اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

انقلاب ربات ها در بسته بندی پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 30 آذر 1392 ، 06:57

انقلاب ربات ها در بسته بندی 

 

 

 ربات ها در صنعت بسته بندی

ربات‌ها را مدتهاست كه به عنوان كارگران خستگی ناپذیر و دقیق در صنایع مختلف از جمله بسته بندی می شناسیم. اما مانند هر كارگر دیگری، آن‌ها نیز دارای نواقصی هستند كه در گذشته اغلب شامل مشكلات سرعتی، توان برداشتن بار، سهولت استفاده و البته قیمت بالای آنها بود. ولی فن‌آوری ساخت ربات‌ها، راه بسیار پر پیچ و خمی را طی نموده تا این ابزار كارآمد را سریع تر، دقیق‌تر و قوی‌تر تولید كند و البته همه این مصائب در جهت توجیه اقتصادی بالای ربات‌ها، قابل تحمل شد. پس این‌كه ما شاهد رشد روز افزون خرید و فروش ربات‌ها باشیم، چندان جای تعجبی ندارد. در آمار منتشر شده اتحادیه ربات سازان آمریكای شمالی، ما شاهد این حقیقت هستیم كه ربات سازان این قاره در سال 2011 بیشتر از هر سال دیگری ربات فروخته اند  .

 

 

 

 

ركورد فروش ربات تا پیش از این سال، متعلق به سال 2005 بود كه 18228 ربات توسط سازندگان آمریكای شمالی این ابزار به فروش رفته بود ولی در سال 2011 این رقم با افزایش بیش از هزار دستگاه، به عدد خیره كننده 19337 ربات به ارزش 17/1 میلیارد دلار رسید. شاید این رشد را بایستی مرهون صنعت اتومبیل سازی بدانیم ولی مطابق گزارش منتشر شده توسط   RIA  ، ربات های حمل مواد اولیه نیز در سال 2011 با 30% افزایش فروش مواجه بوده اند. كه این شاید بتواند كمی از تاثیر بسته بندی را بر افزایش فروش ربات‌ها به تصویر بكشد. با مشاهده یك دقیقه كار یك ربات می توان به سادگی به این حقیقت پی برد كه سرعت رباتها به نسبت 5 سال پیش بسیار بیشتر شده است و ربات‌ها موفق شده اند سرعت خود را هم گام با سامانه های اپتیكی كنترل كننده كاملا هماهنگ كرده و در كوتاه‌ترین زمان ممكن به سیگنال‌ها پاسخ بدهند. كارشناسان بازار معتقدند كه استفاده از ربات‌ها طی چند سال اخیر در صنایع بسته بندی بسیار گسترش یافته و حضور آنها را به ویژه در بخش هایی كه نیازمند بلند كردن اجسام از سطوح، بسته بندی و پالت سازی باشند، به وضوح می توان مشاهده نمود  .

 

البته در این حضور موفق بایستی به سرعت بهینه، قابل اعتماد بودن و انعطاف پذیری به عنوان فاكتورهای اصلی اشاره داشت. تحقیقات گسترده صنایع رباتیك به ثمر نشسته و هم اكنون ما شاهد ربات‌هایی هستیم كه مجهز به ابزارك های بسیار متعدد و متنوع برای برداشتن و جا به جا كردن هر نوع قطعه با هر شكل و اندازه ای می باشند  .

اگر بخواهیم ربات‌ها را با اتوماسیون متداول مقایسه كنیم، قطعا به این نتیجه می رسیم كه آنها در وفق دادن خود با فضا، بسیار انعطاف پذیر هستند. هم‌چنین با صرف زمانی اندك هر ربات آماده انجام كار جدیدی است و به سادگی با محصول مورد نظر تطابق پیدا می كند. یك ربات به طور هم زمان قادر به كار با انواع كیسه ها، بطری‌ها، سطل‌ها و غیره است  .

از ذكر این نكته نیز نباید غافل شد كه ربات‌ها از مكانیزم نسبتا ساده ای در مقایسه با تجهیزات متداول اتوماسیون برخوردارند كه این خود تا حد زیادی از بار هزینه ای آنها در نگهداری و هم‌چنین احتمال بروز اشكلات فنی، می كاهد. تجهیزات رباتیك توانایی كار پیوسته برای چندین هزار ساعت بدون ایجاد حداقل مشكلات فنی را دارا هستند  .

 

صنعت ربات سازی در صنعت بسته بندی

 

یكی از مدیران شركت   Motoman زمینه های پیشرفت ربات‌ها دربسته بندی را این‌گونه ارزیابی می كند  :

       1- افزایش سرعت و توان ربات‌ها در برداشتن و گذاشتن محصولات 

       2- افزایش محسوس قدرت ربات‌ها در پالت سازی 

    3- فزایش حجم كار در عملیات مربوط به نوار نقاله 

   4- سهولت بیشتر در كار و برنامه‌‌های كنترل تصویری 

وی هم‌چنین اضافه می‌كند: افزایش توان در برداشت بار در ربات‌ها این اجازه را به اپراتور می دهد تا آنها را در امور پالت سازی لایه لایه كه پیش از این توسط پالت سازهای سنتی انجام می گرفت، به كار بگیرند. هم اكنون ربات‌های Delta با توانایی های جالبی كه از خود نشان داده اند، در امور بسته بندی اولیه و ثانویه از كاربرد بالایی برخوردارشده اند. هم‌چنین ما با یك سری برنامه های كاملاً به روز و مناسب برای آن دسته از ربات‌هایی مواجهیم كه باید به برنامه تصویری جهت ره‌گیری نوار نقاله مجهز باشند. وی این‌گونه ادامه می دهد كه صنایع نوشیدنی و غذایی رو به تجهیزات یكپارچه آورده كه در آنها، ربات‌ها این امكان را دارند تا هم‌چون كنترل كننده‌های منطقی عمل نمایند. یكی دیگر از متخصصان این امر از شركت Universal Robotics معتقد است كه توسعه نرم افزاری نبایستی فراموش شود چرا كه وی معتقد است این نرم افزارها نقش حیاتی در كارایی ربات ایفا می كنند. یك نرم افزار كارآمد در طی چند دقیقه می تواند تعریف كار یك ربات را به كلی تغییر دهد حال آن كه این تغییر می تواند در چند ساعت اتفاق بیفتد شركت های بسته بندی می توانند ربات ها را برای كارهای كوتاه مدت به سادگی برنامه ریزی كنند و حتی شرح وظایف آنها را برای هر شیفت كاری مشخص نمایند. یك ربات چند كاره می تواند به سرعت سرمایه صرف شده برای خریداری خود را به صاحب سرمایه بازگرداند. مدیر شركت Fanuc Robotics هم پیشرفت‌های ربات‌ها در ایمنی كار، شبیه سازی و یك‌پارچه شدن با دیگر پلتفرم‌ها غیر قابل انكار می داند. چنین پیشرفت‌هایی باعث شده، تا ما شاهد حضور ربات‌هایی باشیم كه توان دید شان وسیع تر از میدان دید معمولی است و از طرفی قدرت بازوانشان به حدی افزایش پیدا كرده كه توانایی بلند كردن یك ردیف كامل پالت نوشیدنی را دارا هستند. وی ادامه می دهد هم اكنون ساخت ربات‌های بینا در دستور كار بسیاری از ربات سازان قرار گرفته چرا كه كیفیت كار این نوع ابزار بسیار بالاتر است.

 

وقتی شما با یك ربات بینا مواجه باشید، می توانید آن‌را طوری برنامه ریزی كنید كه به عنوان مثال از میان انبوه بطری و كیسه، آن اجسامی را كه از نظر ظاهری با تمامی موارد حاضر متفاوت است، انتخاب كرده و عملیات جداسازی را انجام دهد. به نظر می رسد كه ربات‌ها رفته رفته در نقاط متنوع تری از خطوط تولید جای خود را باز می كنند چرا كه شركت Bradman lake اخیرا اقدام به خرید ربات‌هایی نموده و آنها را در نقاط مختلف خط بسته بندی خود نصب و راه اندازی نموده است. نقاطی هم‌چون:

   - شناسایی، جداسازی و قرار دادن بسته بندی های نیمه كاره در خط بسته بندی اولیه  

   - جمع آوری و قرار دادن بسته بندی های آماده اولیه درون بسته بندی ثانویه هم‌چون كارتن های بزرگ یا فیلم  

   - جمع آوری و قراردادن بسته بندی‌های ثانویه آماده درون فیلم‌های حرارتی، سینی های بزرگ و یا قفس جهت پالت سازی.

اما مدیر توسعه تجارت شركت بزرگ ABB پتانسیل استفاده از ربات‌ها را در موارد ذیل محسوس تر می بیند:

   - حركت ربات‌ها به سمت هرچه بیشتر تصویری شدن و حتی بهره بردن از فن آوری سه بعدی تشخیص رنگ‌ها و غیره

   - سهولت بیشتر در بهره برداری و كاستن از پیچیدگی برنامه ربات‌ها

   - شبیه سازی دقیق برای تمرین عملیات كاری در جهت پیش‌گیری از هرنوع اتفاق ناخوشایند در خلال عملیات واقعی

   - ربات‌هایی كه با در نظر گرفتن مسایل كاملا بهداشتی و استریل فعالیت كرده و در تماس با مواد خام و بسته بندی نشده، حداقل آلودگی را به آنها منتقل نسازند.

 

آخرین مورد در حقیقت نكته ای است كه اغلب متخصصان از آن به عنوان افقی كاملاً جدید پیش روی وظایف ربات‌ها یاد می كنند. تا 5 سال پیش هر گاه صحبت از ربات‌های عاری از میكروب می شد، تنها كار ممكن مشمع پیچ كردن ربات بود ولی هم اكنون شركت های سازنده ربات های پاكیزه، برابر تمامی استانداردها، محصولات خود را مورد گندزدایی كامل قرار داده و آنها را برای تماس مستقیم با انواع گوشت و محصولات لبنی آماده می كنند.

آقای كوپه از ABB تمامی این پیشرفت‌ها را مرهون ساخت و طراحی ابزارك های جدید برای بازوهای ربات دانسته و ربات را بدون ابزارك فقط یك بازوی متحر ك می داند. وی تكامل انبرك های سر بازو را مهم‌ترین عامل این روند پیشرفت می داند و می گوید: تا چند سال پیش، دهانه های مكنده و انبرك های مكانیكی فقط جنس خوبی داشتند كه در كار دوام می آوردند و خبری از دقت نبود ولی هم اكنون این انبرك ها از چنان دقتی برخوردارند كه به راحتی یك تكه مرغ یا نان منجمد شده را از سطح برداشته و به مكان مورد نظر انتقال می دهند. ورود به حیطه مواد غذایی خام نهایت كار ربات‌ها نیست چرا كه به تازگی مسئوولیت های ظریف‌تری هم‌چون حمل و جای‌گزاری محصولات شكستنی هم به آنها واگذار شده است.

 

ابزاری كه تا چندی پیش فقط مجاز به لمس كارتن های بزرگ و جعبه ها بود، هم اكنون خود را در حال جابه‌جایی بسته بندی های فوق انعطاف پذیر می بیند. آقای پیترز از شركت Universal Robotics دلیل این موفقیت را در استفاده از حس‌گرهای Real-Time و نرم افزارهای بسیار پیشرفته می داند كه با استفاده از آنها ربات‌ها قادرند پر تحرك و محدود با حداكثر انعطاف پذیری فعالیت كنند. وی استفاده از اتوماسیون انعطاف پذیر را یكی از نیازهای مبرم صنایع غذایی در حال حاضر می داند. در بسیاری از مواقع یك خط تولید به انواع مختلف كیسه ها در اندازه های مختلف نیازمند است و البته همه آنها را در نهایت به شكل كاملا سالم نیاز دارد. حال اگر یك ربات بخواهد كیسه های ظریف را سالم جابه‌جا كند، بایستی از حس‌گرهای بسیار حساسی برخوردار باشد. در گذشته حس‌گرهای نصب شده در ربات‌ها به صورت كاملا مجزا از یكدیگر عمل می كردند و برای تشخیص لیبل نصب شده روی بسته بندی از محدودیت‌های زیادی در رنج بودند. هم اكنون اوضاع به گونه ای بهبود یافته و تغییر كرده كه ربات قادر است در میان هزاران كیسه، یك كیسه خاص را به سرعت یافته آن‌را برداشته و در مكان مورد نظر قرار دهد. چنین تغییر بنیادینی تنها در سایه حسگرهای پر سرعت و پروتكل‌های ارتباطی پر سرعت امكان پذیر شده است. این دقت بالا را می توان به خوبی در صنایع غذایی و به ویژه اسنك سازی حس كرد. امروزه كارخانه ها در حال تولید بسته های كوچك‌تر اسنك و البته مزه های بسیار متنوع هستند، پس همه چیز باید در جهت رفع این نیاز در حركت باشد.

 

شركت Blue Frint Automation (BPA) درسال 2011 اقدام به عرضه نوع جدید ربات خود نمود كه قادر به برداشتن جابه‌جایی و جای‌گذاری 120 بسته كوچك یا بزرگ اسنك و یا دیگر انواع بسته بندی های هندسی می باشد. بكته بسیار قابل توجه در مورد این ربات، توانایی خودكار آن در جهت هماهنگ شدن با محصول مورد بسته بندی است. با چنین امكانات فوق العاده ای باید ادعا كرد كه می توان یك فرد عادی را به عنوان اپراتور در كنار ربات به كار گماشت. هیچ نیازی به تلف كردن حتی یك دقیقه برای ایجاد تغییرات نیست و به واقع چنین پیشرفت‌هایی در صنایع اتوماسیون خود را به عنوان محرك بسته بندی مطرح كرده اند. حال به انتهای خط تولید و بخش انبار داری می رسیم. انبارداران همواره نگران فضای كافی برای انبار كردن اجناس بیشتر و یا پیدا كردن اجناس انبار شده در حداقل زمان ممكن می باشند. همین نگرانی و نیاز باعث شده ربات سازان به فكر حل مشكلات بیافتند. هم اكنون ساخت ربات‌هایی كه توان بالایی در بازو و انبرك برخوردار بوده و با دقت بالا اجناس را در حداقل فضای ممكن جابه‌جا كنند، در دستور كار شركت‌های فعال در بخش اتوماسیون است. كارشناس شركت Primiertech از زاویه دیگری به موضوع نگاه می كند. وی معتقد است: شركت های بسته بندی پیش از اقدام به خرید تجهیزات جدید بایستی به‌طور كامل از نیاز خود آگاه باشند. در بسیاری از مواقع ذهینت آنها به گونه ای شكل گرفته كه فقط خطوط با سرعت تولید بالا را نیازمند تجهیزات رباتیك می دانند اما به محض این‌كه بازه محصولات بسته بندی شده گسترده می شود، این نوع ابزار برایشان از جذابیت خاصی برخوردار می شود. چرا كه ربات‌ها توان كار با انواع مختلف بسته بندی در شكل های گوناگون را دارا هستند. ربات‌ها به واقع این امكان را به شركت های بسته بندی می دهند تا در مورد نوع فعالیت خود دوباره و البته بیشتر فكر كنند و راه حل‌های تازه ای را طراحی نمایند. تمامی اعضا صنعت رباتیك سال جاری را نیز سال خوبی می دانند چرا كه اگاهی فعالان صنعتی در مورد این ابزار قدرتمند بسیار بالا رفته است.

 

شركت تولید كننده Bradman lake اخیراً 3 خط یكپارچه بسته بندی را برای یكی از شركت های بزرگ تولید كننده شكلات، نصب و راه اندازی نموده است. این 3 خط را می توان جلوه واقعی یكپارچه سازی ربات‌ها در خطوط بسته بندی قلمداد نمود كه بسه بندی اولیه، ثانویه و نهایی در آن تماماً به وسیله ربات‌ها انجام می پذیرد. این شركت مواد غذایی پس از نصب این خطوط فوق پیشرفته به میزان بالایی در هزینه ها، كیفیت و حجم تولید به نقطه ایده آل نزدیك شد. شركتPrimier Tech سامانه رباتیك بسته بندی كیسه ها را برای یكی از مشتریان خود نصب و راه اندزای نموده كه در واقع نمونه كامل شده بسته بندی نیمه خود كار كیسه ای می باشد. این سیستم دارای توان بسته بندی كامل 20 كیسه در دقیقه می باشد و شركت نام ANDY را برای آن در نظر گرفته است گفتنی است كه بسته بندی كیسه های بزرگ همواره با مخطراتی برای كارگران همراه بوده است كه با استفاده از ANDY این خطرات به طور كامل مرتفع می شوند.

 

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

 

 

آخرين ويرايش : جمعه ، 29 آذر 1392 ، 18:32
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • شرینک فانتزی
 • توضیحات:

  نام:  شرینک دستی فانتزی

  مدل  :     SH100

  مشخصات   :

  رنگ الکترواستاتیک، برق  تک فاز، دارای سیستم کنترل حرارت،

   از ویژگیهای این دستگاه میتوان به زیبایی و استفاده در محیط های کوچک اشاره کرد.

   

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : cd  ، سوهان ، گز، لوازم الکتریکی و الکترونیکی ( مودم ، رادیو ، موس و .. ) و هر محصولی با ابعاد کمتر از 30*30*30

   

  فیلم مصرفی: سلفون شرینک

   

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت  دانلودها به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com   ارسال نمایید.

   

  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک،  سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering، قیمت.

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد