داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

پیش بینی شرایط صنعت بسته بندی در نقاط مختلف دنیا پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 8 دی 1392 ، 05:05

پیش بینی شرایط صنعت بسته بندی در نقاط مختلف دنیا

صنعت بسته بندی در جهان

محرک رشد صنعت بسته بندی در سال‌های اخیر کشورهای برزیل، روسیه، هند و چین بوده‌اند که به اختصار آنان را BRIC می نامند. برای دانستن آنچه در دنیای بسته بندی می‌گذرد، کافی است نگاهی به رشد صنعت بسته بندی و موتور محرک رشد در این کشور ها بیندازیم. صنعت بسته بندی در دنیا به واسطه گرایشات و رویکردهای جدید از جمله نوع زندگی مردم و تحولات اجتماعی در شرف تغییرات اساسی است. توجه به توسعه پایدار و بازیافت پذیری و هم چنین استفاده از منابع تجدیدپذیر بیش از پیش در کانون توجه قرار گرفته است. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی صنعت بسته بندی در کشورهای روسیه، چین، برزیل، هند، اندونزی، امارات متحده عربی، تایلند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، لهستان، مکزیک، آرژانتین و شیلی خواهیم پرداخت. هدف از ارائه این آمار بررسی جایگاه صنعت بسته بندی در این کشورها و مقایسه با تحولات این صنعت در کشور ایران است. امیدواریم دست اندرکان صنعت بسته بندی و متولیان امر بتوانند با بررسی این داده ها، تصویری صحیح از آینده این صنعت ارزشمند در کشور تصویر نمایند.

 

صنعت بسته بندی در جهان

روسیه
صنعت بسته بندی روسیه، دهمین بازار بزرگ بسته بندی در جهان است. ارزش این بازار در سال 2011 بالغ بر 17.4 میلیارد دلار آمریکا بوده است. طی سال‌های اخیر، بازار صنعت بسته بندی کشور روسیه هشتمین بازار با سریع ترین نرخ رشد اعلام شده است. از دلایل اصلی این نرخ رشد سریع می توان به سرمایه گذاری قابل توجه در این صنعت توسط تولید کنندگان خارجی و داخلی بسته بندی و ذخایر عظیم مواد اولیه در این کشور اشاره کرد. عمده مصرف کنندگانی که تقاضای صنعت بسته بندی کشور روسیه را به خود اختصاص داده اند، مربوط به بازارهای صنایع غذایی، نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی، بازارهای دارویی و محصولات مراقبت شخصی می باشند. بسته بندی کاغذی و مقوایی این کشور، در سال 2010، 40 درصد از کل حجم تولید در داخل روسیه را صادر کرده است. این صنعت در حال تمرکز بر توسعه قابلیت های جدید در زمینه کاغذهای مخصوص برای مواجهه با تقاضای در حال افزایش صادرات است.
در حال حاضر قوانینی برای مدیریت زباله در صنعت بسته بندی روسیه وجود ندارد که دولت باید برای این موضوع چاره ای بیاندیشد. وضع قوانین جدید مدیریت زباله به همراه به کار گیری سیستم های حداقل نمودن ضایعات بسته بندی، چالش های جدیدی را برای تولید کنندگان بسته بندی در سال های پیش رو به دنبال خواهد داشت.

صنعت بسته بندی در جهان


 نکات کلیدی در بازار بسته بندی روسیه
- صنعت بسته بندی روسیه یکی از بازارهای دارای سریع ترین نرخ رشد است که ارزشی بالغ بر 17.4 میلیارد دلار ایالات متحده در سال 2011 داشته است و میزان رشد آن نسبت به سال 2010، 7 درصد برآورد شده است.
- کاغذ و مقوا بزرگ ترین زیر مجموعه در صنعت بسته بندی روسیه است که سهمی معادل 31.72 درصد در سال 2011 در بازار بسته بندی این کشور داشته است.
- بیشترین رشد در صنعت بسته بندی روسیه در بخش پلاستیک های سخت مشاهده شده است که نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR) آن، 7.48 درصد می باشد.
- توسعه بسته بندی نانوتکنولوژی برای داروهای پیشرفته و دارای ارزش بالا، رشد بسته بندی دارویی را به دنبال داشته چنان چه شرکت های دارویی برای کاهش خطر محصولات تقلبی، چاره ای جز سازگار کردن خود با فن آوری های پیشرفته بسته بندی ندارند.
- طی سال‌های پیش رو، چندین شرکت بزرگ و بین المللی تولید کننده ماشین آلات بسته بندی به واسطه ی امتیاز بازگشت سریع سرمایه، افزایش فروش و شرایط مالیاتی مطلوب نسبت به تولید کنندگان بومی، وارد بازار بزرگ کشور روسیه خواهند شد.
- صنعت بسته بندی روسیه از نظر ارزش، طی بازه زمانی سال های 2007 تا 2011 نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل 5.13 درصد داشته است.
 رشد صنعت بسته بندی روسیه به طور عمده ناشی از افزایش تقاضا برای بسته بندی های پلاستیکی سخت و انعطاف پذیر است. تولید کنندگان مواد غذایی و نوشیدنی، بزرگ ترین مصرف کنندگان بسته بندی پلاستیکی سخت و بسته های کاغذیی و مقوایی هستند. این دو بخش، عمده ارزش صنعت بسته بندی روسیه را با هم در اختیار دارند و طبق پیش بینی ها طی سال‌های 2012 تا 2016 نیز سهم این دو بخش ثابت باقی خواهد ماند.

صنعت بسته بندی در جهان

 چین
کشور چین دومین بازار بزرگ صنعت بسته بندی در جهان است. به واسطه رشد سریع مصرف داخلی و رشد پایدار تولید ناخالص ملی (GDP)، صنعت بسته بندی چین به طور پایدار رشد کرده است و به رشد سریعی در زیرمجموعه های (طبقه بندی های) کلیدی و مهم دست یافته است. در سال 2011، ارزش صنعت بسته بندی چین در حدود 76 میلیارد دلار ایالات متحده تخمین زده شد و نسبت به سال 2010، رشدی در حدود 7.2 درصد را به ثبت رساند. کشور چین از نظر اندازه بازار، جایگاه ژاپن را به خود اختصاص داد و پیش بینی می شود در سال 2020 از ایالات متحده نیز پیشی بگیرد. دولت چین برای توسعه صنعت بسته بندی این کشور و پایدار نگهداشتن رشد صنعتی از طریق سوبسید و اعطای امتیازات و مشوق های مالیاتی، سیاست های جدیدی تنظیم کرده است. هدف از این سیاست ها، افزایش سرمایه گذاری در تجهیزات، فن آوری و بهبود زیرساخت ها برای بهبود و به روز رسانی قابلیت های صنعت بسته بندی است.
صنعت بسته بندی چین با رشد قابل توجه دارای ثبات کامل است و پیش بینی می شود در بین سال های 2012 تا 2016 به رکورد نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۸ درصد برسد. ارزش صنعت بسته بندی چین در سال 2016 به ۱۱۰.۱ میلیارد دلار ایالات متحده خواهد رسید.
 

صنعت بسته بندی در جهان

نکات کلیدی در بازار بسته بندی چین
- بازار بسته بندی چین دارای یکی از سریع ترین نرخ های رشد در سطح جهان است که با نرخ رشد سالیانه ترکیبی 7 درصدی طی سال های 2007 تا 2011، به ارزش کل 76 میلیارد دلاری در سال 2011 رسیده است.
- چین از نظر اندازه بازار، جایگاه ژاپن در رتبه دوم را تصاحب کرده است و تا سال 2020 ایالات متحده را نیز پشت سر خواهد نهاد.
- چین بسیار سریع تر از دیگر نقاط جهان از بحران اقتصادی خارج شد و به یاری اقدامات مطلوب و راه‌گشای دولتی توانست به ظرفیت پیش از بحران برسد.
- بخش بسته بندی کاغذ و مقوایی بیشترین سهم را در کل صنعت بسته بندی این کشور به خود اختصاص داده است. ارزش این بخش در سال 2011 معادل ۳۳.۹۱ میلیارد دلار برآورد شده است.
- بسته بندی PET (پلی اتیلن ترفتالات) بیشترین سهم بازار نوشیدنی های غیر الکلی چین را در اختیار دارد.

صنعت بسته بندی در جهان


 برزیل
صنعت بسته بندی کشور برزیل رتبه هفتم را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص داده است. این بازار در سال 2011 ارزشی معادل ۲۳.۷ میلیارد دلار ایالات متحده داشته است. پیش بینی می شود طی سال های 2012 تا 2016 با نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۷.۱۳ درصدی به ارزشی برابر با ۳۳.۱ میلیارد دلار در سال 2016 برسد. مطابق ارزیابی های انجام گرفته، رشد بازار بسته بندی کشور برزیل با بخش بسته بندی فلزی هدایت می شود. در واقع محرک رشد صنعت بسته بندی در این کشور، بسته بندی فلزی است. بسته بندی فلزی دارای سهم بازار کمتری نسبت به دیگر بخش های بسته بندی هم چون کاغذ و پلاستیک، می باشد اما پیش بینی می شود، بخش بسته بندی فلزی طی سال های 2012 تا 2016 با نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۷.۰۵ درصد، توسعه یابد. پس از یک رشد پایدار و مداوم طی سال های 2006 تا 2008، این بازار به واسطه بحران اقتصادی سال 2009 با مشکل مواجه شد. علی رغم این بحران، بنیان های قدرتمند تولید در برزیل و تأثیر فزآینده صنعت پیشرفته کشاورزی این کشور بر جهان کمک کرد تا این بازار به سرعت خود را در سال 2010 بازیابی کند.
طی سال های 2012 تا 2016، پیش‌بینی می‌شود، رویدادهای بین المللی مهمی چون جام جهانی فوتبال در سال 2014 و بازی های المپیک تابستانی سال 2016، تقاضا در این بازار را دگرگون ساخته و رونق قابل توجهی برای صنعت بسته بندی برزیل به ارمغان بیاورد. 


نکات کلیدی در بازار بسته بندی برزیل
- صنعت بسته بندی برزیل در رتبه هفتم در دنیا قرار دارد.
- ارزش این صنعت در سال 2011 برابر با ۲۳.۷ میلیارد دلار بوده و انتظار می رود با رشد (CAGR) معادل ۷.۱۳ درصدی در سال 2016 به ۳۳.۱ میلیارد دلار برسد. این رشد ناشی از فاکتورهای مربوط به اقتصاد کلان و تقاضای مصرف است.
- جام جهانی فوتبال در سال 2014 و المپیک تابستانی سال 2016، تقاضا برای بسته بندی را به همراه صنایع دیگر این کشور به شدت افزایش خواهد داد. چنان چه صنعت توریسم با رشد قابل توجهی مواجه خواهد شد.
- با فروش 16 میلیارد دلاری در سال 2011، صنایع غذایی و نوشیدنی، 67 درصد کل مصرف بسته بندی در این کشور را به خود اختصاص داده اند.
- میزان فروش بسته بندی در بازار دارویی برزیل، برای رسیدن به ۳.۶ میلیارد دلار در سال 2016 از ارزش ۲.۶ میلیارد دلاری در سال 2011، برنامه ریزی شده است که رکورد بیشترین رشد را در میان بازارهای مصرف نهایی صنعت بسته بندی در اختیار خواهد گرفت.

صنعت بسته بندی در جهان

 هند
صنعت بسته بندی کشور هند، پیش بینی می شود با ارزش معادل ۴۳.۷ میلیارد دلار ایالات متحده در سال 2016 به چهارمین بازار دنیا با سریع ترین نرخ رشد بدل گردد. بسته بندی پلاستیکی انعطاف پذیر، سریع ترین رشد را در میان زیرمجموعه های گوناگون بسته بندی در کشور هند، دارد و طی سال های 2007 تا 2011 با نرخ رشد سالیانه ترکیبی ۱۶.۶ درصدی توسعه یافته است. در این مدت، صنعت بسته بندی از رشد شدید در بازار خرده فروشی هند، بهره برده است.
دیگر بازارهای مصرف نهایی بسته بندی شامل صنایع دارویی و مواد غذایی فرآوری شده طی سال های 2007 تا 2011 به سرعت در حال رشد بوده اند. این رشد سریع هم در بازارهای محلی این کشور و هم در بازارهای بین المللی به وضوح قابل مشاهده است. تقاضا در بازارهای مصرف نهایی مطابق پیش بینی ها طی سال های 2012 تا 2016 نیز هم چنان بالا باقی خواهد ماند.

صنعت بسته بندی در جهان


 نکات کلیدی در بازار بسته بندی هند
- رشد خرده فروشی در هند و افزایش استفاده از محصولات و کالای مصرفی محرک تقاضا برای بسته بندی در این کشور است.
- هند، ششمین بازار بزرگ بسته بندی در جهان در سال 2011 با ارزشی معادل ۲۴.۶ میلیارد دلار بوده است.
- انتظار می رود که صنعت بسته بندی هند با نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۱۲.۳ درصد، طی سال های 2012 تا 2016 به چهارمین بازار بزرگ جهان با ارزشی معادل ۴۳.۷ میلیارد دلار در سال 2016 بدل شود.
- بازار فرآوری مواد غذایی کشور هند یکی از بزرگ‌ترین بازارهای دنیا از نظر میزان تولید، مصرف و چشم انداز رشد است.
- سرانه هزینه کرد سالانه هند برای بسته بندی در سال 2011 معادل 20 دلار بوده است که به میزان قابل توجهی پایین تر از میانگین 20 بازار برتر معادل ۳۴۷.۶ دلار می باشد. این سرانه هزینه کرد بسیار اندک یک فرصت تجاری عظیم برای شرکت های بسته بندی هندی ایجاد می کند.
- علی رغم این که صنعت بسته بندی هند در حال تثبیت و اتحاد است اما هم‌چنان دارای یکپارچگی مطلوب نیست به ویژه با توجه به معرفی مداوم شرکت های جدید در این کشور.

صنعت بسته بندی در جهان


 اندونزی
طی سال های 2007 تا 2011 صنعت بسته بندی کشور اندونزی، نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۴.۴ درصد را ثبت کرد. ارزش این صنعت در سال 2011 معادل ۷.۵ میلیارد دلار ایالات متحده برآوردشده است. بازار مصرف نهایی نوشیدنی و مواد غذایی 67 درصد از ارزش کل صنعت بسته بندی اندونزی در سال 2011 را به خود اختصاص داد که بیشترین مصرف بسته بندی در اندونزی را تشکیل می دهد. در حالی که شهر جاکارتا، تقاضای بسیاری برای محصولات غذایی کشور اندونزی دارد، فعالیت های اصلی مربوط به فرآوری مواد غذایی در این کشور در اطراف شهر Java متمرکز شده است.
پیش بینی می شود، صنعت بسته بندی اندونزی طی سال های 2012 تا 2016 نرخ رشد سالیانه ترکیبی بالاتری در حدود ۵.۱ درصد را ثبت کند و ارزش این صنعت در اندونزی در سال 2016 به ۹.۶ میلیارد دلار برسد.

صنعت بسته بندی در جهان


 نکات کلیدی در صنعت بسته بندی اندونزی
- صنعت بسته بندی اندونزی، (CAGR)، معادل ۴.۴ درصد را در طول سال های 2007 تا 2011 ثبت کرد و ارزش آن در سال 2011 به ۷.۵ میلیارد دلار رسید.
- صنعت بسته بندی در کشور اندونزی پتانسیل فعالیت های سریع توسعه ای طی سال های 2012 تا 2016 را به واسطه‌ی توسعه و افزایش جمعیت این کشور داراست.
- بازار مصرف نوشیدنی و مواد غذایی 67 درصد از کل ارزش بازار صنعت بسته بندی اندونزی را در اختیار دارد و مطابق پیش بینی ها، تقاضای این بازارها در رشد صنعت بسته بندی در سال‌های 2012 تا 2016 نقش بسزایی دارد.
- در سال 2010، بسته بندی کاغذی و مقوایی ارزشی معادل 1.85 میلیارد دلار داشته که 25 درصد از کل صنعت بسته بندی اندونزی را در اختیار داشت .
- پلاستیک های سخت در حال حاضر بزرگ ترین بخش بسته بندی در این کشور با ارزشی معادل 1.88 میلیارد دلار در سال 2011 می باشد.

صنعت بسته بندی در جهان


 امارات متحده عربی
صنعت بسته بندی امارات متحده عربی در طول سال‌های 2007 تا 2011 رشد آرامی را گزارش کرده است و پیش بینی می شود، طی سال‌های پیش رو (2012 تا 2016 ) رشدی در سطح مشابه قبل را به ثبت برساند. این رشد به طور عمده مربوط به افزایش مصرف داخلی این کشور و ایجاد تنوع در بازارهای صادراتی است.
سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور امارات متحده عربی در سال 2009 متجاوز از 50 هزار دلار ایالات متحده بود و برای رسیدن این رقم به 80084 (هشتاد هزار و هشتاد و چهار) دلار در سال 2016 برنامه های مدونی انجام گرفته است. این هدف گذاری بر هزینه بیشتر روی مواد غذایی فراوری شده و کالاهای مصرفی با دوام در طی سال های 2012 تا 2016 اشاره داشته و نیروی محرک در رشد و توسعه صنعت بسته بندی خواهد بود.
ابوظبی که بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) در سراسر جهان را در اختیار دارد، به میزان قابل توجهی به قدرت خرید کشور امارات متحده عربی کمک می‌کند. قدرت خرید در این کشور با بهبود اعتماد به نفس مصرف کنندگان و شرایط مطلوب اقتصادی پشتیبانی می شود.
کاغذ و مقوا بزرگ ترین بخش در صنعت بسته بندی امارات متحده عربی است. مواد غذایی و نوشیدنی بازارهای کلیدی مصرف نهایی بسته بندی هستند که بیش از نیمی از مصرف محصولات بسته بندی در سال 2011 را در اختیار داشته‌اند. صنعت بسته بندی امارات متحده عربی به شدت بر صادرات کشورهای خارجی تکیه دارد و توسعه پایدار و بلند مدت صنعت به تقاضای بین المللی برای محصولات بسته بندی امارات متحده عربی وابسته است.
دلیل اصلی وابستگی شدید این کشور به صادرات، بازار داخلی کوچک امارات و جمعیت اندک این کشور است.
مقررات زیست محیطی سخت گیرانه دولت امارات متحده عربی، نگرانی ها در مورد صنعت بسته بندی های پلاستیکی را افزایش داده است. دولت پیش از این استفاده از کیسه های پلاستیکی را در برخی مناطق این کشور ممنوع کرده است. ضمن این‌که یک ممنوعیت کامل تر و جامع تر تا انتهای سال 2013 به اجرا در خواهد آمد. پیش بینی می شود، این ممنوعیت، مصرف پلاستیک های انعطاف پذیر در این کشور را کاهش دهد.


نکات کلیدی بازار بسته بندی امارات متحده عربی
- صنعت بسته بندی کشور امارات رشد مطلوبی را طی سال‌های 2007 تا 2011 به ثبت رسانده است و به چهارمین بازار بزرگ و با رشد سریع صنعت بسته بندی در خاورمیانه و شمال آفریقا بدل شده است.
- ارزش صنعت بسته بندی این کشور در سال 2011 معادل 1.84 میلیارد دلار برآورد شده است در حالی که طی سال‌های 2007 تا 2011 با نرخ رشد سالیانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۴.۲۷ درصد توسعه یافته است.
- پیش بینی می شود طی سال‌های 2012 تا 2016 صنعت بسته بندی امارات با CAGR معادل ۴.۶۸ درصدی رشد کند و ارزش آن در سال 2016 به 2.3 میلیارد دلار امارات متحده برسد .
- هزینه سالیانه مصرف کنندگان برای مواد غذایی در سال 2011، 23.3 میلیارد دلار بوده است و طی سال های 2007 تا 2011 با نرخ رشد سالیانه ترکیبی 14.52 درصد توسعه یافته است. پیش بینی می شود این هزینه سالانه برای مواد غذایی با نرخ رشد سالانه ترکیبی 7.12 درصدی طی سال‌های 2012 تا 2016 به ارزشی معادل 33.7 میلیارد دلار در سال 2016 برسد. امارات متحده عربی، مصرف کننده بزرگ مواد غذایی آماده (ready –made)است که در بسته بندی به مصرف کنندگان عرضه می شود. این موضوع مطابق ارزیابی های انجام گرفته، تقاضا برای محصولات بسته بندی در این کشور را تحریک می کند .
- مواد غذایی و نوشیدنی بیشترین مصرف محصولات صنعت بسته بندی را در خود اختصاص داده‌اند و در واقع 55 درصد از ارزش بازار در سال 2011 را در اختیار داشته اند.
- امارات متحده عربی به عنوان یک بازار عمده برای صادرات مجدد محصولاتی که از کشور های همسایه وارد می شوند به بازارهای توسعه یافته ای هم چون ایالات متحده و اروپا، مطرح شده است. قراردادها و تفاهم نامه های تجاری این کشور با کشورهای توسعه یافته و نزدیکی جغرافیایی به اروپا این فعالیت را به پیش می برد.

صنعت بسته بندی در جهان

تایلند
صنعت بسته بندی در تایلند طی سالهای 2007 تا 2011 رشد قابل توجهی را با نرخ رشد سالیانه ترکیبی 8.21 درصد به ثبت رساند. این رشد ناشی از صادرات فزآینده و در حال رشد مواد غذایی و ورود رقیبان اصلی این صنعت به بازارهای داخلی کشور تایلند بوده است. بخش مواد غذایی و نوشیدنی به عنوان محرک کلیدی رشد در صنعت بسته بندی بومی این کشور باقی مانده است و با تقاضای صادراتی و دسترسی آسان به مواد اولیه پشتیبانی شده است.
پیش بینی می شود طی سال‌های 2012 تا 2016 این صنعت با نرخ رشد سالانه ترکیبی 6.41 درصدی توسعه یافته و ارزش آن در سال 2016 به 11.1 میلیارد دلار برسد. چنان چه مشخص است نرخ رشد تخمین زده شده برای 5 سال آینده به میزان قابل توجهی پایین تر از نرخ رشد 5 سال گذشته است.
این رشد پایین در تقاضا برای محصولات بسته بندی، به کاهش رشد درآمد و در نتیجه عملکرد مالی شرکت های بسته بندی تایلندی منجر خواهد شد.


نکات کلیدی بازار بسته بندی کشور تایلند
- صنایع غذایی و نوشیدنی در تایلند در حال ثبت تقاضای شدید برای بسته بندی های فعال و هوشمند است.
- در مورد بازارهای نهایی مصرف، صنایع غذایی و نوشیدنی، 76 درصد از بازار بسته بندی را در اختیار دارد در حالی که بخش دارویی تنها سهم 10 درصدی دارد.
- دولت تایلند، یک سری استانداردهای ملی مربوط به بسته بندی مواد غذایی و لیبل زنی وضع کرده است که برای مواجهه با استانداردهای بین المللی طراحی شده است.
- چشم انداز رقابتی صنعت بسته بندی تایلند به میزان قابل توجهی در بخش‌های مختلف مواد بسته بندی متفاوت است.
- صنعت بسته بندی در تایلند با رقابت شدیدی به واسطه ی حضور صادرکنندگان کشورهای آسیایی همسایه روبرو هستند.

صنعت بسته بندی در جهان 


 کره جنوبی
بازار بسته بندی کره جنوبی در سال 2011 با نرخ 4.7 درصدی رشد کرد. پیش بینی می شود، در بلند مدت رشد بازار بسته بندی در این کشور، به سطح پیش از بحران اقتصاد جهانی باز گردد. در فاصله سال‌های 2012 تا 2016 مطابق پیش بینی ها، صنعت بسته بندی با نرخ رشد سالانه ترکیبی 5.1 درصدی توسعه خواهد یافت و ارزش آن در سال 2016 به 11.5 میلیارد دلار خواهد رسید.
پیش بینی می شود که به واسطه ی افزایش درآمد مصرف کنندگان و رشد شهر نشینی، تقاضای مصرف کنندگان برای بسته بندی در کره جنوبی افزایش یابد. بازار صنایع دارویی طی دو سال آینده با نرخ 10 درصدی رشد خواهد کرد که ناشی از احتیاجات و نیازهای جمعیت سالمند کره جنوبی است.
بطری های شیشه ای و بسته های بلیستر ساخته شده از پلاستیک ها و فلزات، بیشترین سهم را در بسته بندی محصولات دارویی خواهند داشت.
کره جنوبی در سال 2008 یک کمپین با عنوان green mileage 30-80 ( پتانسیل سبز 80-30) را آغاز کرد. هدف از این کمپین تبلیغاتی کاهش ضایعات bundle – packaging وover – packaging در این کشور بود.
پیش بینی می شود، رشد مصرف محصولات دارای لیبل به افزایش تقاضا برای ماشین آلات لیبل زنی و کد گذاری شتاب بیشتری بخشد.
بازار ماشین آلات بسته بندی کره جنوبی طی سال های 2012 تا 2016 با نرخ رشد سالانه ترکیبی 7.3 درصد توسعه خواهد یافت.

صنعت بسته بندی در جهان


 نکات کلیدی در بازار بسته بندی کشور کره جنوبی
- افزایش آگاهی های زیست محیطی و نگرانی ها در مورد امنیت مواد غذایی در کره جنوبی موجب افزایش تقاضا برای بسته بندی های با کیفیت بالاتر شده است.
- بسته بندی کاغذی و مقوایی جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین بخش بسته بندی حفظ خواهد کرد و برآورده شده است که تا سال 2016 در حدود 42.6 درصد از کل فروش صنعت بسته بندی در کره جنوبی را در اختیار خواهد گرفت.
- طبق پیش بینی ها به واسطه ی فواید و مزایای بی شمار، بطری های PET جایگزین بسته های فلزی و دیگر اشکال بسته بندی خواهند شد. از این رو طی سال‌های 2012 تا 2016 بسته بندی پلاستیکی سخت، سریع‌ترین رشد را به ثبت خواهد رساند.
- مقررات مربوط به کاهش مقدار بسته بندی و کاهش سطح ضایعات بسته بندی طی 5 سال آینده بخش بسته های پلاستیکی انعطاف پذیر را تحت فشار می گذارد. اگر چه به واسطه ی رشد تقاضا در بازار محصولات دارویی، شاهد افزایش تقاضا برای پلاستیک های انعطاف پذیر خواهیم بود.
- رشد بسته بندی فلزی ناشی از فرهنگ و سنت پخت و پز در کره است و این نوع بسته بندی برای مواد غذایی سنتی ترجیح داده می شود.

صنعت بسته بندی در جهان


 آفریقای جنوبی
صنعت بسته بندی در کشور آفریقای جنوبی نیز رشد قابل توجهی در سال های 2007 تا 2011 داشته است که ناشی از افزایش هزینه کرد مصرف کنندگان برای مواد غذایی و افزایش تقاضا از بازارهای مصرف نهایی هم چون محصولات غذایی و نوشیدنی، دارویی و محصولات مراقبت شخصی بوده است. طی این 5 سال، صنعت بسته بندی در این کشور، با نرخ رشد سالانه ترکیبی 6.05 درصد توسعه یافته است و ارزش آن در سال 2011 به 6.6 میلیارد دلار ایالات متحده رسیده است. در میان بازارهای مصرف نهایی، پیش بینی می شود، بازار مواد غذایی و نوشیدنی بیشترین داد و ستد را برای این صنعت ایجاد کند. به علاوه افزایش تقاضا برای محصولات دارویی و محصولات مراقبت شخصی به رشد صنعت بسته بندی کمک می کند. دیگر عواملی که طی 5 سال آینده بر صنعت بسته بندی کشور آفریقای جنوبی اثر خواهد گذاشت عبارتند از: تغییر نوع زندگی مردم، واردات ارزان تر به دلیل عوارض گمرکی کم تر، پیشرفت های تکنولوژیک، گرایش های بازیافت و یک تغییر ساختاری از پلاستیک ها به شیشه.
طی سال های 2012 تا 2016، انتظار می رود که صنعت بسته بندی آفریقای جنوبی با نرخ رشد سالانه ترکیبی 6.62 درصدی توسعه یافته و در سال 2016 به ارزشی معادل 9 میلیارد دلار دست یابد.


نکات کلیدی در صنعت بسته بندی آفریقای جنوبی
- در مورد اندازه بازار، بسته بندی کاغذی و مقوایی با سهم 35.8 درصدی، بیشترین سهم را در صنعت بسته بندی آفریقای جنوبی دارد و ارزش آن در سال 2011، 2.4 میلیارد دلار برآورد شده است.
- بسته بندی های فعال و هوشمند در حال تبدیل شدن به بسته بندی محبوب صنایع غذایی و نوشیدنی این کشور هستند. شرکت ها از بسته بندی فعال برای نگهداری و حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری مواد غذایی بسته بندی شده استفاده می کنند.
- صنعت بسته بندی پر رقابت کشور آفریقای جنوبی طی 5 سال گذشته شاهد ادغام شرکت ها و خرید و فروش آن ها بوده است. شرکت های پیشرو از این استراتژی برای استحکام جایگاه خود در بازار محلی سود می برند.
- اشکال عمده بسته بندی دارویی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، عبارتند از: کارتن ها، بلیسترها، تیوب‌ها، آمپول ها، پاکت‌ها و نوارها. در این بازار، بسته بندی های بلیستر فلزی و پلاستیکی بیشتر از بطری های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

صنعت بسته بندی در جهان

 لهستان
صنعت بسته بندی در کشور لهستان طی سال‌های 2007 تا 2011 با نرخ رشد سالانه ترکیبی 8.79 درصد، توسعه یافته است. رشد صنعتی به طور عمده ناشی از افزایش تقاضا برای بسته بندی در بازارهای مصرف نهایی هم چون بازارهای غذایی، نوشیدنی، دارویی، مراقبت شخصی و کالاهای صنعتی است. درآمدهای سالیانه در کشور لهستان مطابق پیش بینی ها طی سال‌های 2012 تا 2016 افزایش خواهد یافت که این امر منجر به افزایش مصرف داخلی مواد غذایی و نوشیدنی های بسته بندی شده خواهد شد.
به واسطه ی افزایش استفاده از کالاهای مصرفی، یک فرصت ایده ال برای رشد قابل توجه در صنعت بسته بندی لهستان فراهم شده است. طی سال های 2012 تا 2016، صنعت بسته بندی لهستان با نرخ رشد سالانه ترکیبی 9.08 درصد، توسعه می یابد.

صنعت بسته بندی در جهان

نکات کلیدی در صنعت بسته بندی کشور لهستان
- لهستان یکی از پایدارترین و رو به رشد ترین اقتصادهای اتحادیه اروپاست. طی سال‌های 2007 تا 2011 تولید ناخالص داخلی این کشور با نرخ رشد سالانه ترکیبی (CAGR)، معادل ۳.۶۳ درصد توسعه یافته و به رقم 260.8 میلیارد دلار ایالات متحده رسیده است.
- مطابق پیش بینی ها، صنعت بسته بندی این کشور طی 5 سال آینده (2012 تا 2016 )با نرخ رشد سالانه ترکیبی 9.08 درصد به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.
- لهستان برای واردات و صادرات ماشین آلات بسته بندی خود به کشورهای اروپایی هم چون آلمان، فرانسه و ایتالیا وابسته است.
- رشد صنعت بسته بندی لهستان، در درجه اول مدیون تقاضای داخلی برای بسته بندی در بازار مواد غذایی و نوشیدنی است که هم چنان به عنوان بزرگ ترین بازار مصرف نهایی برای این صنعت باقی مانده است.
- بسته بندی های فعال و هوشمند به عنوان راه حل های خلاقانه برای صنایع غذایی و نوشیدنی پدیدار شده است.
- رقابت شدید میان شرکت های برتر بسته بندی داخلی و شرکت های بین المللی بسته بندی، موجب اتحاد قابل توجه صنعت بسته بندی لهستان شده است.
- ناکافی بودن زیر ساخت های موجود و تسهیلات لجستیکی به عنوان چالش های صنعت بسته بندی در لهستان مطرح هستند.

صنعت بسته بندی در جهان


 مکزیک
صنعت بسته بندی در کشور مکزیک از سال 2000 به سرعت رشد کرده است. به واسطه ی بحران اقتصادی جهانی در سال 2008، این صنعت به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و زیان دید. اگر چه به نظر می رسد که صنعت بسته بندی مکزیک توانست در سال 2010 خود را بازیابی کرد و پیش بینی می شود طی سالهای آینده به طور ثابت و مستمر در مسیر رشد قرار گیرد. عمده بسته بندی این کشور توسط بازار مواد غذایی و نوشیدنی مصرف می شود که 75 درصد از ارزش کل بازار صنعت بسته بندی مکزیک در سال 2010 را در اختیار داشته است. مکزیک سومین بازار بزرگ ماءالشعیر در دنیا و بازار بزرگ مصرف نوشابه ها بوده و از این رو مشتری بزرگ صنعت بسته بندی به شمار می رود.
صنعت بزرگ تجهیزات بسته بندی مکزیک، عمده ماشین آلات بسته بندی مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند. این واردات، 70 درصد از ارزش بازار ماشین آلات بسته بندی در سال 2010 را شامل شده است. طی سال‌های 2007 تا 2011، رشد اقتصادی این کشور، موجب سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیشتر برای ورود به صنعت بسته بندی شده است.
علاوه بر آن، موقعیت جغرافیایی کشور مکزیک به عنوان همسایه ایالات متحده، به افزایش جذابیت این صنعت برای سرمایه گذرای کمک کرده است.

صنعت بسته بندی در جهان


نکات کلیدی در صنعت بسته بندی کشور مکزیک
- طی سال‌های 2007 تا 2011 صنعت بسته بندی مکزیک با نرخ رشد سالانه ترکیبی 4.5 درصدی پیشرفت کرده است.
- پیش بینی می شود که طی سال های 2012 تا 2016، CAGR صنعت بسته بندی همراه با رشد تولید ناخالص داخلی این کشور به رشد خود ادامه دهد. در سال 2011 نسبت به سال 2010 نرخ رشد سالانه 4 درصدی به ثبت رسیده است.
- موقعیت جغرافیایی مکزیک و همسایگی با ایالات متحده به افزایش جذابیت این صنعت برای سرمایه گذاری کمک کرده است.
- مطابق قوانین جدید بازیافت در این کشور، تولید کنندگان بسته بندی باید نرخ بازیافت خود را افزایش دهند. ضمن این که باید نسبت به جمع آوری و بازیافت مواد بسته بندی بعد از استفاده مصرف کنندگان از محصولات آنان اطمینان حاصل کنند.
- اگر چه مکزیک از دیگر کشورهای در حال توسعه هم چون هند، برزیل و آفریقای جنوبی کوچک تر است اما فرصت های بی شماری برای صنعت بسته بندی در این کشور وجود دارد که ناشی از محبوبیت نسبی مواد غذایی بسته بندی شده در مکزیک در مقایسه با کشورهایی هم چون هند است.

صنعت بسته بندی در جهان

 آرژانتین
ارزش صنعت بسته بندی کشور آرژانتین در سال 2011 برابر با 4.82 میلیارد دلار بود در حالی که طی سال‌های 2007 تا 2011 نرخ رشد سالانه ترکیبی 5.85 درصدی را به ثبت رساند. انتظار می رود افزایش سرمایه گذاری توسط تولید کنندگان بسته بندی و تقاضای فزآینده و مطلوب داخلی رشد صنعت بسته بندی آرژانتین را تقویت نماید. در این صنعت، کاغذ، مقوا و شیشه بزرگ ترین بخش های بسته بندی طی 5 سال منتهی به 2011 بوده اند که پیش بینی می شود در 5 سال آینده نیز بیشترین سهم را در بازار بسته بندی این کشور داشته باشند.
بازار مصرف نهایی مواد غذایی و نوشیدنی، بازارهای کلیدی برای صنعت بسته بندی آرژانتین هستند که 70 درصد از میزان مصرف محصولات بسته بندی در سال 2011 را در اختیار داشته اند.
صنعت ماشین آلات بسته بندی این کشور طی سال های 2007 تا 2011 یک رکورد بسیار خوب با نرخ رشد سالانه ترکیبی 18.7 درصد به ثبت رساند. این بخش به طور عمده از طریق واردات رونق می گیرد. چنان چه واردات بیش از 60 درصد فروش کل ماشین آلات بسته بندی در سال 2011 را شامل شده است.

نکات کلیدی در صنعت بسته بندی آرژانتین
- ارزش صنعت بسته بندی آرژانتین در سال 2011 معادل 4.8 میلیارد دلار بوده و در طول سال‌های 2007 تا 2011 با نرخ رشد سالانه ترکیبی 5.85 درصد، توسعه یافته است.
- طی 5 سال آینده، پیش بینی می شود که صنعت بسته بندی با CAGR حدود 6.3 درصدی شتاب بیشتری بگیرد و به ارزش برآورد شده 6.53 میلیارد دلاری در سال 2016 برسد.
- بسته بندی های کاغذی و مقوایی بزرگ ترین و رو به رشد ترین بخش بسته بندی در کشور آرژانتین می باشند که نرخ رشد سالیانه ترکیبی آن‌ها، 7.71 درصد و ارزش آن، 1.9 میلیارد دلار در سال 2016 پیش بینی شده است.
- بسته بندی شیشه ای پس از بسته بندی کاغذی و مقوایی در جایگاه دوم قرار دارد. بازارهای اصلی کاربرد نهایی برای بسته بندی شیشه ای عبارتند از: مواد غذایی فرآوری شده مانند انواع مربا و سس، نوشیدنی های طعم دار و نوشابه های الکلی.
- افزایش مداوم بهای مواد اولیه، مهم ترین چالش برای تولید کنندگان بسته بندی در آرژانتین است.

صنعت بسته بندی در جهان

شیلی
صنعت بسته بندی در کشور شیلی رشد به نسبت مناسبی را طی سال های 2007 تا 2011 با نرخ رشد سالانه ترکیب 5.76 درصدی تجربه کرده است. رشد صنعت بسته بندی در این کشور ناشی از افزایش صادرات مواد غذایی و ورود رقبای اصلی این صنعت به بازار داخلی شیلی بوده است. بازار مواد غذایی و نوشیدنی، محرک اصلی صنعت بسته بندی بومی این کشور است در حالی که با تقاضای صادراتی و دسترسی آسان به مواد اولیه پشتیبانی می شود. صنعت بسته بندی کشور شیلی طی سال‌های 2012 تا 2016 با نرخ رشد سالانه ترکیبی 6.71 درصدی، توسعه خواهد یافت.
با افزایش تقاضای داخلی برای مواد بسته بندی همراه، با تلاش برای بازاریابی وضعیت اقتصادی، پیش بینی می شود، صنعت بسته بندی در کشور شیلی شاهد بهبود میزان سرمایه گذاری در این صنعت باشد.


 نکات کلیدی در بازار بسته بندی کشور شیلی
- علی رغم کاهش تولید ناخالص داخلی در سال های 2008 و 2009 این کشور شاهد رشد اقتصادی خواهد بود که پیش بینی می شود، انگیزه لازم برای صنعت بسته بندی شیلی را فراهم آورد.
- افزایش میزان بهداشت بر نیاز به ماشین آلات بسته بندی دارای فن آوری پیشرفته در صنایع دارویی و محصولات مراقبت شخصی تاکید می کند.
- بسته بندی های فعال و هوشمند، محبوبیت قابل ملاحظه ای در صنایع غذایی و نوشیدنی شیلی به دست آورده است. شرکت ها از بسته بندی فعال برای حفظ کیفیت و افزایش زمان ماندگاری محصول غذایی بهره می برند.
- مقررات تجاری مناسب، موجب افزایش سطح فعالیت های تولیدی در بازار بسته بندی کشور شیلی شده است. این عامل به همراه افزایش تقاضای صادراتی، منجر به دنباله روی تولید کنندگان داخلی بسته بندی و حفظ استاندارد های کیفی بین المللی در این صنعت می شود.
- در مورد بازارهای مصرف نهایی، صنایع غذایی و نوشیدنی نزدیک به 73.5 درصد از بازار بسته بندی را در اختیار دارند در حالی که سهم بخش دارویی تنها 9 درصد است.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منبع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

 

 

آخرين ويرايش : شنبه ، 7 دی 1392 ، 17:11
 

نظرات  

 
0 #1 Jane 28 آذر 1394 ساعت 11:20
dear Manager,

Glad to learn you are on the market of packaging.

We are a leading manufacturer of code printing products, our main items are:

1, hot ink roll/ hot stamping foil/ TTR

2, coding printers / TTO

3, Label rewinders--At present, our main market is for food, pharmaceutical, chemical industries. Quality meets ISO standard.Please contact us for price if you are interested in us. Our price is competitive with high and stable quality. We have customers like Coco Cola, Nestle, Hsu Fu Chi and so on.Hope to hear from you.B.Rgds!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه دوخت پدالی (آلومینیومی)
 • توضیحات:

  نام: دستگاه دوخت پلاستیک پدالی

  مدل : SH700.1

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق تک فاز، قالب دوخت آلومینیومی، مجهز به دیمر

  طول دوخت و برش براساس سفارش قابل تغییر است. دستگاه به یک نفر اپراتور نیازدارد. سرعت بسته بندی به اپراتور بستگی دارد. عمل دوخت در کمترین زمان و فقط با یک ضربه پا صورت می پذیرد.

  این دستگاه مناسب مغازه ها و کارخانجات با تولید کم است. و تا کنون در صنایع مختلفی (اعم از خواروبار، کشاورزی، لوازم یدکی و ...) از این دستگاه استفاده شده است.

  نامهای دیگر دستگاه دوخت پلاستیک پدالی به شرح زیر است:

  وکیوم، پرس پایی، پرس پلاستیک، پرس میزی، پرس وکیوم، دوخت پایی و ...

  فیلم مصرفی: نایلون، سلفون. به طور کل انواع فیلمهای پلی اتیلن، پلاستیک و حتی فویل آلومینیوم

  کلمات کلیدی :

  بسته بندی، پک، دوخت و برش پلاستیک، سیل، سیلر، سپهرحمید، دوخت پلاست ، نایلون، سلفون، پلاستیک ، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد