اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

بسته بندي هاي فلزي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 26 آذر 1392 ، 06:06

بسته بندي هاي فلزي

 بسته بندی فلزی

وقتي حرف از بسته بندي محصولات غذايي حساس به فساد در ميان باشد، بسته بندي هاي فلزي اولين و بهترين گزينه محسوب مي شوند چرا که از ورود هر گونه ميکروارگانيسم به محيط غذا جلوگيري مي کنند. اين تنها غذاها نيستند که به بسته بندي هاي فلزي به عنوان بهترين گزينه نگاه مي کنند بلکه نوشيدني ها هم نگاه ويژه اي به قوطي هاي فلزي دارند. قوطي هاي فلزي بسيار سبک و کاملا ضد اکسيژن از محتويات نوشيدني هاي حساسي هم چون ماء الشعير، به بهترين شکل محافظت مي کنند. به دليل نوع درب تخت قوطي، مي توان آن ها را به راحتي بر روي هم انبار کرد و البته به دليل طبيعت کم جاي قوطي ها، يک کاميون مي تواند دو برابر آن چه را که بطري حمل کنند، قوطي بار زده و به اين ترتيب به ويژه در مسيرهاي طولاني، ميزان زيادي از توليد   CO2 جلوگيري مي شود. از جهت نگراني هاي زيست محيطي، علاوه بر مورد مذکور، قوطي بارها و بارها کارآيي خود را اثبات نموده است. طي 40 سال خدمت قوطي در صنعت بسته بندي، وزن آنها به کمتر از نصف تقليل يافته و از اين طريق، گام بزرگي در جهت حفظ منابع اوليه برداشته شده است. در قوطي هاي استيل، ضخامت ديواره تنها 065/0 ميلي متر قطر دارد که اين يعني کمتر از ضخامت موي انسان. در مورد قوطي هاي فلزي بايسي از لفظ مصرف بدون محدوديت استفاده کرد نه مصرف صرف. چرا که اين قوطي ها بارها و بارها قابليت بازيافت را دارند بدون اين که ذره اي از کيفيت خود را از دست بدهند. آلومينيوم، فولاد يا همان استيل و قلع داراي بيشترين ميزان مصرف در صنايع بسته بندي فلزي مي باشند. هر يک از اين 3 فلز داراي ويژگي هاي منحصر به فرد خود مي باشند که در ادامه به تفصيل به آن ها خواهيم پرداخت  .

 

 

 

 

آلومينيوم

آلومينيوم يک فلز غير سمي است که به طور طبيعي و به وفور در طبيعت يافت مي شود و در ميان عناصر مختلف، دسته ي سوم فراواني در غشاء زمين را داراست. آلومينيوم به هيچ وجه بافت غذا را تغيير نداده و در ميان تمامي مواد اوليه ي مورد استفاده در صنعت بسته بندي، اين فلز تنها ماده اي است که به طور صد در صد غذا را از گزند اکسيژن که عامل اصلي تخريب و فساد غذاست، حفظ مي کند  .

علاوه بر سلامت ارگانيک غذا، طعم و بوي اصلي آن نيز توسط آلومينيوم به بهترين شکل محافظت مي شود. خاصيت دمايي آلومينيوم در نوع خود به واقع خيره کننده است چرا که شما مي توانيد آن را با مواد 40- سانتي گراد تا 230+ درجه سانتيگراد پر کنيد بدون اين که به غذا يا ظرف آسيبي وارد شود. از اين رو است که آلومينيوم براي بسته بندي بازه ي وسيعي از محصولات همچون محصولات منجمد شده، سرد شده، تازه، ماندگاري طولاني، آردي و غذاهاي آماده را تحت پوشش خود دارد. جدا از مقاصد بسته بندي، آلومينيوم در صنايع غذايي داراي کاربري هاي وسيعي است که از آن جمله مي توان به نگهداري محصولات در دماي اصلاح شده، پخت مواد، انجماد مواد، نگهداري مواد در يخچال، استريليزاسيون و البته پاستوريزاسيون اشاره کرد. انعطاف پذيري و همه فن حريف بودند آلومينيوم به قدري بالاست که ما دانسته و نادانسته از آن در تمامي ارکان زندگي سود مي بريم  .

ظروف آلومينيومي را مي توان در تمامي مدارس، سربازخانه ها، بيمارستان ها و هواپيماهاي مسافربري مشاهده کرد. از آلومينيوم همچنين در ساخت ظروف يک بار مصرف نيز استفاده ي وسيعي مي شود و به اين ترتيب مقدار زيادي از زمان نظافت و پذيرايي کاهش مي يابد. محصولات آلومينيومي به هيچ وجه شما را با محدوديت در به کارگيري مواجه نمي کنند و شما قادريد آن ها را در فريزر، يخچال و حتي داخل فر و روي اجاق گاز قرار دهيد  .

در هنگام استفاده از آن ها نيازي به نگران بودن براي محيط زيست نداريد چرا که ظروف آلومينيومي صد در صد قابليت بازيافت بدون حداقل دور ريز را دارند  .

در بازيافت و مصرف دوباره آلومينيوم يک امتياز بسيار بزرگ نهفته است که آن هم ميزان بسيار کم انرژي مورد نياز، يعني تنها 5 درصد از انرژي که در هنگام توليد اوليه آن نياز بوده، مي باشد. اين در حالي است که کيفيت بالاي محصول کاملا حفظ مي شود. از صنايع غذايي، بسته بندي، ساختمان گرفته تا صنعت اتومبيل سازي، همه و همه نيازمند به آلومينيوم هستند  .

فولاد   (Steel)

متخصصين فولاد در مجموع 7 ويژگي را براي اين محصول متصورند: ايمني، کاربرد، عملکرد مناسب، بهينه بودن، بازيافت و همه فن حريف بودن  .

جنبه ي ايمني استيل از آن جهت حائز اهميت است که اين فلز به طور صد در صد در برابر انواع گاز، حلال ها، آب و غيره مقاوم بوده و از محصول بسته بندي شده به نحو احسن محافظت به عمل مي آورد. بسته بندي هاي استيل در حمل و نقل ايده آل ترين گزينه محسوب مي شود چرا که اين فلز هيچ نيازي به نگهداري در يخچال در هنگام حمل و نقل ندارند. از طرفي تمامي ويتامين محصول در زمان تازگي، در بسته بندي هاي استيل به طور کامل محفاظت شده و به واقع به بدن مصرف کننده مي رسد  .

در استفاده از استيل همواره بايستي به سبک وزن کردن محصول توجه داشت و البته اين توجه مدت هاست که مبذول مي شود. هم اکنون بسته بندي هاي استيل نسبت به 30 سال پيش 40 درصد سبک تر شده اند. مي توان 55 درصد از کل مواد اوليه ي مورد مصرف را از استيل بازيافت شده استفاده کرد تا به اين ترتيب به محيط زيست هم کمک شاياني کرده باشيم. به دليل تک ماده اي بودن استيل، عمليات بازيافت آن چندان پيچيده و هزينه بر نيست و در حين بازيافت، کيفيت اوليه خود را به طور کامل حفظ مي کند و البته شايان ذکر است که در ميان تمامي انواع فلزات، استيل داراي بالاترين ميزان بازيافت در جهان مي باشد. در مورد همه فن حريفي استيل همين بس که شما مي توانيد ظرف بسته بندي مورد نياز خود را   در هر اندازه و شکلي با استفاده از استيل توليد کنيد و بر روي آن هر آن چه مي خواهيد حک کنيد  .

قلع   (Tin)

به طور معمول از قلع براي ايجاد خاصيت ممانعت کنندگي در برابر خوردگي و مبارزه با اکسيژن و اثرات آن بر روي سطوح فلزي استفاده مي شود. در صنعت بسته بندي، قلع به عنوان يک لايه محافظ بر روي استيل کاربرد دارد. به طور قطع نمي توان حيطه ي کاربرد اين فلز را در صنايع بسته بندي مشخص کرد چرا که از صنايع غذايي گرفته تا به صنايع توليد لوازم آرايشي، قلع داراي کاربري هاي خاص خود مي باشد و دليل اين امر در خاصيت قلع در حفظ کيفيت مواد بسته بندي شده و قابليت استفاده ي چند باره ي آن است. علاوه بر موارد مذکور، قلع صد در صد بازيافت پذير است  .

تفاوت بارز

بازار مصرف در حال رفتن به سمت محصولاتي است که به راحتي توسط مصرف کنندگان حمل و از آن راحت تر مصرف شود و شايد به همين دليل باشد که توليد کنندگان رو به توليد محصولات يک نفره و براي يک بار سرو کردن آورده اند. اما توليد کنندگان بسته بندي و صاحبان برندها همگي به دنبال ايجاد يک تفاوت بارز براي محصول خود بر روي قفسه ي سوپرمارکت ها هستند و گاهي اين تفاوت چشم گير را در ارايه محصولاتي با اشکال عجيب و قريب مي يابند و گاهي آن را با چاپ طرح هاي گرافيکي خلاقانه همراه با رنگ هاي جذاب خلق مي کنند. شرکت هايي همچون Alupak در حال خلق يک علم وسيع و جامع براي توليد انواع شکل هاي عادي و غير عادي براي بسته بندي محصولات غذايي مختلف مي باشد. زماني که طرح اوليه اين علم به پايان برسد، مشتريان اين شرکت قادر خواهند بود تا هر آن چه ايده در ذهن دارند را به واقعيت نزديک کنند. در زماني که اروپايي ها از رفاه اقتصادي بيشتري برخوردار بودند، نوع بسته بندي ها بيشتر به سمت توليد و شيک بودن در حال حرکت بود ولي با توجه به بحران هاي اقتصادي اخير، شرکت هاي بسته بندي بايد به فکر توليد محصولاتي مي بودند که به معناي واقعي کلمه باعث ايجاد ارزش افزوده در اصل کالا گردد و از جذابيت صرف، کمي فاصله بگيرد.

در بخش غذاهاي آماده، استفاده از ظروف آلومينيومي با ديواره هاي قطور استفاده مي‌شود. اين ظروف به دليل ضخامت ديواره در برابر ضربات مقاوم بوده و در تمامي مراحل توليد، سيل شدن، پاستوريزاسيون، استيريليزاسيون و البته حمل و نقل، در برابر ضربات احتمالي وارده مقاومت خوبي از خود نشان مي دهد. به دليل شکل مستطيلي، اين ظروف از سطح قابل توجهي از فضا براي رنگ شدن به رنگ هاي دلخواه و يا چسبانيدن انواع ليبل برخوردار مي باشد.

کليد بارز نوشيدني در دست کدام يک از انواع بسته بندي است؟

شايد براي پاسخگويي به سوال فوق نتوان قوطي را انتخاب کرد ولي قوطي ها با توجه به رواج استفاده از نوشيدني هاي انرژي زا، بر خلاف انتظار در حال افزايش سهم خود از بازار بسته بندي نوشيدن ها مي باشند. تحقيقات نشان داده که افراد بين سنين 18 تا 35 سال از نوشيدني از قوطي لذت وافري مي برند و همين امر توليد كنندگان نوشيدني را به اين فکر فرو برده تا حتي نوشيدني هاي الکلي را که همواره در بطري هاي شيشه اي عرضه مي شده و مي شوند را در قوطي به بازارهاي مصرف ارسال كنند.

چاي آماده مصرف، طي سال گذشته بر اساس گزارش Canadean با 2 درصد رشد همراه بوده و البته 8 درصد از کل چاي آماده به فروش رفته در اروپا، در قوطي عرضه و مصرف مي شود.

شرکت هايي همچون Ball Packaging قوطي را در انواع اندازه ها توليد مي کنند و به اين ترتيب هر نوع نوشيدني را مي توان در آن ها جاي داد و به مصرف کنندگان ارايه نمود.

يکي از ابداعات جالب در زمينه توليد بسته بندي هاي فلزي براي نوشيدني ها توسط شرکت انگليسي Rexam در سال 2007 اتفاق افتاد. در اين سال Rexam محصول Fusion خود را به توليد كنندگان نوشيدني معرفي کرد. اما امسال اين محصول باز پوست انداخته و Fusion Contour از دل آن بيرون آمده است. اين بسته بندي خلاقانه يک بطري فلزي است و به گفته مديران Rexam هدف از طراحي آن، ارج نهادن به فعاليت هاي زيست محيطي مي باشد. اين بطري منحصر به فرد با استفاده از فناوري DWI توليد مي شود که بطري را بسيار سبک تر از آن چه يک قوطي مي تواند وزن داشته باشد، سبک سازي مي کند. اين بطري علاوه بر دارا بودن تمامي خواص قوطي هاي آلومينيومي، داراي پتانسيل مصرف در بخش نوشيدني هاي گران قيمت نيز مي باشد.

Fusion Contour خيلي زود مشتريان خاص خود را پيدا نموده و بسياري از توليد كنندگان نوشابه آن را براي معرفي محصولات جديد خود به کار گرفته اند.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

آخرين ويرايش : سه شنبه ، 26 آذر 1392 ، 06:51
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینگ تمام اتوماتیک دوگانه سوز
 • توضیحات:

  نام: شرینگ پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز ( برقی و گازی )

  مدل : SH300.1

  مشخصات :

  رنگ کوره ای، برق سه فاز، گاز شهری، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به دوخت پنوماتیک، نوارنقاله دور متغیر، مناسب خط تولید، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه شرینگ پک بر اساس بسته بندی متغیر است و معمولا دستگاه در انتهای خط تولید قرار میگیرد .

  از ویژگیهای  دستگاه شرینگ پک

  1. آماده به کار شدن سریع

  2. کاملا تمام اتوماتیک بوده به نحوی که بدون استفاده از نیروی انسانی میتواند محصولی را که از خط تولید بیرون آمده را بسته بندی نماید.

  جهت بسته بندی و شرینگ کردن محصولاتی مانند : کفش، مواد شوینده، مواد غذایی و کلیه محصولاتی که درون کارتن و یا ظرفی قرار میگیرد . این دستگاه مناسب محصولات با وزن بالای یک کیلوگرم میباشد.

  اطلاعات بیشتر

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.


  * اطلاعات بیشتر راجع به بسته بندی شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد شرینک (کلیک کنید)

  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، دوگانه سوز، گازی و برقی، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، شرینگ پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد