ساخت شرینک پک تخصص ماست.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

بسته بندي و مواد غذايي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 18 آذر 1392 ، 12:12

بسته بندي و مواد غذايي 

 

 بسته بندی مواد غذایی

در محدوده ي مواد غذايي، يک محصول کيفي محصولي است که نيازها و انتظارات مشتري را برآورده سازد. به هر حال، تشخيص نياز ها و خواسته ها و انتظارات مشتري و ويژگي مواد غذايي و بسته بندي آن همواره کار ساده اي نيست  .

نيازهاي مشتري مربوط به قيمت ، مزه ، حفظ خواص ، راحتي مصرف و حتي نوع ارائه ي بسته بندي مي باشد. اين مواد جزء عناصر قابل شناسايي هستند. بعضي نيازها نظير جنبه هاي تبليغاتي و فروش محصول براي پرداختن به آنه مشکل تر هستند چرا که طبيعتا اجتماعي فرهنگي هستند. ساير عوامل ، مثل ارزش غذايي ، توازن رژيم غذايي. استانداردهاي بهداشتي و امنيت بسته بندي ماده غذايي از ويژگي هاي اصلي ماده غذايي به حساب مي آيند. در واقع اين عوامل به راحتي قابل تشخيص يا مورد توجه مشتري به جز مواقع بروز بيماري هنگام مصرف محصول نيستند. به صورت کلي ، اين موارد اهميت بنيادي دارد، اگر چه در بسياري موارد مربوط به بخشي از روند تکنولوژيکي تبديل غذا و بسته بندي و توزيع آن به حساب مي آيند.

 

 

محصولات زراعي اغلب از مواد خام فاسد شدني استفاده کرده و مدت مصرف مشخص و محدودي دارند. طبق فرمول ، روند توليد بايد غذا را به يک حالت استوار برساند که تکنيک هاي بسته بندي باعث حفظ غذا در طول توزيع و مصرف شوند. سلامت محصول غذايي يک نياز اساسي است. حتي اگر از جانب مشتري به وضوح بيان نشود. قانونا اين نکته وارد دارد که نه محصول و نه بسته بندي آن نبايد شامل موارد زير باشد  :

   -   منشا آلودگي ميکروبي تاثير گذار روي سلامت مشتري  

   -   منشا آلودگي شيميايي  

   -   منشا آلودگي فيزيکي (اجسام خارجي)  

رسيدن به کيفيت مطلوب شامل عوامل فعال بسياري است که در جدول زير ليست شده اند. ايجاد ميل به رسيدن به مديريت کيفيت   (TQM) در صنعت محصولات زراعي به سبب تغييرات عميق در ساختار مربوط به ترتيب توليد، انطباق و قبول مسئوليت ها ، حاصل مي شود.

 

روش ها و وسايل رسيدن به اين هدف قبلا توضيح داده شد. مدرک تحت استاندارد   IS* 9000 مربوط به اطمينان از کيفيت محصول اغلب اينگونه بيان مي دارد که تنها نياز مشتري به تنهايي نبايد هدف باشد اگر يک سيستم اقتصادي در جهت مديريت کيفيت موفق عمل کند، مدرک   IS* 9000 وي بايد يک نتيجه ي قطعي برايش باشد.

تشخيص مسئوليت ها  

تمام اعضاء بسته بندي محصول غذايي مسئول بخش خود به قرار زير هستند   :

   -   توليد کننده ي بسته محصولات خام مسئول کيفيت چنين موادي است.

   -   توليد کننده بسته بندي مسئول استفاده از مواد خام با کيفيت بالا و استخدام و استفاده از عوامل توليدي بهينه مي باشد.

   -   بسته بندي مواد غذايي مسئول انتخاب نوع بسته بندي و استحکام آن نسبت به ماده ي غذايي داخلش مي باشد.

فرد مسئول هر بخش بايد از ميان افراد ماهر توسط مدير يا مدير اقتصادي انتخاب شده و ملزم به انجام موارد نوشته شده طبق وظايفش است. فرد گماشته شده که وظايفش در برگه استخدام درج شده، بايد تسلط و قدرت کامل روي مجموعه داشته باشد. در ساختار مديريتي ، فرد گماشته شده بايد به مدير مسئول گزارش کار داده و گزارشات کيفيت منظم که زمان بندي شده اند ارائه کند.

لابراتوار تست و آزمايش محصول ممکن است خصوصي (داخل يا خارج مجموعه) ، نيمه خصوصي (دانشگاهي) و يا عمومي (لابراتوار کنترل کيفيت کشوري) باشد. در صورت نياز، فرضيات لابراتوار بايد در مجموعه تامين و حل شود.

ارتقاء شيوه هاي تست و تنظيم محصول از وظايف مدير کيفيت ، يا فردي که در ارتباط با موسسات استاندارد مربوطه است ، مي باشد. تست محصول و نتايج آن بايد تاريخ گذاري و بايگاني شود.

ملزومات کيفي بسته بندي  

کيفيت بسته بندي شامل اجزاء مختلفي است که هر کدام ويژگي خاصي را مطالبه کرده و اجزاء بسته بندي مواد و نوع بسته بندي را شامل مي شوند. اين ويژگي ها وضعيت و نسبت مستقيم با نسبت هزينه ي کيفيت محصول دارند.

کيفيت بسته بندي با توجه به نوع محصول  

بسته بندي محصولات غذايي بايد فضايي بسته و ساکني در اطراف محصول به وجود آورند که از محصول در هنگام جابجايي و انتقال خارجي يا داخلي و ضربات خارجي فيزيکي ف شيميايي و فيزيکي – شيميايي طبيعي محافظت کند. اين نوع حفاظت بايد در طول مدت عمر محصول وجود داشته و عمليات بسته بندي روي ظاهر محصور نبايد تاثير بگذارد ، بسته بنيد بايد   :

   -   مکمل حفاظتي محصول توسط بسته بندي مناسب باشد  .

   -   حفاظت محصول را در طول انبار کردن و حمل و نقل تامين کند.  

  - محصول را کاملا نزديک و چسبيده به هم، بدون هيچ فشار اضافي ، حفظ کند.

کيفيت دروني بسته بندي

مشخصات مواد بسته بندي شده در مدت زماني مشخصي بايد باقي بماند. ماده بايد به صورت برگردانده شود که ماشين بسته بندي کاملا بتواند آن را پوشش دهد. و بايد بسته بندي نشانگر حفاظت از محصول و عرضه کننده محصول کيفي مثل همان محصول خارج از بسته باشد. موارد خاصي براي شرح مشخصات و ساير موارد مورد نياز است.

کيفيت بسته بندي با توجه به وضعيت

ملزومات براي ساخت يک جعبه ممکن است، در حالت دستي و اتوماتيک بسته بندي متفاوت باشد. در سيستم اتوماتيک مقاومت بيشتر است که اين شامل کيفيت مواد و تلرانس ابعادي مي باشد.

مواد بسته بندي با کيفيت بالا براي بسته بندي اتوماتيک مورد نياز است. هر کجا که اين شيوه ها متداول است ، اين کارها از آن جهت است که بايد بدون نقص باشند، با اهميت اس ت. عملکرد بسته بندي نبايد به نحوي باشد که باعث ارائه ي مواد بي خاصيت و نامناسب شود.

تلرانس ابعادي با توجه به استفاده از تخته پهن يا سطح بسته بندي و.... بايد کاملا رعايت شود. در هنگام دسته بندي و حمل و بار زدن. حداقل انحراف 1 تا 2 ميليمتر در بسته بندي و ابعاد آن ممکن است باعث انحراف 20% تا 25% در اشغال فضا و سطح در دسترس شده و روي هزينه هاي انبار داري و حمل و نقل تاثير بگذارد.

کيفيت بسته بندي با توجه به شبکه ي توزيع

بسته بندي بايد قادر به تحمل بارها در هنگام انبار کردن که عبارتند از :

 - تحمل بار ماکسيمم که در شبکه توزيع به آن اعمال مي شود را داشته باشد. (که نيازمند اطلاعات کافي از شبکه است)

 - علامت واضحي در مورد ارتقاعي که محصولات داخل بسته بندي ، تحت آن شرايط آب و هوايي دوام دارند ، داشته باشد.

بنابراين بسته بندي بايد طوري ساخته شود که در مواجهه با شرايط جوي و در درجه حرارت هاي مختلف و در شرايط مختلف رطوبتي دوام داشته باشد.

بسته ها ، چه دسته بندي شده روي سطوح بارگذاري شده باشند و چه نباشند ، بايد قادر به تحمل فشار و سقوط و سوراخ شدن را داشته باشند که خطر کيفيت محصول داخل آنها معيوب و کم نشود.

کيفيت بسته بندي با توجه به اطلاعات

بسته وسيله اي براي انتقال اطلاعات از هر نوعي ، به شکل چاپي يا توسط برچسب مي باشد. سطح بسته بايد مناسب اين عملکرد باشد. لوگو، نمايش گرافيکي ، نام جنس و مبلغ همگي بايد خوانا بوده و در چرخه ي توزيع مطالبات را معرفي کند.

کيفيت بسته مورد استفاده بسته بندي بايد:

 - قسمتي براي راحتي باز کردن داشته باشد.

 - ساير امکانات اضافي (مثل قيمت کالا و ....)

 - دوام محصول داخل بسته بندي بعد از اولين باز کردن

 - باز کردن آن خطرناک نباشد.

 - سايز آن همساز با حالت ثابت قفسه ها باشد.

کيفيت بسته بندي با توجه به مصرف

اين جنبه از بسته بندي کم کم با اهميت مي شود: و اين ويژگي وارد مرحله ي ارزيابي قيمت شده و جزء جدا نشدني کيفيت محسوب مي شود.

بسته بندي هاي چند بخشي و حمل کردني بايد به راحتي مرتب شوند چرا که بايد به راحتي بدست مصرف کننده نهايي رسيده و مصرف آنها و جابجايي آنها آسان باشد. با توجه به بسته بندي هاي فروشي انتخاب مواد مصرفي يا دسته بندي براي اهداف بازيافتي بايد آزمايش شود که به هدف ذخيره و صرفه جويي در مواد توسط بازيافت در سطح ملي برسيم.

تهيه کنندگان ، به سهم خود، خصوصيات عمومي براي روش هاي مصرف و خصوصيات مرتبط با گروه هاي بسته بندي مخصوص و سازمان هاي در ارتباط با آنها دارند.

تخمين زمان و هزينه عموما مانع انجام کليه رسيدگي هاي مورد نياز مشخصات بسته بندي مي شود. اين بستگي به بخش اطمينان کيفيت بسته بندي دارد که يک طرح ساده شده را بر پايه ي مشخصاتي که مهم ترين آنه مشخص شده اند ، ترتيب دهد.

همچنين رسيدگي ويژه اي روي تهيه کنندگان که از اعضاء محرمانه مجموعه باقي خواهند ماند، وجود دارد. اين سيستم هاي رسيدگي و بررسي بسته بندي مي توانند با ترتيب دادن سيستم گارانتيو ضمانت کيفيت آسانتر شوند. در اين زمينه ، مقدار رسيدگي ها به تهيه کننده بستگي دارد و هر محموله با يک گزارش بازرسي همراه است. براي استفاده بهينه از سيستم ، بايد آن را مجهز به موافقت نامه تهيه کنننده کرد که طبق آن قبل از تصميم گيري در مورد تهيه کننده ، بخش هاي تکنيکي بايد مطمئن شوند که کارکنان و تجهيزات جوابگوي نياز مشتري است.

آشکار بودن اطلاعات براي قراردادهاي ضمانت کيفيت مسئله اي مهم است. قوانيني براي تغيير نتايج آزمايشات و بازرسي هاي دوره اي انجام شده براي اثبات کيفيت محصول بايد وجود داشته باشد.

سيستم کنترل کيفيت مدرن ترين و کارآمدترين شيوه ي حصول اطمينان از کيفيت است که همچنين وسيله اي براي پرورش رابطه بين تهيه کننده و مشتري است.

بخش مربوط به مشخصات ضمانت کيفيت

مشخصات و ضمائم آن ها بايد بيانگر نتايج مورد انتظار و چگونگي اندازه گيري آنها باشد. بررسي هر بخش براي بسته بندي محصول زياد غير قابل پرسش است. به ويژه بعضي آزمايشات حتي آسيب رسان است. بنابراين ويژگي ها بايد شامل حدود اندازه گيري شده ، مثلا استاندارد منطبق با کنترل آماري باشند.

ويژگي ها بايد هم تهيه کننده و هم توليد کننده محصول را با اطلاعات کافي براي انجام ضمانت کيفي در يک حالت قابل تکثير ، تامين کنند.

مشخصات بازاري اساسي براي مديريت بسته بندي در دو سطح زير هستند:

* حل مسائل مربوط به کيفيت: هنگام وقوع مشکل مربوط به بسته بندي يا شبکه ي توزيع، آن ها بايد در طول زماني که نامناسب روش هاي علمي نباشد و بدون فراهم کردن مدارک اصلي ارسال شوند. مشخصات، به دليل فکر بالايي که پشت فرمول هايشان قرار دارد و ب دليل اين که به عناصر اصلي ارزش مي بخشند، جواب را به سوالات را آسانتر کردهد و ريسک ها را ارزيابي مي کنند. همچنين مانع اشتباهات استانداردها هنگام حمل محصول از يک تهيه کننده به ديگري شده و اين ضمانت را که دلايل مشابه، اثرات مشابهي را ايجاد مي کنند، مي دهد.

* تعيين کيفيت بسته بندي: خواه هدف ارتقاء کيفيت يا کاهش هزينه ها باشد، مشخصات وسيله ي با ارزشي براي بسته بندي هستند.

يک بدنه ي محکم شامل مشخصات و وابستگي مستقيم آن ها با عملکرد بسته، بسته را ايده آل انجام نيازهاي اساسي و انتخاب بهترين راه توسط مشتري مي کند.

سرمايه گذاري روي شيوه هاي آزمايش، هميشه منجر به فهم بهتر از نوع مواد و اطمينان از مصرف بهينه ي آن ها شده است.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

آخرين ويرايش : دوشنبه ، 18 آذر 1392 ، 14:52
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • وکیوم
 • توضیحات:

  نام:  وکیوم

  مدل  :     SH1800

  مشخصات   :

  رنگ الکترواستاتیک، برق  تک فاز، دوخت پنوماتیک

   ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است  .

     

  جهت بسته بندی و وکیوم کردن محصولاتی مانند :  نان ، گوشت، بالشت   

   

   

  کلمات کلیدی:

  وکیوم، واکیوم، دستگاه بسته بندی، پک،  سپهرحمید، نایلون،  پلاستیک ، SepehrHamid, Vacuum، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، قیمت.

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد