اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

تبديل كنندگان اروپايي ليبل به دنبال رشد پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 24 بهمن 1392 ، 14:14

تبديل كنندگان اروپايي ليبل به دنبال رشد

 لیبل در بسته بندی

 

در سال 2011، صنعت ليبل اروپا به بازيابي خود پس از روزهاي سخت ناشي از بحران اقتصاد جهاني تداوم بخشيد اما اگر توليد كنندگان سرمايه گذاري خود را سطح مطلوب نگه ندارند و بازار هاي جديد با ارزش افزوده مناسب را نيابند، ميزان سودهي آنان در درازمدت به واسطه تداوم افزايش بهاي مواداوليه، دچار تهديد هاي جدي مي شود و خرده فروشان گرفتار جنگ قيمتي مي شوند  .

 

 

 

 

Andrea Vimercati   مدير اتحاديه FINAT  در سخنراني وداع خود از اين تشكل، موقعيت و جايگاه Finat را مطلوب ارزيابي كرد. وي با اشاره به اين كه صنعت ليبل اروپا در آموزش، سرمايه گذاري كافي نداشته است، آن را اشتباهي بزرگ شمرد چرا كه به اعتقاد وي سرمايه گذاري بر روي منابع انساني داراي همان اهميتي است كه سرمايه گذاري بر روي ماشين آلات داراست. وي افزود: اگرتوليد كنندگان ليبل مي خواهند از اين شرايط نجات يابند، بايد واحدهاي توليد را در راه هايي كه خلاقيت را تشويق مي كند، سازمان دهي كنند و طول عمر نوآوري را كوتاه سازند. در واقع تمركز بر تحقيق و توسعه و ارائه نوآوري هاي جديد را به عنوان الويت مد نظر قرار دهند.

افزايش فشار هاي اقتصادي به اين صنعت، چالش هايي را پيش روي فعاليت هايي كه به صورت خانوادگي اداره مي شوند، قرار مي دهد و نكته اينجاست كه قسمت عمده تبديل كنندگان اروپايي را چنين شركت هايي تشكيل مي دهند.

نسل اولي ها همواره مبدع و خلاق بودند. چگونگي مواجهه با چالش هاي روز و مداوم بر عهده وارثان آنان است. نسل جديد براي اين تقابل به بينشي جديد نياز خواهد داشت. Vimercati مي گويد: نسل جديد بايد پيچيدگي اين تغييرات را در آغوش بگيرد.

مطابق اعداد و ارقام FINAT، تقاضاي ليبل حساس به فشار، سرانجام در سال 2010 به سطح پيش از بحران اقتصادي رسيد. اين تقاضا 4/11 درصد نسبت به 2009 افزايش يافت درحالي که نسبت به سال 2007 که سال آغاز بحران مالي جهان است، 3 درصد افزايش را نشان مي دهد. اين بازيابي قوي هم بازار کاغذ و هم بازار رول هاي فيلم را تحت تأثير قرار داد. تقاضاي کاغذ با رشد 9 درصدي توسعه يافت اما فيلم PS، کاغذ را پشت سر گذاشت و رشد مطلوب 3/15 دصدي نسبت به سال 2009 را به ثبت رساند.

 

از سال 2000، مصرف فيلم PS، 50 درصد رشد يافته است و درحال حاضر فيلم، بيش از 20 درصد ليبل PS اروپا را تشکيل مي دهد. جنوب اروپا در استفاده از ليبل هاي PS فيلمي در حدود 30 درصد از بخش شمالي ومرکزي اروپا عقب مانده است. ليبل هاي کاغذي 80 درصد از بازار PS حساس به فشار در جنوب اروپا را در اختيار دارند و در مقابل اين سهم در شمال و مرکز اروپا، 70 درصد است. به طور جغرافيايي، تقاضا در سال 2010 در شرق و جنوب اروپا بيشترين ميزان را تجربه کرد. ترکيه، روسيه و بلغارستان با بيش از 20 درصد رشد، ستارگان صنعت ليبل هاي PS بودند. بخش شمالي اروپا يک ميانگين رشد 5/4 درصدي و بازار غربي رشد5/8 درصدي را به نمايش گذاشت. در اين ميان تنها کشور آلمان يک رشد دو رقمي را تجربه کرد. منشي FINAT، Jules Lejeune مي گويد: در ده سال گذشته، تقاضا براي ليبل هاي PS در شرق اروپا دو برابر شد در حالي که شمال و غرب اروپا طي مدت مشابه بدون تغيير باقي ماند. سال گذشته براي تخستين بار، اروپاي شرقي يک ميليارد مترمربع توليد را تجربه کرد. اما اين رقم سرانه مصرف اين بخش اروپا را به 3/3 متر مربع مي رساند در حالي که در شمال مصرف سرانه 15 و در اروپاي غربي 18 متر مربع است. اين اعداد به خوبي پتانسيل عظيم موجود در شرق اروپا براي رشد را نشان مي دهد. Lejeune به اين نکته اشاره مي کند که " واضح است که تقاضا در شمال و غرب اروپا به بلوغ کامل رسيده است اگرچه آلمان، اتريش، سوئد و BENELUX (بلژيک، هلند و لوکزامبرگ) سرانه مصرف خود را افزايش داده اند".

در سال 2011 نيز رشد آهسته تري در مقايسه با 2010 مشاهده شد. در 3 ماه نخست سال 2011 نرخ رشد 3/3 درصدي به ثبت رسيد در حالي که رشد ليبل هاي فيلم بيش از دو برابر نرخ رشد ليبل هاي کاغذي بود.(9/8 درصد در مقابل 9/3درصد) Lejeune مي افزايد: "در تحقيق بازار فصلي مان شاهد يک رشد آرام تدريجي در اين صنعت بوديم. کمتر از 20 درصد گروه مورد مطالعه، در ميان انبوه نگراني درباره خطراتي که اقتصاد اروپا را تهديد مي کند و تداوم افزايش هزينه ها در زنجيره تأمين، نسبت به آينده خوش بين بودند. وي به افزايش 20 تا 25 درصدي قيمت پالپ و افزايش 25 تا 35 درصدي رزين اشاره مي کند.

مواد اوليه شيميايي براي چسب ها 65 درصد افزايش قيمت را نشان مي دهد و انواع جوهر با افزايش 30 درصدي در بازار به فروش مي رسند. هم زمان، افزايش بهاي نفت، هزينه حمل و نقل را افزايش داده است. نتيجه ديگري که در مطالعه فصلي Finat به چشم مي خورد، اين است که تبديل کنندگان در حال سرمايه گذاري بيشتر بر روي بهبود ميزان توليد و يافتن منابع جديد براي افزايش ارزش افزوده هستند. اين سرمايه گذاري شامل ادغام هاي استراتژيک يا خريد شرکت هاي ديگر براي دست يابي به فن آوري جديد و يا بازار جهاني است. هم زمان، مشتريان نيز به دنبال برون سپاري و تمرکز زدايي واحدهاي توليد خود هستند که فرصت هاي جديدي را پديد مي آورد، چنان چه در حال حاضر مشتريان در جستجوي پايداري و استفاده از منابع تجديد پذير هستند.

شعار اين توليد کنندگان، ساختار شکني براي ارائه ارزشي جديد به مشتريان است.

 

بازگشت ايتاليا

بررسي دقيق تر گرايش هاي موجود در بازار اروپا با ارزيابي موقعيت ايتاليا به عنوان يکي از مهم ترين بازارهاي ليبل اروپا ممکن خواهد بود. کشور ايتاليا داراي حدود 450 توليد کننده ليبل است که 80 درصد آن هاي در حال توليد ليبل هاي PS هستند. ارزش کل فروش اين تعداد شرکت معادل 900 ميليون يورو برآورد شده است. صادرات ارزشي معادل 73 ميليون يورو در اين کشور و در اين صنعت دارد. اعضاي فدراسيون ليبل ايتاليا (GLPEA) در حالي 20 درصد از اين صنعت ايتاليا را به نمايش مي گذارند که 64 درصد از گردش مالي آن را نيز در اختيار دارند. در ميان 87 عضو GLPEA، 56 عضو گردش مالي کمتر از 5 ميليون يورو داشته و تنها 12 عضو داراي گردش مالي بيش از 10 ميليون يورو هستند. اگر چه 10 توليد کننده بزرگ، 20 درصد از بازار ايتاليا را در اختيار دارند.

آلفردو پوليچي، مدير GLPEA مي گويد: صنعت ليبل ايتاليا نسبت به ديگر کشور هاي اروپا از بحران جهاني اقتصاد زيان بيشتري را متحمل شد. در سال 2009، توليد کنندگان ليبل اين کشور رشد منفي 7/3 درصدي را به نمايش گذاشتند و توليد کنندگان کوچک تر ضرر و زيان قابل توجهي ديدند. اما اين صنعت سال گذشته به سرعت با نرخ رشد 9 درصدي خود را بازيافت. نرخ رشد براي توليد کنندگان کوچک تر بيش از 12 درصد بود. اعضاي GLPEA طي 5 سال گذشته، فن آوري هاي چاپ خود را به روز رساني کرند. در اين مدت سهم لتر پرس از 50 درصد به تنها 15 درصد کاهش يافت و جاي خود را به فن آوري فلکسو UV داد. نکته عجيب تر آن که سهم چاپ ديجيتال از 1 درصد در سا ل 2005 به 11درصد در سال 2009 افزايش يافت.

 

عمليات بر روي ضايعات لاينر

بررسي سال 2011 بدون توجه به موضوع ضايعات لاينر به واسطه سخت گيري هاي اتحاديه اروپا نسبت به دفن ضايعات لاينر ممکن نخواهد بود. GLPEA هم زمان با انجام مذاکرات پيرامون اثرات و پي آمد هاي ضايعات لاينر با دولت ايتاليا، برنامه اي براي جمع آوري اين ضايعات از طريق منابع کاناليره شده، ارائه کرده است. هنگامي كه دو سال پيش در کنگره Finat، ايده to Cradle Cradle مطرح شد، بسياري آن را دست نيافتي دانسته و برخي حتي آن را مسخره کردند. امروزه، Cradle to Cradle به سرعت در حال تبديل شدن به يک تئوري جديد است. در ارائه اين فن آوري بايد از رياست کميته توسعه پايدار Finat، دکتر توماس بومگارتنر تشکر کرد. وي مي گويد: اگر اتحاديه اروپا ضايعات لاينر را محدودا در طبقه بندي ضايعات بسته بندي قرار بدهد، تاثيري منفي بر صنعت، خواهد گذاشت ما بايد خود را از اين تصوير منفي خلاص کنيم و از اين مواد ارزشمند دوباره استفاده نمائيم.

دکتر بومگارتنر با اشاره به سيستم بازيابي لاينر شفاف ( (cycle4green گفت: C4G جمع آوري ضايعات لاينر کاغذي را وقتي بيش از 3 تن باشد به صورت رايگان انجام مي دهد. اين مقدار تنها به 6 تا 8 پالت نياز دارد که 2 تا 3 فضاي پالت را اشغال مي کند. اين مواد به Lenzing در اتريش تحويل داده مي شود تا کار سيليکون گيري انجام گرفته و کاغذ بازيابي شده براي توليدکاغذهاي ليبل جديد آماده شود.

لاينرهاي کرافت و glassine بايد طبقه بندي و تميز شود. 5 روز در هفته براي جمع اوري ظروف در نظر گرفته شده است. ظرفيت Lenzing در حال حاضر 50 هزار تن است اما اين ظرفيت قابل افزايش است.

بومگارتينر مي گويد: پشتيباني و حمايت از اين سيستم ها بسيار حائز اهميت است. اما ما بايد تمامي زنجيره فرآيند را در نظر بگيريم. از آن جا که مقادير بسياري نزد مصرف کنندگان نهايي ليبل هستند. اين کار چاپ خانه ها است که ارتباط با مصرف کنندگان و Lenzing را به طور مستقيم برقرار سازد.

شرکت UPMRaflatac نيز يک نوآوري بازيافت لاينر کاغذي با همکاري شرکت فرانسوي Vertaris معرفي کرد. شرکت فرانسوي Vertris پيش از اين نيز کاغذهاي خوبي از ضايعات کاغذهاي اداري توليد مي کند و در حال حاضر سيليکون گيري از ضايعات glassine را انجام داده و آن را به عنوان مواد اوليه براي استفاده در توليد ليبل و لاينر به UPM برمي گرداند. اين شرکت داراي ظرفيت 200 هزار تني است. Erkki Nybeng مدير UPM اين ظرفيت را براي جذب تمامي موادي که مي توان جمع آوري کرد، کافي مي‌داند. سيستم جمع آوري در سراسر اروپا انجام خواهد شد.

 Nybergمي گويد: اين فن آوري آزمايش خود را پس داده است و ما مي توانيم سيستم لجستيک مان را براي جمع آوري لاينر به کار گيريم. حالا ما بايد شرکت هاي کافي براي استفاده از اين سرويس پيدا کنيم که بتوانند فوايد مالي مناسبي نيز به دست آورند.

UPMRaflatac پيش از اين نيز يک سيستم بازيابي لاينر فيلمي با نام Rafcyele داشت که براي پاک کردن ضايعات لاينرفيلم PP تا 370 يورو در هر تن پرداخت مي کرد. ضمن اين‌که تناژ ناچيزي قابل جمع آوري بود. افزايش قيمت نفت و افزايش تقاضا در کشورهاي درحال توسعه، به معناي آن است که استفاده از ضايعات لاينر بازيافت شده به عنوان ماده اوليه اهميت بيشتر و بيشتري خواهد يافت.

در 5 سال گذشته UPM، ضايعات لاينر فيلمي خود را به کامپوزيت چوب Profi که ماده اي با محتوي ضايعات ليبل 40تا 70 درصدي است، تبديل كرده است. در سال جاري اين پروِژه براي دريافت ضايعات مشتريان، آغاز به کار کرد. Nyberg گفت: ما از ضايعات به عنوان سوخت در كنار همكاري با کارخانه هاي توليد برق و حرارت، استفاده مي کنيم.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

 

آخرين ويرايش : سه شنبه ، 22 بهمن 1392 ، 19:18
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک تمام اتوماتیک چهار طرف دوخت
 • توضیحات:

  نام: شرینک تمام اتوماتیک چهار طرف دوخت

  مدل : SH300.4

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به سه دوخت پنوماتیک، نوارنقاله دور متغیر، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است و معمولا دستگاه در انتهای خط تولید قرار میگیرد .

  از ویژگیهای این دستگاه میتوان به کاملا تمام اتوماتیک بودن آن اشاره کرد به نحوی که بدون استفاده از نیروی انسانی میتواند محصولی را که از خط تولید بیرون آمده را بسته بندی نماید.

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : طاقه پارچه، سنگ مصنوعی، سرامیک، کاشی و کلیه محصولاتی که درون کارتن و یا ظرفی قرار میگیرد . این دستگاه مناسب محصولات با وزن بالای یک کیلوگرم میباشد.

  فیلم مصرفی: برحسب نیاز سلفون شرینک یا نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.


  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)


  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد