اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

ضرورت استفاده از PLC در ماشینهای بسته بندی پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 14 آبان 1390 ، 16:51

ضرورت استفاده از   PLC در ماشینهای بسته بندی

 کاربرد PLC در صنایع بسته بندی

یکی از مهم ترین مسایلی که در زمینه افزایش صادرات محصولات غیرنفتی و همچنین رقابت با سایر تولید کنندگان مطرح است، نوع و کیفیت  بسته بندی میباشد. با توجه به نوپا بودن صنعت تولید ماشین های بسته بندی در کشور، تولید کنندگان این ماشین ها در حال حاضر و یا  در آینده نزدیک باید مسایل مختلفی را جهت رقابت با دیگر تولید کنندگان در نظر بگیریند، به طوری که کیفیت، تیراژ تولید، اپراتوری، زیبایی، عیب یابی، کاهش ضایعات و افزودن امکانات وتجهیزات جانبی به دستگاهها را که پارامترهای مهمی برای خریداران میباشد به بهترین وضع لحاظ کرده باشند.

وجود یک سیستم کنترل پیشرفته با قابلیت انعطاف زیاد میتواند نقش موثری در ماشین ها و تجهیزات مختلف صنعتی داشته باشد. PLC   ها سیستم های کنترل قابل برنامه ریزی جهت مصارف صنعتی میباشند که به طور ساده آنها را کامپیوترهای صنعتی نامیده و به دلیل ساختار سخت افزاری و نرم افزاری ویژه ای که دارند، برای کنترل فرآیند و تجهیزات صنعتی در تمامی دستگاهها و ماشین های پیشرفته تمام اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرند.

 

 

 

صنعت بسته بندی یکی از صنایع مهمی است که از این کنترل کننده ها جهت هدایت نمودن فرآیندها و مکانیزم های مختلف ماشین ها و خطوط تولید خود بهره مند شده است. نویسنده این مطلب که چند سالی در زمینه طراحی، ساخت و به کارگیری PLCهای متعدد در ماشین های بسته بندی از قبیل وکیوم فرمینگ، روتاری، فرم فیل سیل، سرنگ و .... فعالیت داشته، در این مقاله به ضرورت استفاده از PLC   در اتوماسیون صنعتی و بخصوص در صنعت بسته بندی میپردازد.

 

مفهوم PLC

PLC   یک وسیله الکترونیکی دیجیتالی است که شامل یک واحد الکترونیکی مرکزی یا CPU   ، واحد منبع تغذیه، واحدهای ورودی دیجیتال، واحدهای خروجی دیجیتال، واحدهای ورودی آنالوگ، واحدهای خروجی آنالوگ و واحدهای کنترل کننده جانبی دیگر برای موارد خاص میباشد. همچنین PLCها دارای توابع لاجیکی از قبیل تایمرها، شمارنده ها، شیفت رجیسترها و.... میباشند، که امکان کنترل فرآیندهای پیچیده را به راحتی فرآهم میآورند.

اساس کار PLC   بدین ترتیب است که سیگنال های ورودی را از فرآیند یا ماشین تحت کنترل دریافت کرده و دستورالعملهای لاجیکی ( که در حافظه برنامه ریزی شده است ) را برروی آنها اجرا میکند و سیگنالهای خروجی مناسب جهت کنترل فرآیند یا ماشین تحت کنترل را ایجاد می   نماید. مدارات واسطه استانداردی که روی PLC ها قابل تعبیه شدن است، به آنها اجازه میدهد که مستقیما و بدون نیاز مدارات رله ای میانجی، به محرک ها و مبدل ها ( مانند موتورها، پمپ ها وشیرها ) متصل شوند.

گرچه PLCها از نقطه نظرتکنولوژی سخت افزاری، به کامپیوترهای معمولی شبیه هستند و همگام با تکنولوژی ریز پردازنده ها پیش میروند، لیکن مشخصات ویژه ای، آنها را جهت کنترل صنعتی مناسب میسازد:

-                      تجهیزات محکم و مقاوم در مقابل نویز، حرارت و رطوبت.

-                      ساختار مدولار و سوکتی بردها، که سبب آسانی تعویض یا افزودن واحدهای جدید میشود.

-                      اتصالات استاندارد واحدهای ورودی/خروجی و سطوح سیگنالهای مختلف.

-                      زبان برنامه ریزی آسان و قابل فهم (مثلا دیاگرام نردبانی یا نمودارهای تابعی)

-                      آسانی برنامه ریزی و ایجاد تغییرات برنامه ای در محیط کار.

 

ضرورت استفاده از PLC  در اتوماسیون صنعتی و صنعت بسته بندی

همه جوامع صنعتی در معرض یک رقابت سخت ملی و بین المللی فزاینده قرار گرفته اند. علل زیر را میتوان برای این حقیقت برشمرد.

-                      اشباع بازار، در کنار نوع آوریهای ناکافی

-                      تعداد زیادی رقبای ملی و بین المللی

-                      چند بعدی کردن برنامه های تولید بسیاری از موسسات

-                      به وجود آمدن ظرفیت های بالا و اثرات اقتصادی آن

-                      کپی سازی و شبیه سازی موسسات جدید از سیستمهای موجود ملی و بین المللی

عرضه بیش از حد کالا و تجهیزات موجب افزایش فشار بر تولید کنندگان برای پایین آوردن قیمت وبالا بردن کیفیت شده است. بنابراین لازم است که قیمت ها با اتخاذ تدابیر مختلف پایین آورده شود. این رقابت در حال رشد ایجاب میکند که بیش از پیش به خواسته های خریدار اهمیت داده شود. یک پیشرفت جهشی را که در گذشته با نو آوری در تولید و روش کامل حاصل شده است، نمیتوان برای همیشه حفظ کرد.

دانش فنی به وجود آمده به مرور زمان همگانی میشود و به شرکت های رقیب یا کشورهای دیگر انتقال می یابد، نتیجه این میشود که تولید محصولات ابتدایی که با تجهیزات قدیمی تر قابل تولید میباشند، به دلیل پایین بودن میزان مزد کارگران به کشورهای درحال توسعه منتقل میگردند. موسسات تولیدی در کشورهای پیشرفته فقط با توجه به وضعیت رقابت به این نتیجه میرسند که پیشرفت های فنی خود را تشدید نمایند.

هرچه تکنولوژی پیشرفته باشد، اهمیت انسان به عنوان طراح، راه انداز و تعمیرکار بیشتر میشود، بررسی ها در داخل و خارج از کشور به اتفاق نشان میدهند که کارایی کلی سیستم های پیچیده در صورتی افزایش مییابد که کاربران سیستم، همگی از تخصص بالایی برخوردار بوده  و قادر باشند که همه کارهای مربوطه را به تناوب انجام دهند. این کارایی کلی تا حد زیادی به صرفه جویی تاثیر میگذارد. اضافه مخارجی که به دلیل استفاده از پرسنل متخصص به وجود میآید در کنار استفاده بهتر از سرمایه چندان چشمگیر نیست، یعنی این اضافه مخارج با افزایش کارایی جبران میشود. پرسنل متخصص به معنای یک پتانسیل در استراتژی انعطاف پذیر، به موسسه این امکان را میدهد که از پیشرفت فنی سود برده و در مقابل تغییرات به سرعت عکس العمل نشان میدهد. همانطوری که بیان گردید جهت استفاده صحیح از PLC   ها و یا دستگاههایی که مجهز به این کنترل کننده میباشند، نیاز به شخص متخصص امری واجب و لازم میباشد و با توجه به بحث هایی که در ارتباط با نیروی متخصص بیان گردید، باید گفت: " که تخصص پرسنل به یک لزوم اقتصادی تبدیل شود".

صنعت بسته بندی همانند و همگام با صنایع دیگر نیازمند پیشرفت میباشد. با افزایش روز افزون تقاضا و لزوم استفاده از بسته بندی مناسب برای تولیدات مختلف در کشورنیاز به ماشین های بسته بندی کاملا مشهود است.

با توجه به مطالب ارائه شده بسیاری از صنعتگران نیاز به بهره گیری از سیستم های اتوماتیک را قبلا احساس نموده و دریافته اند که تولید بدون به کارگیری اتوماسیون، اقتصادی و در نتیجه قابل رقابت نمیباشد.

استفاده از PLC   در دستگاههای بسته بندی پیچیده، بالا بردن حجم تولید، کاهش حجم تابلو برق و درنتیجه کاهش هزینه در قسمت برق، زیبایی، تعمیرات ساده تر، اعتماد بیشتر، کاهش ضایعات و توانایی اضافه کردن تجهیزات و امکانات جانبی دیگر به سیستم را فراهم می آورد. تنها مشکلی که در استفاده از این کنترل کننده وجود دارد کمبود نیروی متخصص در کشور به ویژه در شهرهای کوچک میباشد و به دلیل عدم آشنایی کافی متخصصان کارخانجات با سیستم های کنترل قابل برنامه  ریزی، اغلب مشاهده میشود که غالب کارخانه ها و شرکت های سفارش دهنده دستگاههای بسته بندی از مجهز بودن دستگاه به PLC   ابراز نگرانی کرده و این کنترل کننده را برای ماشین مناسب نمیدانند، که دلیل اصلی آن هم، عدم شناخت کافی در این زمینه است. به همین دلیل هرگاه کوچکترین خطایی که در دستگاه به وجود می آید مشکل مربوطه را به PLC   نسبت میدهند، در صورتی که دربیشتر موارد مشکل مربوط به عدم ارسال صحیح سیگنال ها به PLC   از طرف میکروسوییچ ها و یا سنسورها میباشد، و با توجه به عدم شناخت کافی در ارتباط با این سیستم کنترل، پرسنل واحد فنی بدون هیچ گونه پیگیری در جهت رفع عیب، مشکل را مرتبط با PLC  میدانند.

همچنین در شرکت های سازنده ماشین های مختلف گاهی مشاهده میشود نحوه استفاده از PLC و قرار گیری آن روی تابلو برق، ارتباطات و اتصالات آن با سیستم قدرت به طور صحیح انجام نگرفته و این امر باعث بروز بسیاری از مشکلات میشود. درنتیجه دیدگاه مدیریت شرکت نسبت به بکارگیری PLC جهت نصب آن بر روی دستگاهها منفی خواهد شد.

علاوه بر این استفاده ی صحیح از PLC شامل تجهیزات جانبی آن نیز میشود. به عنوان مثال استفاده از پنل کنترل قابل برنامه ریزی که در داخل کشور تهیه میشود، علاوه بر زیبایی بخشیدن به ماشین، سبب میشود تا خیلی راحت و سریع نسبت به عیب یابی دستگاه باتوجه به پیام ها و خطاهای اعلام شده در صفحه نمایش دهنده LCD آن اقدام نمود وخیلی ساده میتوان به اپراتور نشان داد دلیل اصلی ایست دستگاه به خاطر کدام قسمت بوده و در آن قسمت از دستگاه، کدام ورودی ( میکروسوییچ یا سنسور ) درست عمل نکرده است. به عنوان مثال صفحه نمایش دهنده، خطایی را در یکی از قسمت های فرم، سیل، چاپ، کاتر، تخلیه، تغذیه، درب گذار، پرکی و ... اعلام نموده، اپراتور متوجه خطا در قسمت مربوطه شده و میتواند با مراجعه به قسمت پیام ها مشاهده کند که کدام یک از سنسورها و یا میکروسوییچ ها سیگنال را به طور صحیح ارسال نمیکند، تا نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام گردد. اما به دلیل لاتین بودن متون نمایش داده شده توسط نمایش دهنده در اکثر پنل کنترلرها، گاهی شرکت های سفارش دهنده ماشین، این را یک مشکل برای اپراتور و پرسنل می بینند و ترجیح میدهند با همان سیستم های قدیمی نسبت به سفارش دستگاه خود اقدام نمایند. حتی در چنین شرایطی پنل کنترلرهایی که صفحه نمایش دهنده آنها به صورت فارسی نمایش دهند، تهیه و ساخته شده و همچنین اعلام خطاها به صورت پخش صوت از طریق حافظه PLC و یا ضبط صوت با استفاده از کارت مخصوص امکان پذیر شده است. بنابراین با این امکانات میتوان به راحتی نسبت به زیبایی، تعمیر و عیب یابی ماشین در کشور اقدام نمود.

نتیجه گیری

برای حفظ قابلیت رقابت در قیاس ملی و بین المللی لازم است که از طرفی از جمیع امکانات شناخته شده و با اصل صرفه جویی بهره گرفت و از طرف دیگر با بررسی های کارشناسانه همه ی ساخته های جدید را از این نظر مورد آزمایش قرار داد و دید که آیا آنها میتوانند برای بهبود تولید به صورت مفید قابل استفاده باشند.

روند توسعه صنعتی و بهبود تکنولوژی در جهان همواره متاثر از نیازهای واحدهای صنعتی جهت رقابت و حفظ موجودیت ملی و بین المللی آنها بوده و رسیدن به اتوماسیون برتر جهت افزایش تولید، کاهش قیمت تمام شده و بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی به عنوان مهم ترین اصل مشترکی است که تمام آنها در این راه تلاش میکنند.

به کارگیری PLC بدون شناخت کافی و روش های مناسب استفاده، به تنهایی نمیتواند نشان دهنده ی همه ی توانایی های بهینه سازی و اتوماسیون در صنعت باشد، از طرفی استفاده از مدرنترین ماشین هاو روش ها نیز شرط تقویت و حفظ قابلیت رقابت میباشد. همچنین میتوان گفت: تجهیز مجدد دستگاههای تولیدی موجود و قدیمی شده میتواند اولین قدم در راه بهینه سازی باشد.

 

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی ( شرینک پک و وکیوم ) www.SepehrHamid.com

منبع:

ماهنامه صنعت چاپ شماره 196

آخرين ويرايش : پنجشنبه ، 21 آذر 1392 ، 21:03
 

نظرات  

 
0 #8 zahra 05 بهمن 1395 ساعت 07:00
مدیریت محترم
با سلام
احتراما به استحضار می رساند شرکت عرش گستر به عنوان قطب های بزرگ صنعت الکترونی و مخابرات کشور درزمنیه بردهای مدارچاپی ، مونتاژ و OEM سرویس در ایران آمادگی خود را جهت خدمت رسانی در موارد ذیل اعلام میدارد
1-تهیه و تولید بردهای مدارچاپی 2 تا 40 لایه بدون محدودیت در تعداد و نوع سفارش و تمامی بردها تست شده و با گارانتی تعویض
2- تولید بردهای مدارچاپی مولتی لیر بلاند و برید وایا و نیز بردهای الومینیوم بیس ، سرامیک و HD
3- تولید بردهای مدارچاپی با متریال های خاص مانند راجرز ، تاکونیک و ...
4-ارایه بردهای مدارچاپی به همراه ای تست ، چاپ راهنما و چاپ سولدر رایگان بدون محدودیت
5- تولید بردهای مدارچاپی بر اسا س استاندارد IPCclass2 و حک استاندارد UL بر روی بردها
6- کیفیت های مورد تایید جهانی به همراه قیمت های بسیار مناسب و زمان بندی بسیار کوتاه
10-مشاوره و حمایت رایگان در کلیه مراحل طراحی ، تولید
11- گارانتی مادام العمر و سفارش کوتاه مدت رایگان در صورت هر گونه خطا در تولید و ضمانت 100 در صدی کیفیت بالای تولید
12-خدمات طراحی مهندسی و مهندسی معکوس بردهای مولتی لیر با بالاترین فن آوری های روز و در یک هفته
13-دارای گواهی نمایندگی انحصاری لز برترین کمپانی های تولید کننده در آسیا
14-دارای دفتر تجاری کارخانه اپک و دی اس ایکس چین در ایران و ثبت سفارشات انبوه به صورت مستقیم به کارخانه
15-تهیه استنسیل لیزری در یک هفته با قیمت بسیار مناسب
16- خدمات مونتاژ ، تهیه قطعات الکترونیک خاص و نایاب ، سرویس OEM محصولات الکترونیک به صورت مدیرت پروژه کلید در دست
17-برگزاری دوره های آموزشی خصوصی طراحی بردهای مدارچاپی پر سرعت دیجیتال توسط اساتید خبره و متخصص
در پایان سربلندی و موفقیت روز افزون آن مجموعه محترم را از خداوند در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران خواستار بوده و امید واریم شاهد پیشرفت کشور عزیزمان با توجه به خدمات با شکوه مجموعه هایی مانند شما در کشور باشیم با این هدف و میل امید است عرش گستر ان مجموعه را در راستای رسیدن به اهداف عالی تولید ایرانی با کیفیت یاری نماید .

باتشکر عرش گستر

دپارتمان الکترونیک و مخابرات
نقل قول
 
 
0 #7 نیرو نوین 21 مهر 1395 ساعت 20:34
تست ابعادی و کنترل تولید تجهیزات پزشکی توسط سیستم ویژن
نقل قول
 
 
0 #6 نیرو نوین 21 مهر 1395 ساعت 20:33
یک پی ال سی و بیشمار راهکار
نقل قول
 
 
0 #5 میتسوبیشی الکتریک 22 مرداد 1395 ساعت 10:18
MELSEC FX-Series

FX3GEبرای کسب موفقیت در بازارهای به شدت رقابتی امروز، باید محصولی ارائه گردد که بهترین کیفیت در ساخت، بالاترین بهره وری در سیستم و سهولت در استفاده از جمله ویژگی های آنها باشد.

شرکت میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric) ژاپن نیز در راستای ادامه موفقیت های خود و در جهت حفظ جایگاه خود در این صنعت، اقدام به ارائه یکی دیگر از سری پی ال سی های کامپکت خود که زیرمجموعه خانواده FX3 می باشد نموده است.

این شرکت این PLC های جدید خود را با نام تجاری FX3GE روانه صنعت نموده است. همانطور که مشخص است این پی ال سی از سری پی ال سی های کامپکت میتسوبیشی و از خانواده FX3 و زیر مجموعه سری FX3G می باشد، به عبارت دیگر این پی ال سی نسل ارتقاء و بهبود یافته پی ال سی های سریFX3G می باشد، که ذیل به شرح مشخصات آن و مقایسه با پی ال سی FX3Gمی پردازیم.>> ادامه مطلب + ویدئو ...
نقل قول
 
 
0 #4 مهراد 16 مرداد 1392 ساعت 21:36
سلام
میخواستم واسه پایان نامه م اگه میشه اطلاعاتی درباره سیستم plc شرکتتون همراه با عکس در اختیارم بذارین. با تشکر.
نقل قول
 
 
0 #3 بهزاد 03 ارديبهشت 1391 ساعت 07:32
در صورت امکان و در صورت وجود ، فاکتور خط تولید بسته بندی حبوبات و مواد غذایی پودری را برای بنده میل بفرمایید.
با تشکر محدد
نقل قول
 
 
0 #2 Lydia Hong 16 دی 1390 ساعت 15:27
Machine sazi sepehrhamid

Qom - Kashan Road - Road Kahak - Khvrabad industrial area, auto Sphrhmyd

Qom Iran
TEL: 02524233423 02524233423 Fax:02524233178

Dear Mr. mohammad Yazdani ,

Good day!

We are pleased to introduce ourselves as professional manufacture for "Date-Coding Printer and Feeding System, Rewinding Machine, Conveyor Belt Vulcanizing" in Taiwan. Over than many years of experience in this filed, we have accumulated the abundant customers around the world. We also enjoy the excellent reputation from our clients, with the rich experience and expertise in Date-Coding Printer and Auto Feeding System territory.

You are welcome to visit our website at www.gowatech.com.tw for further information regarding to details of each products. We firmly believe that our high standard quality would suit your satisfaction. Pls feel free to contact us without any hesitation, we feel obliged to build a long term business relationship with you in the nearest future.

" OEM & ODM are welcome"


Looking forward to hearing from you soon.


B.regards
Lydia Hong / Sales Representative
=====================================================
نقل قول
 
 
0 #1 طباطبایی 22 آبان 1390 ساعت 19:10
سلام
موفق باشی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه استرچ کش
 • توضیحات:

  نام:  استرچ کش

  مدل  :     SH1600

  مشخصات   :

  رنگ الکترواستاتیک، مجهز به دیمر و ترانس

  عرض رول فیلم 45 سانت

  جهت بسته بندی انواع محصولاتی که درون ظروف یکبار مصرف قرار میگیرد. مانند قارچ، جگر مرغ

  مناسب مصرف در کشتارگاه ها و کارگاههای بسته بندی مواد غذایی

   

  فیلم مصرفی: فیلم استرچ

   

  کلمات کلیدی  :

  استریج، استرج، استرچ، استریچ، بسته بندی، پک، ظروف یکبار مصرف، سپهرحمید، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid   ، Pack ، packaging،  فروشنده ، محصولات غذایی ، فروش ، خرید

   

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد