اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

بسته بندی، سومین صنعت جهان پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 12 ارديبهشت 1391 ، 16:52

بسته بندی سومین صنعت جهان

بسته بندی، سومین صنعت جهان

چکیده ای از تحقیقات سازمان خواروبار جهانی   (FAO)

ترجمه: ثمین حدادی

 

1.  کمبود و اتلاف مواد غذایی جهان

این مقاله مبتنی بر مطالعات موسسه تغذیه و مواد غذایی   (SIK)    سوئد و براساس سفارش سازمان (FAO  ) در اوت 2010 تا ژانویه 2011 تهیه شده است.

دو تحقیق انجام شده است. تحقیق اول برای کشورهای با سطح درآمد بالا/متوسط و یکی دیگر برای کشورهای کم درآمد است.

این تحقیقات بر کمبود مواد غذایی در سرتاسر زنجیرههای غذایی تاکید دارد. و ارزیابی هایی را درخصوص دامنه ضایعات مواد غذایی انجام داده است. تحقیقات بعدی علت ضایعات مواد خوراکی و روش های پیشگیری از آن را توضیح میدهند.

شیوه انجام این تحقیق ، جمع آوری، تحلیل و شبیه سازی دامنه داده ها و گزارشات تولید شده با  موضوع کمبود/ هدر رفتن مواد غذایی جهان در سال های اخیر بوده است.

روسیه، آمریکای شمالی و اقیانوسیه و مناطق صنعتی آسیا ( ژاپن، کره جنوبی و چین ) سه منطقه با درآمد بالا و متوسط هستند که  در این تحقیق از آنها استفاده شده است.

 

 

 

 

جنوب صحرای آفریقا، آفریقای شمالی و آسیای مرکزی و غربی، جنوب و جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین چهار منطقه کم درآمدی بودند که در این تحقیق شرایط آنها مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج این تحقیق نشان داد که میانگین یک سوم از غذاهای مورد مصرف انسان در کل جهان به هدر میروند و این مقدار حدود 1.3 بیلیون تن در سال برآورد میشود.

این موضوع به طور اجتناب ناپذیری به این معناست که یک سوم از منابع مورد استفاده در تولیدات غذایی تلف میشوند و نیز یک سوم گاز گلخانه ای ناشی ازآنها، بی جهت تولید شده است. کمبود جهانی مواد خوراکی در میوه ها، سبزیجات، و ریشه ها و نوساقه ها بالاتر است و بین 40 تا 55 درصد میباشد.

مواد غذایی در سرتاسر زنجیره های عرضه غذایی از تولیدات اولیه کشاورزی گرفته تا مصرف نهایی خانگی تلف می شوند و به صورت فضولات در می آیند. مواد خوراکی در کشورهای دارای درآمد بالا و متوسط تا حد زیادی تلف میشوند، به این معنا که مواد غذایی حتی در صورتی که برای مصرف انسان مناسب باشند، دور ریخته می شوند و هدر رفتن مواد غذایی، حتی در مراحل اولیه زنجیره عرضه غذایی نیز به وقوع می پیوندد.

مواد خوراکی در کشورهای کم درآمد در مراحل اولیه و میانی زنجیره عرضه غذایی تلف می شود و غذای کمتری توسط مصرف کنندگان به هدر می رود و به صورت ضایعات در می آید. نتایج  تحقیق نشان می دهد که ضایعات غذایی سرانه به وسیله مصرف کننده های آمریکای شمالی و اروپا سالانه 95 تا 115 کیلوگرم است. درحالی که این آمار در جنوب صحرا آفریقا و جنوب  و جنوب شرق آسیا 6 تا 11 کیلوگرم در سال است.

علت کاهش مواد غذایی وضایعات غذایی در کشورهای کم درآمد به محدودیت های مالی و فنی در روش برداشت، ذخیره سازی و تسهیلات سرمایشی، زیر ساختار، بسته بندی و سیستم های بازاریابی نسبت داده می شود. این محدودیت ها همراه با شرایط غالب جوی منجر به فساد مقدار زیادی مواد خوراکی می شود. با افزایش کارآمدی و بازده زنجیره عرضه غذایی و کاهش کمبود مواد خوراکی می توان به کاهش هزینه های مواد خوراکی مصرف کننده کمک کرد و دسترسی به مواد خوراکی را افزایش داد. با فرض دامنه های ضایعات مواد خوراکی، سرمایه گذاری سودآور در کاهش ضایعات غذایی می تواند یکی از روش های کاهش هزینه های مواد خوراکی باشد. زنجیره های عرضه مواد خوراکی در کشورهای درحال توسعه باید با سازماندهی و تشکیل مزارع کوچک و تنوع سازی و ارتقاء کیفیت تولیدات آنها و بازاریابی و نیز با سرمایه گذاری در بخش های زیرساختاری، حمل و نقل، صنایع غذایی و بسته بندی تقویت شوند.

ضایعات غذایی در کشورهای صنعتی می تواند با افزایش اگاهی بین صنایع غذایی، مصرف کننده ها و خرده فروشان را کاهش یابد.

مردم باید آگاه شوند که مواد خوراکی که در بازارهای بین المللی معامله می شوند و در یک بخش دیگر از جهان تلف می شوند بر قیمت های خوراکی بخش دیگر جهان اثر می گذارند. بنابراین، وقتی که مقدار زیادی از مواد خوراکی در کشورهای ثروتنمد دور ریخته می شود، می تواند بر دسترسی به مواد خوراکی در کشورهای فقیر اثر گذارد.

نتایج این تحقیق توانایی تغییر توجه از مسائل تولید به مصرف و کاهش ضایعات غذایی، به منظور افزایش دسترسی به مواد خوراکی برای مصارف انسانی را نشان می دهد. کاهش تلفات و ضایعات مواد خوراکی با منابع طبیعی محدود (زمین، آب و انرژی) موثرتر از افزایش تولید است و به عبارتی می توان گفت که پیشگیری بهتر از درمان است.

2 . سرمایه گذاری در تکنولوژی بسته بندی کشورهای درحال توسعه

در این تحقیق به بررسی و ارزیابی وضعیت بسته بندی و تکنولوژی بسته بندی در کشورهای درحال توسعه با چالش ضایعات مواد غذایی جهان و پیشینه توانایی سیستم های کشاورزی – زراعی پرداخته شده است. اهداف این تحقیق تاکید بر سرمایه گذاری در زمینه بسته بندی کشورهای درحال توسعه با محدودیت های سطوح متداول توسعه و شرایط، و همچنین استفاده بهتر از مواد بسته بندی شده در محل می باشد.

تمام این اقدامات برای بررسی نقش کشورهای درحال توسعه به عنوان عرضه کننده اصلی مواد غذایی به سیستم تغذیه جهان و همچنین برای پیدا کردن راه حل هایی برای رفع ضایعات مواد خوراکی انجام شده برای پیدا کردن راه حل هایی برای رفع ضایعات مواد خوراکی انجام شده است. کمک به افزایش توانایی  بخش دولتی و خصوصی در برنامه ریزی، اجرا، عملیات، پایداری عملیات سرمایه گذاری در توسعه تجارت و صنایع کشاورزی از اهداف اصلی این پژوهش می باشد.

این اقدام با تشخیص و شناسایی محرک های توسعه صنعت بسته بندی و بازدارنده های آن و مطابق با آن، شناسایی راه حل های بسته بندی انجام شده است.

توسعه صنعت بسته بندی عامل مهم کاهش ضایعات مواد غذایی است. بسته بندی با رشد سالانه 3 تا 5 درصد، دارای سومین مقام صنعتی دنیا است.

هر چند به منظور پایین نگه داشتن هزینه باید همراه با چالش پیش رفت، اما پایداری به منظور افزایش رقابت و  پاسخ به فشارهای رو به رشد، جهت تأمین نیازهای خریداران وجود دارد.

صنعت بسته بندی کشورهای درحال توسعه قدرت خود را از حجم بالای تولید در بخش محصولات کشاورزی، رشد ثابت و یکنواخت این کالاها و افزایش مداوم تقاضای مواد خوراکی در مناطق دارای افزایش در آمد می گیرد. رشد واردات بسته بندی توام با صادرات کالاها است که از سال 2005 تا 2008 افزایش (رشد مثبت) و از سال 2008 تا 2009 کاهش داشته است.

محدودیت های این صنعت مثل راه حل های محدود بسته بندی برای تامین نیازهای بازار بین المللی و صنعت کوچک بسته بندی که منجر به واردات مواد بسته بندی می شود، بخش بسته بندی را در مناطق در حال توسعه به ستوه آورده است. این موضوع نیز حد توانایی منطقه را برای افزایش کیفیت که استانداردهای مشتریان بازارهای داخلی و جهانی را تامین می کند، تعیین می کند.

با بررسی این مسئله که کالاهای مصرفی صادر شده از کشورهای درحال توسعه هم اکنون در محل تولید، پردازش و عمل آوری می شوند، و این فرصتی است که اقتصادهای درحال توسعه باید از آن استفاده کنند.

ابتکارات و رشد صنایع بسته بندی در کشورهای در حال توسعه از اصلاح و بهبود فناوری های سنتی یا واردات نمونه های جدید حاصل می شود. موفقیت این امور بیش از تناسب و تعادل استراتژی های مرکب و مختلط، مشروط به توانایی سیاسی و اقتصادی کشور است.

قوانین کاهش و تقلیل بسته بندی بدون زیر پای گذاشتن ملاحظات و توجه  لازم به ایمنی مواد خوراکی، در کشورهای در حال توسعه به این صنعت کمک خواهد کرد.

به عنوان مثال، یک راه حل، استفاده از بازیافت بسته بندی ها در زمان عدم وجود آلودگی در آنها (مثل غذاهای خشک) است.

درحالی که تمهیداتی در خصوص رشد بخش صنعت بسته بندی اعمال شده است، اما به نفع صنعت است که سهامداران آن و جامعه با توجه به راه حل های بسته بندی، مسائل "پایداری" را که برای رفع نیازهای این بخش ارایه می شود، در نظر داشته باشند. این موضوع نه تنها منجر به پس انداز هزینه ها از جانب سهامداران می شود بلکه به نفع محیط زیست نیز خواهد بود.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی ( شرینک پک و وکیوم ) http://www.sepehrhamid.com  /

منبع : ماهنامه صنعت بسته بندی

آخرين ويرايش : سه شنبه ، 12 ارديبهشت 1391 ، 17:13
 

نظرات  

 
0 #4 علی حمشیدی 18 آذر 1395 ساعت 17:05
با سلام . اینجانب نیاز مند اطلاعاتی در خصوص بسته بندی مشابه "سس تک نفره" می باشم.به خصوص حنبه صنعتی.و فولاد هایی که برای ساخت ئستگاه استفاده می کنید.ممنون.دانشحوی مکانیک.باهنر شیراز.
نقل قول
 
 
0 #3 قاسمی 15 شهریور 1391 ساعت 10:53
با سلام . اینجانب نیاز مند اطلاعاتی در خصوص بسته بندی مشابه "سس تک نفره" می باشم . که غلظت مواد به اندازه سس می باشد . اندازه بسته بندی در حدود 100 گرم می باشد. و بسته بندی اندکی ضخیم تر باشد. با تشکر . لطفا اطلاعات و کاتالوگ دستگا هها و قیمت ها را ذکر نمایید
نقل قول
 
 
0 #2 علی ناصری 09 تیر 1391 ساعت 06:03
با سلام جهت بسته بندی محصولات تره بار کشاورزی لیست قیمت دستگاهها را میخواهم لطفا قیمت فراموش نشود
نقل قول
 
 
+1 #1 مرتضی 01 تیر 1391 ساعت 05:05
با سلام
احتراما در مورد ماشین آلات بسته بندی مواد غذائی (غذای آماده) اطلاعات کمی در سایت موجود بود .
آیا تولیداتی دارید که از سطح ایران بالاتر باشد . خاصا جدید در حد ظروف آلو پک باشد .
متشکر می شوم در خصوص تولیدات شما کاتالوک و بوشور و قیمت را داشته باشم
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک نیمه اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام: شرینک نیمه اتوماتیک

  مدل : SH200

  مشخصات :

  رنگ کوره ای، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به دوخت پنوماتیک، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است .

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : انواع محصولاتی که درون کارتن ، جعبه ( مانند کفش ، دمپایی ، گوشت، لوازم خانگی، گز و سوهان ، سرامیک ، مواد آرایشی و بهداشتی ، کیک و کلوچه و ... ) قرار میگیرد یا دارای کفی شیرینک ( مانند نوشابه خانواده، آبمعدنی ، رنگ ، رب ) میباشد.

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)

  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد