ساخت شرینک پک تخصص ماست.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

صنعت بسته بندی و هنر بسته بندی پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 23 مهر 1390 ، 17:06

صنعت بسته بندی و هنر بسته بندی

 

 صنعت بسته بندی و هنر بسته بندی

با یک تیر دو نشان بزنید  !

 

یک محصول غذائی از اولین مراحل تولید و سپس در روند انتقال و جابه جائی به واسطه ها و سپس فروشگاه ها تا رسیدن به مرحلهٔ پایانی، یعنی جای گرفتن در سبد خرید مصرف کننده و حتی در طول دورهٔ مصرف با مخاطبان بسیاری مواجه خواهد بود. وقتی یک محصول در ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با مخاطب قرار بگیرد، در دستان او باشد و یا تنها در مسیر نگاه او، انتقال اطلاعات از محصول به مخاطب بلافاصله آغاز می شود. هر مخاطب با توجه به این که چه نوع ارتباطی با محصول دارد، به آن محصول توجه می کند و به دنبال اطلاعات لازم و مورد نیاز خود می شود  .

 

 

 

اطلاعاتی که یک کارگر بسته بندی، حمل کنندهٔ بار، واسطهٔ فروش، فروشنده، یک فروشگاه یا یک مصرف کننده نیاز دارند با یکدیگر متفاوتند  .

 

می توان گروه های مخاطب یک محصول غذائی و نیازها و خواسته های آنها را به صورت منظم دسته بندی کرد. اما بزرگ ترین و مهم ترین آنها مصرف کنندهٔ نهائی است. بنابراین سلایق و خصوصیات این گروه نقش مؤثرتر و مهم تری در تعیین مشخصات محصول دارند  .

 

آنچه که دیده می شود 

ظاهر یک ماده غذائی به تنهای یا در یک بسته بندی ابتدائی و ساده نمی تواند گویای مشخصات محصول غذائی باشد. زیرا عناصر بصری در ظاهر آن تنها می تواند اطلاعاتی در مورد رنگ، فرم، حجم، ابعاد، زبری، نرمی و اطلاعات نسبی در مورد جنس ماده غذائی به بیننده انتقال دهند  .

 

این اطلاعات در مجموع تصویری از طعم و خواص ماده غذائی در ذهن مخاطب رسم می کنند. تصویری که ممکن است برداشتی نادرست، ابتدائی و مبهم از آن محصول باشد  .

 

برای ایجاد یک تصویر صحیح و جذاب، تولیدکنندگان کالا باید اطلاعات تکمیلی تصویری یا نوشتاری را ضمیمه محصول کرده و به بازار عرضه کنند. در راستای دستیابی به این هدف هنر گرافیک با استفاده از دانش عوامل بصری و شناخت خواسته ها و نیازهای مشتری، این اطلاعات را به تصویری زیبا، کارآمد و مفید تبدیل می کند. در بازاری با رقابت های فشرده و حضور محصولات مشابه پرداخت حرفه ای تر و دقیق تر به بسته بندی و گرافیک بیش از پیش احساس می شود  .

 

 بسته بندی چیست؟

هنر بسته بندی قدمتی به درازای عمر نسل بشر دارد. از زمانی که انسان غارنشین، باقیماندهٔ گوشت شکار را برای نگهداری در زمانی طولانی تر در برگ های درختان می پیچید، بسته بندی معنا گرفت. اما انستیتوی بسته بندی آمریکا در کتاب لغت نامه بسته بندی خود، آن را چنین تعریف کرده است: ”در بر گرفتن محصولات، اقلام یا بسته ها در یک کیسه، جعبه، لیوان، سینی قوطی، لوله، بطری یا فرم دیگری از ظروف که بتوانند یکی از اعمال عمدهٔ زیر را انجام دهد  .“

 

-          در برگرفتن برای حمل و نقل و استفاده از محصول

 -             محافظت

 -             انتقال اطلاعات

 

یک بسته بندی موفق کدام است؟

طرح یک بسته بندی متشکل از ویژگی های فرمی و سه بعدی و عناصر تصویری و گرافیکی آن است. هر دو گروه این عوامل، نقش مهمی در یک بسته بندی به عهده دارند. این عوامل در کنار یکدیگر شرایطی را پدید می آوردند تا توجه خریدار را به خود جلب کنند. بررسی خصوصیات ساختاری و عملکردی یک بسته بندی بسیار وسیع و تخصصی است. اما در مرحلهٔ انتخاب عنوان، بهتر است که به بررسی عوامل تصویری و دوبعدی پرداخته شود  .

 

اجراء بصری و گرافیکی در بسته بندی یک محصول غذائی، باید بتواند علاوه بر اطلاع رسانی و معرفی نقش تبلیغی و بازاریابی را نیز برای محصول درون خود ایفا کند. هر بسته می تواند به طور مستقل مانند یک بروشور، پوستر و استند نمایش و غیره عمل کند. یعنی چنان کامل و جذاب و آگاهانه طراحی شده باشد تا بتواند خریداری را که محصول را نمی شناسد و در مورد آن اطلاعات کافی ندارد، ترغیب به خرید کند. به بیان دیگر بسته بندی موفق باید خود، محصول خود را بفروشد  .

 

چنین دیدگاهی به بسته بندی، آن را به محصولی پویا، باارزشی مستقل از محصول داخل آن تبدیل می کند و آن را شایسته ٔ توجه، تحقیق و صرف انرژی بیشتر در طراحی می کند  .

 

در یک جمع بندی کلی می توان خصوصیات یک بسته بندی خوب را به شرح ذیل برشمرد  .

 

  ۱  . در محل فروش و عرضه چشمگیر باشد  .

  ۲  . در میان انبوه محصولات نظر خریدار را جلب کرده و آن را به نمادی ماندگار تبدیل کند  .

 ۳. به مشتری این اطمینان را بدهد که نیازهای او را برآورده می کند. (رسیدن به این هدف مستلزم شناخت دقیق نیازهای مخاطبان است)

۴. در میان محصولات دیگر به سرعت و به سهولت قابل تشخیص باشد.

۵. تصاویر و رنگ ها گویای کیفیت و خواص محصول داخل بسته باشد.

۶. نوشته ها حاوی اطلاعات کافی و لازم از مشخصات محصول باشند.

۷. عنوان ها و مطالب مهم در محلی از بسته بندی قرار بگیرند که به سرعت و در اولین نگاه دیده و خوانده شوند.

۸. انتخاب تصاویر، رنگ ها، نوشته ها، شعارها و نمادها کاملاً آگاهانه و با توجه به هدف بازاریابی انجام شوند.

۹. نشان از سلامتی و ارزش غذائی بالا

۱۰. چنان جذاب باشد تا خریدار تمایل به نگهداری و استفادهٔ مجدد از بسته بندی را داشته باشد (البته در صورتی که برای بسته بندی کاربردی دیگری پس از اولین مصرف طراحی شده باشد)

 

به منظور دستیابی به تمام مشخصات ذکر شده، طراح گرافیک نه تنها باید طرح بسته بندی را به طور کامل بررسی کند، بلکه باید وضعیت آن را پس از چیدن در قفسه در کنار تعداد زیادی از محصولات مشابه و غیرمشابه نیز پیش بینی کند. قدم اول جلب توجه مخاطب به محصولات قرار داده شده در قفسهٔ فروشگاه، قدم دوم جلب رضایت مشتری هنگامی که یک بسته از محصول را در دستان خود دارد و قدم سوم حفظ رضایت مشتری تا زمان مصرف محصول و دورانداختن بسته بندی آن است.

 

چگونه یک بسته بندی به انتخاب اول تبدیل می شود؟

جواب این سؤال، طراحی آگاهانه و حرفه ای است. طراح یک بسته بندی باید نیاز مشتریان و مخاطبان و حتی برداشت های ناخودآگاه آنها را نسبت به آنچه که می بیند و لمس می کند بداند. پس یک طراح باید بر شخصیت افراد و تمایل آنها حتی بیش از خودشان مطلع باشد.

 

هم چنین طراح باید در مورد قدرت اثرگذاری عناصر بصری اطلاعات کامل داشته باشد. او با توجه به بررسی شرایط جامعه و مطالعهٔ روند مصرف محصول، بهترین رنگ، فرم، بافت، تصویر و نوشته را برای بسته بندی آن انتخاب می کند.

 

از خاصیت اثربخشی تصاویر، فرم ها و رنگ ها در بسیاری از مسائل روزمره می تواند بهره گرفت. ویژگی های رنگ ها در کاربرد آنها نقش مهمی دارند. رنگ ها در علم روانشناسی بسیار مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفته اند و اثرات آنها همانند فرمول های ریاضی اثبات شده اند. رنگ ها و فرم ها بازتاب و بیانگر تفکرات و احساسات ما هستند و ارتباط محسوسی با زندگی انسان دارند.

 

رنگ ها می توانند به نشانه هائی ثابت و استوار از آن چه که ذهن، به عنوان خاطره در خود دارد، تبدیل شوند. به عنوان مثال رنگ قرمز در بسته بندی محصولات کوکاکولا حتی در شرایط و کاربردهای متفاوت، ممکن است بلافاصله تداعی احساس مصرف همان محصول را داشته باشد.

 

براساس همین ویژگی ها، نام برخی محصولات، آرم بعضی شرکت ها و رنگ سازمانی برخی تولیدکننده ها به سمبل هائی از مفاهیم تبدیل شده اند.

 

از این اثرات در طراحی یک بسته بندی نیز می توان بهره زیادی برد. در اصل هدف این است که به مخاطب گفته شود محصول موجود خوش طعم، سلامت و دارای ارزش غذائی بالاست. حال طراح باید به دنبال سمبل هائی از سلامتی و خوش طعمی بگردد تا همان احساس را ذهن خریدار بیدار کند.

 

 

برخی فرم ها و رنگ ها در یک فرهنگ، معانی خاص یافته اند. بنابراین فرهنگ گروه مصرف کننده، در لیست اولویت مطالعات قرار دارد. مثلاً چهار رنگ اصلی که برای سلامتی به آنها نیازمندیم عبارتند از سبز، قرمز، زرد و آبی. در موادغذائی توجه کمتری به رنگ آبی شده است. زیرا این رنگ نسبت به سایر رنگ ها کمتر احساس مفید بودن، تحریک اشتها، سلامتی و غیره را القا می کند.

 

دقت در انتخاب نوشته ها، چیدمان حروف روی بسته بندی، انتخاب فونت و نام مناسب نیز بسیار مهم است. نوشته ها نیز جزء عناصر بصری هستند که با انتخاب صحیح می توان از تأثیر اشتباه و معکوس آنها بر بیننده جلوگیری کرد.

 

فرم، بافت ها و شکل همگی باید در جهت رسیدن به هدف به کار روند.

 

 

مونا جعفریان

کارشناس گرافیک و طراحی صنعتی    

مجله بهکام

 

آخرين ويرايش : شنبه ، 23 مهر 1390 ، 17:28
 

نظرات  

 
0 #1 naeim 14 دی 1390 ساعت 04:52
salam vaghtton bekhyr man mikham ye sherkat baste bandi mavad ghazae beanam mikhastam mano rahnamae konid shomaram ine behem s bedin man khodam mizangam ta rahnamaem konid mer30
09398384323
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک تمام اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام: شرینک تمام اتوماتیک

  مدل : SH300

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به دوخت پنوماتیک، نوارنقاله دور متغیر، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است و معمولا دستگاه در انتهای خط تولید قرار میگیرد .

  از ویژگیهای این دستگاه میتوان به کاملا تمام اتوماتیک بودن آن اشاره کرد به نحوی که بدون استفاده از نیروی انسانی میتواند محصولی را که از خط تولید بیرون آمده را بسته بندی نماید.

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : لوازم خانگی، کفش و کلیه محصولاتی که درون کارتن و یا ظرفی قرار میگیرد .

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

   

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)


  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد