ساخت شرینک پک تخصص ماست.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

ماشين آلات پرکن و بسته بندي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 11 آذر 1392 ، 10:10

ماشين آلات پرکن و بسته بندي 

 

 ماشین آلات بسته بندی و پر کن

مجموعه اي از توليد کننده گان پيشرو ديدگاههاي نويني به نيازهاي متنوع در صنعت غذا، نوشيدني و دارو دارند. در ادامه روند هاي موجود در بازار وآخرين نوآوري هاي در دسترس در زمينه ماشين آلات پر کردن و بسته بندي را بررسي مي شود  .

ماشين آلات پر کن ممکن است ترکيبي از يک يا چند دستگاه اندازه گيري باشند که مي توانند با، يا بدون شيوهايي براي کنترل ظروف يا بسته ها تنظيم شوند. به منظور هماهنگي با تنوع خصوصيات محصول و بدست آوردن تنوع در دقت در پرکردن، شيوه هاي متفاوت پرکردن توسعه يافتند. براي يک محصول ارزان قيمت ممکن است نيازي به پر کردن دقيق نباشد اما براي محصولات گران قيمت حتي کمترين درجات دقت مي تواند در به ميزان قابل توجهي در هزينه ها از طريق کاهش پرتي صرفه جويي کند. تقاضاي موجود در بازار براي افزايش خروجي خطوط توليد و روند بازار تاثير گذاشته و انگيزه اصلي نوآوري در اين حوزه است  .

 

 

رديابي محصول

با توجه به سخت گيري روز افزون مقررات حوزه بهداشت صنايع غذا، تقاضاي روزافزوني در بازار ماشين آلات پر کردن و بسته بندي براي رديابي محصول وجود دارد. امروزه از همه مهمتر است که بتوانيم يک بسته را تا مبداء اش رديابي کنيم. هدف اين است که بتوانيم اطمينان حاصل کنيم که محصول درست در بسته درست جاي دارد و قادر باشيم روند بسته بندي آن محصول را پي گيري کنيم  .

تاثير اين فرآيند بر ماشين آلات به دو گونه است: اولا، باعث بوجود آمدن تکنولوژي اسکن محصول شده است.با استفاده از اين تکنولوژي ماشين آلات قادرند برچسب بارکد بسته را خوانده و مطمئن شوند که نوع شکل و وزن محصول بسته بندي شده با هم تطابق دارد. دوما، با استفاده از اطلاعات بدست آمده سيستم   SCADA (سيستم جمع آوري و کنترل مرجع داده) قادر است مسير محصول در خط توليد تا بسته بندي نهايي را بررسي نموده و اشکالات احتمالي را گزارش کند  .

اين در حالي است که پيش از اين تعداد زيادي از ماشين آلات در خط توليد مستقل از هم عمل مي کردند؛ و نياز به رديابي محصول، بازار را به سمت هماهنگي و اتوماسيون بيشتر تجهيزات و ماشين آلات هدايت کرد. به نوبه خود اين فن آوري و روش توليد ماشين آلات بسته بندي و پر کردن باعث کاهش ناکارآمدي و هزينه هاي خط توليد شده است  .

يکپارچه سازي سيستم ها

ترکيب بخش قالب ريزي تزريقي يک خط با پر کردن و در گزاري در يک سيستم يکپارچه در صنعت پر کردن وجود دارد اما اطمينان از اينکه آيا اين شيوه يکپارچه سازي با شعارهاي پايداري فرآيند تطابق دارد موضوع مورد توجه است  .

اين پروسه بوسيله شرکت سيدل در آفريقا آزمايش شده بود. اين شرکت براي اولين بار در آفريقا خط گندزدايي خشک بطري هاي   PET را در بخش کابيلي براي   IFRI انجام داد  . IFRI اولين شرکت محلي بود که چالش راه اندازي خط توليد بطري هاي   PET را چند سال پيش در آفريقا بر عهده گرفت.IRFI   براي تقويت جايگاهش در بازار آب معدني طعم دار خط گندزدايي مجهز به پرديس ترکيبي   FMa را با سرمايه خود راه اندازي کرد  .

پس از اينIRFI   توانست آيفروت را به بازار عرضه کند که خط توليد آبميوه 100% طبيعي است. اين خط توليد بگونه اي طراحي شده بود که ميتوانست بطريها را در کنار ساير مراحل توليد گند زدايي کند که به نوبه خود باعث بهبود کيفيت آبميوه در دست مشتريان شد. در پاسخ به نگراني هاي اقتصادي و محيط زيستي، پرديس ترکيبي   FMa بطري ها را بصورت خشک و بوسيله هيدروژن پروکسايد   (H202) تميز مي کند. اين فرآيند تعداد ماشينهاي مورد نياز براي انجام فرآيند و رد پاي آنها را کاهش مي دهد. همچنين آب را از فرآيند ضدعفوني حذف مي کند و استفاده از مواد شيميايي مختلف را هم به يکي کاهش ميدهد. علاوه بر اين مزايا اين روش ميزان اسيد پخش شده را در محصولات مختلف کنترل مي کند.

براي دستيابي به شيوه بهينه پرکردن و بسته بندي مهم است که خصوصيات اصلي محصول نهايي را درنظر گرفت و پارامترهاي کليدي همچون دستور العمل تهيه محصول، سطح PH آن، کربونيته محصول، حساسيت در مقابل نور و يا اکسيژن، نيمه عمر بهينه محصول در قفسه فروشگاهها، غلظت محصول و غيره را با هم بگونه اي ترکيب کرد که هماهنگ با آن شيوه بهينه باشد.

مدير بازاريابي کوبوکو که يکي از بهترين شرکتهاي فعال در اين زمينه است مي گويد: پايداري محصول از اهميت حياتي در اين صنعت برخوردار است. به اين معني که تمامي بطري هاي توليد و پر شده هنگامي که به دست مشتريان ميرسند داراي بهترين کيفيت ممکن باشند. اين يکي از مهمترين تقاضا هايي است که مشتريان از ما و ماشينهايمان دارند. بعبارتي تکنولوژي اي که ما در يک خط بکار ميبريم بايد بگونه اي باشد که در بهترين کيفيت ممکن در هر بطري پايدار باشد. يعني دستگاهها و تکنولوژي هاي مورد استفاده بايد بتوانند بطور مداوم خصوصيات حياتي شيميايي محصول مثل سطح اکسيژن و ساير موارد مهم را رصد کنند.

خط بسته بندی آبمیوه

تقاضاي روز افزون براي ماشين آلات

کوبوکو شاهد مثال اهميت عملکرد ماشين آلات پر کردن است. مدير فروش شرکت، گيليان والترز اظهار داشت: بعنوان يک بطري پرکن متخصص با 21600 مترمکعب ظرفيت تجهيزات بطري پرکن، ما بدرستي از اهميت کارآمدي عملکرد ماشين آلات اطلاع داريم.

او در ادامه افزود: ما هر روز که مي گذرد به تکنولوژي بيشتر وابسته مي شويم. ترکيب مهارت کارکنان و ماشين آلاتمان عامل حياتي در توان ما در ارضاء نيازهاي مشتريانمان است. همچنين بعنوان توليد کننده برتر بطور مداوم به دنبال بهبود توان تکنلوژيکمان هستيم تا بتوانيم بهره وريرا افزايش و هزينه ها را کاهش دهيم. با اين درجه از وابستگي به تجهيزات و ماشين آلات بايد اطمينان حاصل کنيم که جديدترين و مناسبترين تکنولوژي ها را استفاده مي کينم و از آخرين اخبار اين حوزه مطلع هستيم. کارکنان ما اغلب دهه ها تجربه در صنعت نوشيدني دارند و اين تجربه و تخصص آنها براي انتخاب و ترکيب بهينه ماشين آلات حياتي است.

در هفت سال گذشته کوبوکو بيش از 80 ميليون يورو در بهينه سازي ماشين آلات بطري پرکني، بسته بندي، انبار داري، و زنجيره خدمات کارخانه هاي خود خرج کرده است. و اين شامل وسايل نقليه هدايت اتوماتيک حمل بطريها از پرکني تا انبار مي شود. همچنين شامل تانکرهاي با ظرفيت 1.8 ميليون ليتر پيش و پس از انجام فرآيند و آزمايشگاههاي مجهز به پيشرفته ترين تجهيزات در محل کارخانهمي شود. همين مورد کاوي در تنها يک کارخانه اهميت ماشين آلات پر کردن و بسته بندي را در موفقيت در بازار نشان مي دهد.

تجهيزات انعطاف پذير براي توليد محصولات متنوع

گرونينگر يکي از توليد کنندگان عمده ماشين آلات پرکن و بسته بندي براي صنايع دارويي و آرايشي گزارش داده است که تقاضاي در حال افزايشي براي تجهيزات منعطف در بازار بوجود آمده که نتيجه ظهور فرمتهاي جديد بسته بندي است.علاوه بر سرنگهاي استريليزه موجود، بازار دارو شاهد معرفي فرمتهاي جديد در بازار بوده است مانند شيشه هاي کوچکتر براي آمپولها و کارتريجها. رئيس بخش تحقيق و توسعه شرکت گرونينگر دکتر ونزل نواک اظهار مي دارد: بيشتر و بيشتر تقاضا براي ماشين آلاتي بوجود مي آيد که بتوانند هر نوع بسته بندي اي را انجام دهند آنهم در يک خط ثابت و با کمترين دستکاري ها.

 

بعلاوه ظهور داروهاي جديد که به دوزهاي کمتر نياز دارند و داروهاي جديد بيولوژيک در دهه گذشته افزايش يافته است. عموما اين داروها در محموله هاي کوچکتر تهيه و بسته بندي مي شوند. بر همين اساس ديگر علاقه اي در بازار به محموله هاي بزرگ با بسته بندي هاي نسبتا بزرگتر آنچنانکه براي واکسنها مشاهده شد وجود ندارد.

در واقع انعطاف پذيري و محموله هاي کوچک روند غالب در صنعت ماشين آلات پرو بسته بندي کردن دارو است. تمرکز روزافزون بر جداسازي محصول ديگر در ارتباط با خود محصول نيست بلکه بيشتر با هدف قابل عرضه بودن بسته بندي است. مثلا اينکه برخي دارو ها را با سرنگ آن و با قابليت تنظيم دوز مصرف ارائه مي کنند و يا با وسايل امنيتي و غيره. بنابراين بسته بندي ديگر شامل پر کردن و پخش کردن نيست اکنون مراحل ديگري به فرآيند مونتاژ دارو اضافه شده اند که بر اساس هر محصول با ديگري ممکن است متفاوت باشند.

از آنجا که به اصطلاح «کيفيت ژاپني» امروزه در صنايع اروپايي و آمريکايي يک ضرورت غير قابل اجتناب است هر اشکال ظاهري غير قابل قبول است. از تماس شيشه با شيشه يا پليمر با پليمر بايد اجتناب شود. تکنولوژي هاي جديدي دوري از چنين اشکالاتي را از فرآيند شکل گيري شيشه تا بسته بندي جلوگيري مي کنند. با اين کار ميانگيري (بافرينگ) بي معني مي شود. بطوري که تمام ماجولها بگونه اي طراحي شده اند که توقف در هر مرحله مساوي توقف کامل تجهيزات است. اين بخودي خود يک چالش جديد براي آمادگي ماشين آلات است.

دکتر نواک اضافه مي کند: روند غالب در چند سال گذشته بگونه اي پيش رفته است که تجهيزات قديم را که با دوربين کنترل مي شدند با فرمان يارهاي (سروو) انعطاف پذير قابل برنامه ريزي جايگزين مي کنند. اين کار باعث کاهش زمان مورد نياز براي تغيير شکل قطعات را بدنبال دارد و در نتيجه انعطاف پذيري را بيشتر مي کند. با اين روند در سال آينده احتمالا درباره استفاده از روباتها در اطاقهاي کاملا ايزوله صحبت خواهيم کرد.

نوآوري هاي نوين

سيدل در چند سال گذشته بطور ويژه و بمنظور برآورده سازي نياز روزافزون مشتريان براي کيفيت بالاي محصول نهايي همراه با کاهش هزينه ها، تمرکز خود را معطوف به توسعه تکنولوژيهاي بهتر ضدعفوني و پرکردن با دماي بالا براي محصولاتي که بايد در دماي محيط استفاده شوند نموده است. گرارد فرات اظهار داشته است: اکنون ما شاهد بروز و ظهور نوشابه هايي با قطعات ميوه هاي بزرگتر و پالپ بيشترهستيم، فرايندي که پيشتر در چين و خاور ميانه شروع شد اکنون بسرعت در حال اشاعه به ساير نقاط جهان است. اين خود چالشهاي جديدي را به شيوه هاي پرکردن نوشيدني و تجهيزات مربوطه معرفي مي کند. چنين تکنولوژي هايي در سيستمهاي ترکيبي وجود دارند که با دقت بالا حجم و اندازه قطعات و پالپ راتعيين مي کنند. فرايندها و تکنيکهاي ضدعفوني کردن هرچه باشند بايد تميزي و بهداشت قطعات و تجهيزات را هم در نظر داشت. علاوه بر همه اينها سيدل ليست بلند بالايي از توانايي ها را عرضه مي کند که شامل آزمايشگاههاي ميکروبيولوژي، ارزيابي رابطه بسته بندي و محصول و مراکز کنترل پرکردن و بسته بندي هم مي شود.

گرونينگر مثالي از خط توليد استانداريزه با قابليت اندازه گيري دقيق ارائه مي کند که قادر است با هر نوع بطري کار کند. اين هماهنگي با اندازه هاي پيشنهادي، بازارها در دسترس را بهبود مي بخشد. علاوه بر اين خط توليدي بدون تماس بطري ها با هم در تمام مراحل توليد محصول از شکل گيري شيشه تا تحويل محصول در حال توليد است. اين باعث جلوگيري از بوجود آمدن اشکالات ظاهري مي شود. شيوه هاي جديد تشخيص بر پايه دوربين هاي ويژه هم بکار گرفته شده اند که در تمام مراحل حياتي محصول را براي اشکالات احتمالي چک مي کند.

TNA اسکن هوشمند خود را ارائه مي کند: اين سيستم قادر است از تطابق تاريخ و کد مندرج بر روي محصول اطمينان حاصل کند. سيستم قادر است تصاوير دريافتي از دوربينها را پردازش کرده و اطمينان حاصل کند که کد تاريخ بدرستي چاپ شده است. سيستم قادر است با متوسط زمان 0.5 ميلي ثانيه اطلاعات را از دوربين دريافت کرده و پردازش کند و تا 200 بطري در دقيقه را چک کند که با سرعت سيستمهاي موجود (TNA Robag 3) همخواني دارد. همچنين اين سيستم قادر است با سيستم SCADA و PLC هماهنگ شده و همکاري کند. با بکارگيري سيستمهاي کنترل موجود بدرستي توليد کنندگان مي توانند هر کالايي را بررسي و کنترل کنند. و در نهايت اين سيستمها مي توانند از اسراف در مواد اوليه جلوگيري کنند، صورت اموال را دقيقتر تهيه کنند و بر کيفيت کالاي نهايي نظارت کنند.

رشد بازارها

همانگونه که گيليان والترز از کوبوکو تاکيد مي کند ماشين آلات پرکن و بسته بندي ميتوانند رشد يک شرکت را بطور قابل توجهي افزايش دهند: همانطور که ما برنامه ريزي مي کنيم حوزه هاي کاريمان را در صنعت پرکردن و بسته بندي نوشابه هاي گازدار و بدون گاز توسعه دهيم. من شک ندارم که ماشين آلاتي که ما اينجا در کوبوکو استفاده مي کنيم کليد اصلي رشد ما در برنامه هاي آينده مان هستند.

از نظر جغرافيايي و از نظر صنعتي شاين د لافورس بر روند رشد کنوني شرکت مطبوع خود تاکيد مي کند: ما رشد زيادي را در آسيا، آمريکاي لاتين و خاور ميانه مشاهده مي کنيم. همگام با افزايش درآمد اضافه خانوار در اين حوزه ها تقاضا براي غذاهاي آماده و تنقلات هم افزايش مي يابد. از ديدگاه صنعتي ما بخش خوراکي ها و تنقلات را داراي پتانسيل رشد بالايي ارزيابي مي کنيم. اما غذاهاي بسته بندي شده تازه و يخ زده و پودرها هم از بازارهاي قابل سرمايه گذاري هستند.

در خصوص بازارهاي دارو و آرايشي هم ونزل نُواک از گرونينگر توضيح مي دهدکه: داروهاي بيولوژيک، و مشابه داراي بالاترين نرخ رشد هستند. در اين ميان همچنين کارتريجها هم در حوزه کالاهاي در حال رشد تقاضا در نظر گرفته مي شوند. خصوصا آنهايي که در داخل دستگاهها جاي مي گيرند. به هر روي بر اساس اعداد خام بيشترين حوزه هاي رشد در صنعت پرکردن و بسته بندي همچنان در بازار قديمي آمپولها و سرنگها قرار دارد.

بازارهاي در حال ظهور همچنان پيشرانه اصلي رشد محسوب مي شود. آمريکاي جنوبي و کشورهاي تازه استقلال يافته از شوروي سابق بيشترين آمار ظهور شرکتهاي متقاضي را دارا هستند. البته اگرچه تقاضاي چين در حال کم شدن است اما رشد آن همچنان در سطح فوق العاده اي زياد است.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

آخرين ويرايش : دوشنبه ، 11 آذر 1392 ، 14:51
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دوخت پلاستیک رومیزی (سیلر)
 • توضیحات:

  نام: دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی (پرس پلاستیک دستی)

  مدل : SH800.1

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق تک فاز، تایمردار،

  ترانس دستگاه با بهترین نوع آهن ترانس و سیم مسی ساخته شده است

  طول دوخت در اندازه های 15، 20، 25، 30، 40، 50، 60، 70، 80، 100، 120 سانتیمتر

  مناسب استفاده در آشپزخانه منزل، مغازه و کارگاه میباشد.

  فیلم مصرفی: نایلون، سلفون


  توضیحات بیشتر:

  1. دستگاه دوخت پلاستیک دارای تایمر جهت تنظیم زمان دوخت میباشد.

  2. ماشین سازی سپهرحمید جهت توزیع و فروش محصولات خود از کلیه شهرهای کشور نماینده فعال میپذیرد.
  3. دستگاه قابلیت حمل آسان دارد. (پرتابل می باشد)
  4.دستگاه به راحتی و فقط با اتصال دوشاخه به برق قابل استفاده می باشد.
  5. المنت دوخت سریع گرم می گردد.
  6. دوخت دستگاه شفاف، یک دست و کاملا آب بندی می باشد.
  7. دستگاه دوخت پلاستیک در مدلهای تکدوخت، دو دوخت و دوخت وبرش عرضه میگردد.
  8. جهت استفاده از دستگاه دوخت تنها کافی است پلاستیک را در محل مورد نظر روی المنت قرار دهید و سپس اهرم دوخت را پایین آورده و چند ثانیه نگه دارید تا عملیات دوخت انجام شود.

  فیلم نحوه استفاده از دستگاه را مشاهده نمایید.

  http://sepehrhamid.com/index.php?option=com_content&view=article&id=203:1395-08-25-14-01-19&catid=39:machinery-news&Itemid=81


  کلمات کلیدی :

  بسته بندی، پک، سیل، سیلر، سپهرحمید، دوخت پلاست ، نایلون، سلفون، پلاستیک ، ماشین سازی، دستگاه دوخت رومیزی، ماشین آلات، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، قیمت.

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد