داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

گرايش ها و چالشها در صنعت ماشين آلات بسته بندي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 4 آذر 1392 ، 22:48

گرايش ها و چالشها در صنعت ماشين آلات بسته بندي

 

 

ماشین سازی سپهرحمید سازنده شرینک پک و استرچ پالت

غذا، يکي از رايج ترين کالاهاي بسته بندي شده و به همان اندازه يکي از چالش بر انگيز ترين توليدات براي بسته بندي شدن است

 امروزه يکي از روندهاي رو به رشد در صنعت بسته بندي غذا، گرايش به سمت ساده سازي و راحتي است. تقاضاي مصرف کننده نسبت به آن دسته از محصولات که به راحتي قابل مصرف هستند، رو به افزايش است و دليل آن عمدتا ناشي از ساعات کاري متغيير، رشد جهاني جامعه زنان شاغل و همين طور افزايش شمار خانواده هاي تک نفره مي باشد.غذاي آماده و محصولات تازه سرد شده، بدون اضافه کردن مواد نگهدارنده يا طعم دهنده ها ي مصنوعي از محبوبيت فزآينده اي بين مصرف کننده گان برخوردار هستند.تنها در اروپا هر ساله 100 هزار محصول جديد عرضه مي شود و اين رقم هم چنان رو به افزايش است.اين تنوع، چالش‌هاي بزرگي در صنعت بسته بندي مانند در خواست سايز هاي کوچک‌تر و يا تغييرات در قالب را در بر دارد.علاوه بر اين، بازارهاي اشباع شده در کشور هاي صنعتي غربي رقابت شديدي با يكديگر داشته و نياز به واکنش سريع نسبت به گرايشات مصرف کننده که به سرعت در حال تغيير است، دارند.در قسمت فروش، توجه به اشکال بسته بندي، طرح ها و مواد براي توسعه دهندگان يک برند بسيار مهم است _ بسته بندي براي يک برند به مانند سفير آن برند است.براي ساخت ماشين آلات صنعتي اين بدان معنا ست که خطوط توليد بايد از انعطاف پذيري بالايي برخوردار باشند و دامنه گسترده تري از فرمت‌ها را ارائه دهند و همين‌طور تغيير سريع يک فرمت  .

 

 

 

 

امروزه، زمان چرخه هاي توليد در اندازه کوچک، تا يک دقيقه کاهش پيدا کرده است.در چنين شرايطي، زمان هاي تغيير سريع، بهره وري بالا را تضمين مي‌کند.

محصولات تازه سرد شده نسبت به حرارت مستقيم بسيار حساس هستند و به اين دليل با دقت ويژه اي بسته بندي مي شوند.براي اقلام غذايي حساس، روش‌هاي توليد حساس نظير آب بندي به روش ما فوق صوت بسيار ايده آل است.بر خلاف آب بندي گرم، اين روش بدين معني است که در اينجا هيچ آلودگي حرارتي در بسته بندي محصول وجود ندارد.بهداشت، ميزان مصرف انرژي و صرفه جويي از منابع در صدر دستور کار توليد کنندگان ماشين آلات قرار دارد.

بهداشت  

در صنعت پردازش مواد غذايي، بهداشت از اهميت ويژه اي در جهت سلامت مصرف کننده برخوردار است.ماشين آلات، خطوط و قطعات بايد به روشي ساخته شوند که از آلودگي و باکتري هايي که از راه تماس به وجود مي آيند، جلوگيري كرده و به راحتي تميز شوند.طراحي بهداشتي براي مراحل توليد، پر کني و خطوط بسته بندي در کمپاني هاي توليد کننده مواد غذايي و نوشيدني‌از اهميت فراواني برخوردار است.اين روش خطرات ميکروبيولوژيکي را از بين مي برد و نظافت سريع و ساده دستگاه را ممکن مي سازد.

چرخه هاي کوتاه مدت نظافت به معني زمان بيشتر توليد و افزايش بهره وري از فن آوري خط مي باشد. علاوه بر اين، مواد پاک کننده، آب و انرژي ذخيره مي‌شوند.ساخت ماشين آلات بهداشتي، با امکانات نظافت در محل   ( CIP )   ،همچنين تغييرات سالم محصول با اجتناب از تقابل با آلودگي را فراهم مي‌کند  .

 

انرژي و بهره وري از منابع  

براي صنايع غذايي و نوشيدني، در حال حاضر، ثبات يکي از بخش هاي جدايي ناپذير برند هاست.هر روزه تعداد بيشتري از مصرف کنندگان براي و يا بر ضد يک برند خاص با توجه به معيار هاي زيست محيطي شان تصميم گيري مي کنند.صنعت غذا و نوشيدني با سهم شصت درصد، بزرگ‌ترين خريدار ماشين آلات بسته بندي است و بنابراين همواره توسعه مفاهيم پايدار در حوزه ساخت ماشين آلات بسته بندي را سبب مي شود.به همين دليل با افزايش در خواست مصرف كم تر انرژي، فرآيند هاي کار آمد و بهينه ماشين آلات و قطعات از سوي کاربران نهايي مواجه هستيم  .

به خصوص در بسته بندي محصولات ارزان قيمت، مصرف انرژي در هر واحد بسته به منظور تعيين حاشيه سود، مي‌تواند سرنوشت ساز باشد.درايوهاي اقتصادي، کمپرسور ها و پمپ ها در جهت صرفه جويي ااکتريسيته، هواي پر فشار، آب يا بخار و افزايش بهره وري انرژي راه حل هاي کلاسيکي هستند.سطح صرفه جويي انرژي به دست آمده در صنعت بسته بندي و پر کن بسيار تاثير گذار و چشم‌گير است.تمرکز بر روي درايو هاي کارآمد، انرژي و روش کار کافي نيست.در اينجا بهره وري بسيار مهم است.اين به معني يک رويکرد جامع است.ماشين آلات و خطوط مجبورند حداکثر مقدار " کالاي خوب " را ايجاد کنند، همان‌طور که با هر مرحله از خط توليد ارزش کالاهاي توليدي افزايش مي يابد  .

يک بخش مهم در بهينه سازي مصرف انرژي به عنوان مثال استفاده از قطعات با کارآيي بالا و سيستم فرماندهي کارآمد انرژي خط مي باشد.براي مثال با استفاده از سيستم بهينه سازي انرژي مفيد در خطوط پر کن نوشيدني ميتوان انرژي را تا 30 درصد در مقايسه با مقدار مصرف اصلي صرفه جويي ذخيره کرد.  

در طول مدت بسته بندي اين روند به سمت مواد با ضخامت کمتر ، کاهش منابع مواد فشرده و راح حل هاي جديد بسته بندي پيش مي رود.با ماشين آلات بسته بندي، صرفه جويي مي‌تواند از طريق کاهش مواد بسته بندي بدون به خطر انداختن قابليت و عملکرد آن به دست آيد.اين امر موجب صرفه جويي در انرژي در هنگام بسته بندي، کاهش مواد به کار رفته و همين‌طور کاهش هزينه حمل و نقل مي شود.

امنيت / قابليت رد يابي

در عصر تجارت جهاني، قابليت رديابي محصولات و نيز مستندات جامع از تمام فرآيند هاي توليد در بالاترين قسمت ليست اولويت هاي کمپاني ها است.امروزه تقاضا براي افزودن قابليت رد يابي همان‌طور که توليد کنندگان تقاضاي يک زنجيره ارزش افزوده از توليد کننده به مصرف کننده را افزايش ميدهند ، شناسايي کامل و مستمر و رديابي در کل توليد و فرآيند بسته بندي را مي طلبد.بسته بندي تنها ايجاد امنيت نمي کند و به دليل محافظت از محتويات خود در برابر تاثيرات زيست محيطي کارايي بيشتري از آنچه بايد داشته باشد را داراست.

اين موضوع در حوزه ايمني مصرف کننده از طريق قابليت رديابي مداوم کالاها و يا غذاهاي بسته بندي شده ايجاد اطمينان مي‌کند و باعث تقويت نام برند مي شود.با سيستم بسيار کارآمد پي‌گيري و رديابي مانند   RFID يا بار کد هاي 2 بعدي   (DATAMATRIX CODE) کمپاني ها مي توانند محصولات خود را در سرتاسر زنجيره توزيع و پخش پي‌گيري کنند.اين فرآيندها و ايمني شان را بهبود مي بخشد و با توجه به قوانين و مقررات مشخص هر کشور ، امنيت اصالت و محافظت از برند را تضمين مي کند.

گرايش ها در خرده فروشي  

ويترين خرده فروشي‌ها در تسخير يک کالاي گران قيمت است.تنوع محصولات پيوسته در حال افزايش است.اين بدين معناست که بايد به مصرف کننده دامنه بيشتري از محصولات را در فضايي کوچک ارائه داد.پرکردن مختلط سيني کاملا ساده ولي از نقطه نظر ماشين آلات يک چالش است.تنها از طريق استفاده از ربات ها ( خصوصا ربات هايي که محصول را بلند مي‌کنند و قرار مي دهند ) مي توان به يک سيستم کاملا اتوماتيک دست يافت.ربات‌ها فرآيند بسته بندي را انعطاف پذير تر مي کنند.خطوط مدرن بسته بندي پاياني از طريق استفاده از سيستم روباتيک، تبديل به راه حل هاي لجستيک کاملا اتوماتيک شده است  .

 

افزايش تقاضا براي بسته بندي هاي هوشمند  

بسته بندي، محصول را تعريف مي‌کند.همراه با مشتريان از صنعت فرآوري مواد غذايي، طراحان بسته بندي و توليد کنندگان مواد بسته بندي، کارشناسان صنعت ماشين آلات بسته بندي بهترين پک براي نياز هاي فردي و خواص محصول را توسعه مي‌دهند.بدين شکل که بسته بندي بايد گنجايش فرآوري ايده آل توسط ماشين را داشته باشد.

ليبل هاي راديويي يا برچسب هاي   RFID چاپ شده بر روي لايه هاي فيلم يکي ديگر از راه حل هاي مبتکرانه براي حفاظت پايدار از محصولات و بسته بندي است.کليد اصلي در اينجا بسته بندي هوشمند است.با استفاده از "راديو چيپ"، خود بسته بندي ديگر تنها حاوي اطلاعات در مورد قيمت و ماندگاري نيست، بلکه مصرف کننده را متوجه مي کند که آيا اين بسته بندي تاکنون باز شده است يا نه.اين بسته بندي هوشمند به مبارزه عليه ضايعات غذايي کمک مي کند.

تاريخ انقضاي بسياري از اقلام غذايي اغلب در سطل زباله به پايان مي‌رسد.اين يک جور اتلاف غير ضروري منابع است، از آنجا که بسياري از غذاها بعد از اين تاريخ تازه باقي مي مانند و هنوز هم براي مصرف مناسب اند.

روندهاي موجود در بازار مواد بسته بندي

بسته بندي هاي پلاستيکي به روند رو به رشد خود در بازار ادامه مي دهند و سهم‌شان در فروش جهاني بسته بندي 54 درصد است.بسته بندي انعطاف پذير بيشترين سهم را دارد (48 در صد) و پس از آن بسته بندي پلاستيکي سخت با 34 در صد قرار دارد.تقاضا براي پلاستيک سخت عمدتا از جانب صنايع نوشيدني صورت مي گيرد.بيشترين تقاضا در اين زمينه براي ظروف PET مي باشد و استفاده براي بطري هاي آب به شدت رو به افزايش است.رشد در صنايع کاربر نهايي به خصوص در کشور هاي در حال توسعه، هم‌چنين به عنوان جايگزين شيشه، سبب افزايش تقاضا براي بسته بندي هاي پلاستيکي شده است. در حوزه بسته بندي نهايي روند برچيدن بسته بندي هاي مقوايي و حرکت به سمت بسته بندي هاي منعطف مورد توجه قرار گرفته است.در سال 2011 حدود 4000 پک (بسته) در سطح جهاني به فروش رسيد.سهم بسته بندي هاي مقوايي 11 درصد بود و پيش بيني ميشود که در سال 2016 اين سهم به 9 در صد كاهش پيدا کند.

بازار ها و شبکه هاي بسته بندي مواد غذايي

بازار مواد غذايي اروپا شديدا به ساختار خرده فروشي مانند سوپر مارکت ها و هايپر مارکت ها وابسته است.کمپاني هاي چند مليتي به اين شبکه از طريق بازار هاي مواد غذايي کمک مي کنند.

بيش از 45 درصد ماشين آلات فرآوري غذا و ماشين آلات بسته بندي به کشور هاي اروپايي مي رود.بيشتر از ديگر صنايع اين بسيار حياتي است که آنها دقيقا متناسب با مشخصات مورد نياز کشور مربوطه باشند.

بايد از حضور جهاني کمپاني هاي آلماني، توليدکننده ماشين آلات بسته بندي، متشکر بود.آن‌ها دانش لازم جهت تحقق بخشيدن به خواسته هاي فردي کشور مربوطه با بيشترين دقت ممکنه را دارا مي باشند.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

آخرين ويرايش : دوشنبه ، 4 آذر 1392 ، 22:23
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک نیمه اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام: شرینک نیمه اتوماتیک

  مدل : SH200

  مشخصات :

  رنگ کوره ای، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به دوخت پنوماتیک، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است .

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : انواع محصولاتی که درون کارتن ، جعبه ( مانند کفش ، دمپایی ، گوشت، لوازم خانگی، گز و سوهان ، سرامیک ، مواد آرایشی و بهداشتی ، کیک و کلوچه و ... ) قرار میگیرد یا دارای کفی شیرینک ( مانند نوشابه خانواده، آبمعدنی ، رنگ ، رب ) میباشد.

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)

  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد