم خانگی، طاقه پارچه و کلیه محصولاتی که درون کارتن و یا ظرفی قرار میگیرد.

  اطلاعات بیشتر

  فیلم مصرفی: برحسب نیاز سلفون شیرینک یا نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)

  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، شیرینک پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد