داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

سير وقايع در صنعت بسته‌بندي غذايي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 8 آذر 1392 ، 06:11

 

 سير وقايع در صنعت بسته‌بندي غذايي

بسته بندی نوشابه

صنعت بسته بندي مواد غذايي رشد چشمگيري دارد و اخيرا پيش بيني شده است که تنها در بخش مواد خوراکي تا سال 2016 به فروشي بالغ بر 40 ميليار دلار معادل 04/2 تريليون بسته خواهد رسيد. 

همگام و با توجه به تلاش در جهت پاسخ به نياز مشتريان، تغيير در مقررات و قوانين و فشار مصرف کنندگان، صنعت بسته بندي در چند سال اخير صنعتي پويا، خلاق، و پاسخگو بوده است. به نظر مدير ارشد امور سهام شرکت Palp&Paper  ، دکتر ليز ويلکس اين روندها را مي‌توان در چهار حوزه اساسي طبقه بندي کرد: تاکيد بر دقت برچسب‌ها  که تا حدودي نتيجه غائلة اروپايي گوشت اسب بود، افزايش تقاضا براي بسته بندي هاي يک لقمه اي(بسته هاي استفاده تك نفره)، افزايش تقاضا براي پايداري، و نقش بسته بندي در کاهش اتلاف مواد غذايي.

 

 

 

برچسب زني

در بيش از 12 ماه گذشته دقت محتويات برچسبهاي مواد خوراکي هم از طرف سازمان‌هاي ناظر و هم از طرف مشتريان در مرکز توجه قرار داشته است. غائلة گوشت اسب در اروپا (2013) اعتماد مشتريان را در رابطه با صحت برچسب‌هاي درج شده بر محصولات غذايي و نظارت سازمان‌هاي ذي ربط در اين رابطه خدشه دار کرده است. نتيجه اين شد که حتي به کامل‌ترين برچسب‌ها در سيستمي از نظارت سيستماتيک نمي توان اعتماد کرد و خطر غلط بودن مطالب همچنان وجود دارد. با اين وجود اما، اين واقعه باعث جلب توجه کل صنعت غذايي به اهميت دقيق بودن محتويات برچسب‌ها براي مشتريان شد و اين درس را به آنها آموخت که برچسب‌هاي کامل‌تر و دقيق‌تر مي‌تواند در بازگرداندن اعتماد مشتريان تاثير مهمي داشته باشد. اگر فرايند برچسب زني به درستي انجام شود مي توان محصول را رديابي کرد و براي مشتريان اطمينان خاطر از محتويات بسته را فراهم آورد يکي از تاثيرات غائله بهبود اطلاعات موجود در برچسب‌ها و ارزش درج منبع اطلاعات در طراحي بسته بندي بود.

يکي ديگر از تغييرات در اين حوزه مربوط به مقررات مي شود، مقررات جديدي در زمينه اطلاعات درج شده بر روي محصولات غذايي فرآوري شده به وجود آمد که شامل اطلاعات تغذيه اي محصول، برچسب هاي منبع تهيه براي گوشت تازه، تاکيد بر درج اطلاعات مربوط به مواد حساسيت زا، و رعايت حداقل‌هايي در زمينه خوانايي اطلاعات و اندازه نوشته هاي به کار رفته براي برچسب‌ها مي شود. موضوع خوانا بودن مطالب برچسب‌ها براي برندهاي توليد کننده محصولات يک لقمه اي در ارتباط با جاي کافي براي اطلاعات، خصوصا در محصولات پيچيده، و همچنين برند محصول از اهميت بسياري برخوردار است. چراکه اين شرکتها مجبور به درج تمام اطلاعات مورد نياز هستند و در عين حال بايد برند خود را هم بر بسته بندي درج کنند. در اين زمينه راه حل‌هاي خلاقانه اي وجود دارد مانند برچس‌بهاي دو رو و يا تا شو اما با توجه به اينکه اين مقررات جديد از دسامبر 2014 لازم الاجرا مي شوند صنعت بايد از هم اکنون چاره اي بيانديشد.

فرايند مشابهي در انگلستان در زمينه مقررات مربوط به برچسب‌هاي روي بسته بندي محل منازعه است. دولت قرار است پيشنهاداتش را براي درج داوطلبانه برچسب اطلاعات محصول روي بسته بندي (در مقابل پشت بسته بندي) اين تابستان ارائه کند. با وجود اينکه مقررات جديد داوطلبانه هستند، اما با توجه به فشار سوپر مارکت‌هاي زنجيره اي بزرگ و گروه‌ها لابي حقوق مصرف کننده اين موضوع براي توليد کنندگان عمده خصوصا از منظر شهرت و خوشنامي مسئله غير قابل اغماضي به نظر مي رسد.

 

محصولات يک لقمه اي(single Serve  )

اقبال به محصولات يک لقمه اي با افزايش مصرف کنندگاني که تنها زندگي مي کنند، سريع‌تر شدن سرعت زندگي و کمبود زمان هر وعده غذايي در اروپا و انگلستان در حال افزايش است. اين خود يک مثال زنده از پاسخ گويي توليد کنندگان به نياز مشتريان است. رواج بسته بندي هاي يک لقمه اي باعث نوآوري هاي بسياري در حوزه هاي مختلف صنايع غذايي شده است. افزايش بسته بندي هاي متنوع يک لقمه اي براي مشتريان ايجاد ارزش مي‌کند   مثلا با اينکه يك بسته بندي منفرد در مقايسه با بسته بندي هاي عمومي نسبت به حجم، گرانتر تمام مي شوند، مشتريان به خاطر راحت تر بودن آنها را ترجيح مي دهند.

 

به علاوه و با اينکه يک لقمه اي ها بيشتر بسته بندي استفاده مي کنند اما از اتلاف مواد غذايي جلوگيري مي کنند. معمولا بسته هايي که نيمه مصرف مي‌شوند و در يخچال جاي مي‌گيرند عموما دور ريخته شده و باقي محصول مصرف نمي شود. البته با اينکه اطلاعات و داده ها در زمينه اندازه ها در بسته بندي هاي کوچک هنوز در دسترس نيست. اما از نظر پايداري مي‌توان از طريق کنترل اندازه بسته بندي و استفاده از مواد قابل بازيافت نسبت مصرف به اتلاف در مواد غذايي را بهينه سازي کرد و صنعت بسته بندي حرف‌هاي بسياري در اين زمينه براي گفتن دارد.

 

پايداري

پايداري روندي پايدار در صنعت بسته بندي به نظر مي رسد که هم از طرف بازرسان و هم از طرف مشتريان مورد توجه بسيار است. همچنين تاکيدهاي فزآينده بر توجه برندهاي برتر به بهينه سازي بسته بندي، فرايند فراگيري را شامل مواد مورد استفاده در بسته بندي، سطح حفاظت بسته بندي از کالا، مسائل مربوط به حمل و نقل، شمايل و تاريخ انقضاي کالا را در بر مي‌گيرد که شرکت‌هاي بسته بندي را در رقابتي نفس گير با هم قرار داده است. البته بايد اين را هم درنظر داشت که رعايت تمام اين موضوعات نبايد رسيدن محصول در بهترين شرايط به دست مشتري را خدشه دار کند که در اين صورت نقض غرض است. کاهش تدريجي استفاده از شير نايلوني در انگلستان مثالي از نوع بسته بندي از نظر محيط زيستي  پايدار است که در عمل  به دليل مشکلات در استفاده  شکست خورد.

با اين وجود هميشه جا براي بهبود عملکرد محيط زيستي محصولات و طراحي بسته بندي وجود دارد. تمايل به استفاده از کاغذ، و مواد اوليه قابل بازيافت و قابل تجزيه پس ازمصرف و اقبال به آنها از طرف مشتريان و سايرين، شاهدي بر اين مدعاست. به طوري که پيش بيني مي‌شود بازار جهاني براي اين مواد اوليه در صنعت بسته بندي تا سال 2017 حدودا 6 درصد رشد داشته باشد. به نظر Pira   اين رشد بيش از هرچيز نتيجه تاکيد بر پايداري محيط زيستي بسته ها است. همچنين او معتقد است نوآوري هاي در حال ظهور شرکت‌ها را قادر به استفاده از انواع جديد بسته بندي مانند استفاده از کارتن در سايزهاي خيلي کوچک‌تر مي کند. استفاده از کارتن‌هاي 330 ميلي ليتري توسط شرکت قهوة جيمي مثالي از ورود کارتن‌ها به بازار بسته بندي‌هاي محصولات مسافرتي  است. بازاري که تا بيش از اين تحت سيطرة بطري هاي پلاستيکي بود. در اين مثال، کارتن، شرکت جيمي را قادر به وارد کردن بيشتر برندينگ و در عين حال ارائه محصول سازگار با محيط زيست به مشتري کرد. چراکه منبع مورد استفاده براي بسته پس از مصرف قابل بازيافت و حتي تجزيه شدن در طبيعت است.

در يک ديدگاه گسترده تر چيزي که جلب نظر مي‌کند روند تغييرات در خود مفهوم پايداري در بسته بندي در طول زمان است. در دهه هاي 80 و 90 ميلادي عمده بحث در حوزه بسته بندي مربوط مي شد به مقررات مربوط به چرخه حيات محصول و قوانين وضع شده ناظر بر مديريت ضايعات بسته بندي در اروپا. امروزه علاوه بر اينها و مقررات و قوانين جديد اتحاديه که براي تمام شرکت‌هاي فعال در اين حوزه لازم الاجراست،  فشار مشتريان هم اضافه شده است که اهميت بالقوه بيشتري دارد. امروزه مشتريان از عوارض نحوه مصرف خود برا ي محيط زيست آگاه شده اند و آگاهي جمعي در اين زمينه بر عمل‌کرد شرکت‌هاي بسته بندي و مشتريان آنها تاثير مستقيم دارد. در مقابل توليد کنندگان بسته بندي هم در پاسخ به نياز مشتريان با سرعت و کارايي بيشتري عمل مي کنند. چرا که اين فقط مسئله بهتر بودن در صنعت نيست بلکه براي محيط زيست خود ما هم مفيد و بلکه حياتي است. مثلا اخيرا Itsu   قوطي هاي کاغذي را توليد کرده با اين شعار که راحتي بطري پلاستيکي را در عين فراهم آوردن محصولي سازگار با محيط زيست براي مشتريانش فراهم کند.

 

کاهش اتلاف و افزايش ماندگاري محصول

صنعت بسته بندي مي‌تواند از طريق بهينه سازي بسته بندي مواد غذايي مختلف نسبت به ميزان مصرف مشتريان به مشکل اتلاف مواد غذايي رسيدگي کند و ارزش خود را در اين زمينه نشان دهد. برنامه تبليغاتي اخير شرکت WRAP    در انگلستان که به مصرف کنندگان آموزش مي دهد چگونه مواد غذايي را در بسته بندي هاي اين شرکت به مدت طولاني تري نگهداري کنند مثالي از نقش راهبرانه صنعت در اين زمينه است. نوآوري‌هاي مشابهي از شرکت‌هاي مختلف وجود دارد که با تغيير در طراحي بسته بندي در اين راه قدم مي گذارند: شرکت CO-OP   توانسته است با کنترل توزيع گوجه فرنگي در بسته بندي هايش و همچنين بهينه سازي ميزان رطوبت داخل بسته بندي طول عمر محصولاتش را افزايش دهد. در سطوح ساده تري مي‌توان تغييراتي را مشاهده کرد مانند به کار بردن درب زيپي براي بسته بندي انواع پنير و يا درب هاي پيچ دار براي تکرر استفاده و نگهداري بسته بندي ساير مواد خوراکي که باعث کاهش اتلاف مواد غذايي از طريق افزايش طول عمر و کيفيت بسته بندي ها شده است.

 

آينده بسته بندي مواد خوراکي

با نگاهي گذرا به نيمه دوم سال 2013 و پس از آن مي‌توان مشاهده کرد که روندهاي آورده شده در بالا همچنان در صنعت مواد غذايي باقي خواهند بود. يکي از اين روندها که به نظر ماندگارتر مي آيد، تلاش‌ها براي پايداري و افزايش طول عمر بسته بندي هاست. به منظور همگامي با اين روند و ايجاد ارزش افزوده براي مشتريان صنعت بسته بندي مجبور به سرمايه گذاري در نوآوري در طراحي محصولاتي است که به گونه کارآمدتري بتوانند در عين برآورده سازي نياز مشتريان و رعايت مقررات و قوانين هرچه بيشتر سازگار با محيط زيست باشند. از آن گذشته، بسته بندي بخش جدايي ناپذيري از صنايع غذايي است و در اين فرآيند بايد به نيازهاي تمام ذينفعان در اين حوزه توجه کرد و تقاضاي ايشان را به صورت محرکي براي نوآوري و پيشرفت درآورد.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و استرچ پالت

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

 

 

سير وقايع در صنعت بسته‌بندي غذايي

آخرين ويرايش : جمعه ، 8 آذر 1392 ، 09:52
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک تمام اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام: شرینک تمام اتوماتیک

  مدل : SH300

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به دوخت پنوماتیک، نوارنقاله دور متغیر، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است و معمولا دستگاه در انتهای خط تولید قرار میگیرد .

  از ویژگیهای این دستگاه میتوان به کاملا تمام اتوماتیک بودن آن اشاره کرد به نحوی که بدون استفاده از نیروی انسانی میتواند محصولی را که از خط تولید بیرون آمده را بسته بندی نماید.

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : لوازم خانگی، کفش و کلیه محصولاتی که درون کارتن و یا ظرفی قرار میگیرد .

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

   

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)


  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد