ساخت شرینک پک تخصص ماست.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

طراحي بخش هاي مختلف کارخانه پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 12 دی 1392 ، 20:20

طراحي بخش هاي مختلف کارخانه

 طراحی ساختمان کارخانه

سالن توليد 

اولين قدم در طراحي ساختمان توليد تهيه نمودار فرآيند و الگوي جريان مواد است. اين وسيله ترتيب انجام کار و مسير کلي حرکت را مشخص مي کنند, اکنون اگر فضاي کافي جهت مواردي که در زير عنوان مي شوند در نظر گرفته شود, اين توليد تکميل مي شود, اين فضاها عبارتند از  :

-فضا جهت ماشين آلات : ابعاد ماشين آلات از کاتالوگ آنها قابل دستيابي است, در صورت عدم دسترسي به کاتالوگ ويا خود دستگاه مي توان از مشاهده تصويري از آن و قياس با شيئي در آن تصوير پي به اندازه ماشين برد, علاوه بر ابعاد دستگاه بايد فضا جهت موارد زير در نظر گرفت  :

1. پلکان و سکو جهت ماشين هايي که داراي ارتفاع زياد مي باشد  .

2. فضاي مورد نياز جهت تعمير دستگاه خصوصا وقتي وسايل حجيم براي جابه جايي مورد استفاده باشند

3. فاصله لازم از ديوارها و درب هاي سالن توليد و فاصله از ديوار در صورتي مورد نياز است که تعميرات دستگاه ايجاب نمايد

4. حريم دستگاه جهت رفت و آمد اپراتور, اين فاصله حداقل 1 متر و در طرف ضلع يا اضلاعي از دستگاه است که نياز به سرکشي دارد  .

5. راههاي فرار به هنگام خطر

    

 

 

 

- فضا  جهت مواد مورد فرآوري و بسته بندي: در فرآيندهايي که مواد خط پيوسته و مداومي را طي نمي کنند و نياز به نگهداري آنها جهت فرآوري به صورت بهره وجود دارد بايد اين فضا را لحاظ نمود

- فضا جهت تانک ها و مخازن: تانک ها چون نياز به تعمير ندارند معمولا در کنار ديوارهاي سالن توليد قرار مي گيرند, ولي دستگاه هاي کارخانه به علت راهري و تعميرات در وسط گذاشته نمي شوند  .

- فضا جهت تجهيزات ثابت حمل و نقل, مانند بالابرها, نقاله ها, ناوداني ها و... است. در انتخاب اين گونه وسايل سعي بر اين است که از تجهيزات سبک و قابل جابه جايي استفاده شود, در اين صورت مي توان از اين فضا جهت تعمير دستگاه استفاده نمود  .

- فضا  جهت تردد وسايل حمل و نقل: مسير حرکت وسايل نقله موتوري يا دستي بايد توسط خط کشي کاملا مشخص باشد, حداقل عرض راهرو جهت ليفتراک 4 متر و جهت ريچ تراک 8/2 متر خواهد بود  .

- فضا جهت تردد پرسنل: چنانچه ترافيک سالن کم باشد مي توان از راهرو وسايل حمل و نقل جهت پرسنل نيز استفاده نمود در غير اين صورت بايد راهرو جداگانه با عرض مناسب استفاده نمود, عرض راهرو جهت عبور هم زمان افراد ارايه شده است

- عرض راهرو جهت عبور يک نفر    70cm

- عرض راهروجهت عبور دو نفر  126cm

- عرض راهرو جهت عبور سه نفر  187cm

- عرض راهرو جهت عبور چهار نفر 248cm

در ساختمان هاي صنعتي عرض هر راهرو و عبور پرسنل را همچنين بر اساس تعداد کل پرسنل کارگاه نيز مي توان در نظر گرفت, در اين صورت  :

کارگاههايي که تا 100 پرسنل دارند عرض معمولي راهرو 120cm

کارگاههايي که تا 200 پرسنل دارند عرض معمولي راهرو 180cm

کارگاههايي که تا 500 پرسنل دارند عرض معمولي راهرو  240cm

-فضاي تنفس علاوه بر فضايي که ماشين آلات, تجهيزات, مواد و ... اشغال مي کند بايد بازاي هر يک از کارکنان 12cm فضاجهت تنفس منظور شود, حداکثر ارتفاع مجاز جهت به دست آوردن سطح مورد نياز جهت تامين اين فضا 3m مي باشد, يعني اگر ارتفاع سقف کارگاه 10 متر هم باشد فقط مي توان 3 متر اول آن را در نظر گرفت, در اين صورت بازاء هر يک از پرسنل بايد 2m سطح منظور شود  .

-فضا جهت توسعه آينده, قبلا بحث شده است  .

طراحی ساختمان کارخانه

انبارها و بخش هاي وابسته

بخش تحويل: در ابتداي کارخانه قرارداد و مسئوليت تحويل گرفتن کليه مواد وقطعات ورودي به کارخانه را داراست

امکانات مورد نياز اين بخش شامل موارد زير است  :

     - امکانات توزين نظير باسکول, ترازو و  ...

     - امکانات تعيين کيفيت مواد اوليه که توسط بخش کنترل کيفيت صورت مي گيرد, و تعيين کيفيت دستگاه ها يا قطعات آنها که توسط واحد درخواست کننده ويا بخش مهندسي صورت مي گيرد  .

     - امکانات تخليه بار نظير سطح شيبدار, جرثقيل , نقاله, ليفتراک و  ..

     - امکانات حمل و نقل کالاهاي دريافتي به انبار يا خط توليد

     - فضاي مورد نياز بخش تحويل بستگي به موارد زير دارد  :

     - تعداد و نوع اقلام دريافتي

     - حداکثر تعداد وسايل نقليه ورودي در هر روز

     - فضاي لازم جهت وسايل نقله با احتساب فضا جهت دور زدن, پارکينگ و  ...

طراحی ساختمان کارخانه

بخش ارسال: اين بخش پس از انبار محصول قرارداد و امکانات مورد نياز اين بخش مشابه بخش تحويل است. طراحي اين بخش طوري است که استفاده از امکانات تخليه,بارگيري . حمل و نيز پرسنل مشترک راحت تر کنار هم قرار گيرند  .

در بسياري موارد جهت تحويل و ارسال نياز به سکوي بارگيري   plat form است,در اين صورت جهت هر کاميون که از عقب پهلو مي گيرد بايد 4m طول سکو منظور شود, جهت کارخانه اي که به طور همزمان 3 کاميون را تخليه يا بارگيري مي نمايد. بنابراين 12=3*4 متر طول سکو خواهد بود , عرض سکو بايد بين 2/4-5/3 متر و ارتفاع آن از زمين (محل ايستادن کاميون ها) بايد بين 1/1 تا 3/1 متر باشد  .

انبار مواد اوليه: در کارخانجات مختلف مواد غذايي تنوع و حجم انبار مواد اوليه مي تواند طيف بسيار وسيعي را تشکيل دهند. برخي کارخانجات مواد اوليه را مستقيما در اختيار خط توليد قرار مي دهند تا فرآوري شود, نمونه اين نوع کارخانجات, توليد خشکبار, رب, آب ميوه يا کنسانتره ميوه و فرآوده هاي لبني و ... هستند. اين کارخانجات داراي انبار مواد اوليه بسيار کوچکي جهت بسته بندي و مواد کمکي هستند. گروه ديگري از کارخانجات وجود دارند که مواداوليه را ابتدا درانبار قرار داده تا به تدريج مصرف شوند,نمونه اين کارخانجات , توليد کننده بيسکويت, شکلات, نان, ماکاروني و... هستند. بالاخره کارخانجاتي وجود دارند که مواداوليه را بايد در سردخانه نگهداري کنند مانند توليد کنندگان فرآورده هاي گوشتي و برخي ديگر نظير کارخانجات قند, مواد اوليه, را ماه ها در فضاي باز نگهداري مي کنند, بنابراني نوع و حجم انبار موردنياز بستگي به ماده اوليه دارد ولي درهر صورت بايد فضاي کافي و مناسب جهت انبار در گرفت, اين فضا بستگي به حجم مواد مورد نگهداري دارد که به نوبه خود تابعي از ميزان سفارش در هر مرحله است  .

مدل هاي رياضي مختلفي جهت تعيين اقتصادي ترين حجم سفارش وجود دارند که به مدل هاي   EOQ(Ecomomic order Quantity) معروفند که در آنها اندازه سفارش در هر مرحله طوري انتخاب مي شود که مجموع هزينه سفارش و هزينه نگهداري کالا به حداقل برسد,بنابراين همانند ساير موارد در طراحي کارخانه بايد تعادل اقتصادي مطلوبي بين اندازه انبارها و حجم سفارش در هر نوبت به وجود آورد  .

در شرايط فعلي اکثر کارخانجات که مواد اوليه را درون انبار نگهداري مي کنند موادا وليه وارداتي را هر شش ماه تا يکسال و مواد اوليه داخلي را هر سه تا شش ماه سفارش مي دهند  .

پس از تصميم گيري در مورد حجم سفارش مي توان با استفاده از جرم حجمي پي به فضاي مورد نياز و در نتيجه سطح زيربناي انبار برد, به عنوان مثال جرم حجمي جو 416, ذرت 720, برنج و گندم 744 و سويا 760kg در متر مکعب است  .

در مورد موادي که در کيسه و يا ساير بسته بندي ها ارايه مي شود نيز مي توان به راحتي پي به جرم حجمي آنها و يا حجم اشغال شده در هر يک از آنها برد, به عنوان مثال يک کيسه شکر ابعادي در حدود 90*50*20 سانتيمتر دارد, بنابراين در هر مترمکعب مي توان 555kg شکر داخل کيسه را انبار نمود  .

فرمول

در مورد مواد بسته بندي نيز مي توان به همين روش حجم اشغال شده توسط آنها محاسبه شود, به عنوان مثال اگر يک کارتن 24 تايي قوطي يک کيلويي ابعادي برابر 25*32*42  دارد بنابراين جهت ذخيره سازي هر قوطي معادل 0014/0 متر مکعب موردنياز است  .

فرمول

وقتي حجم موردنياز محاسبه شد, مي توان آن را تقسيم بر ارتفاع مفيد چيده شده نمود و سطح مورد نياز آن را به دست آورد (سطح زير پالت), پس از اضافه کردن راهرو عبور مرور (مطابق آنچه در بخش هاي گذشته عنوان شده) فضايي جهت دفتر انبار که بسته به حجم کار مي تواند يک ميز کوچک يا يک دفتر وسيع تغيير کند, در نظر گرفت  .

طراحی ساختمان کارخانه

انبار محصول: در طراحي انبار محصول موارد زير بايد مدنظر باشد  :

1. نبايد کالايي به جز محصول نهايي را در آن انبار نمود

2. بايد از حفاظت بهتري نسبت به انبار مواد اوليه برخوردار باشد, غالبا سعي مي شود محل آن طوري انتخاب شود که در ديد نگهبان باشد  .

3. سطح انبار بستگي به حجم توليد, حداکثر زمان نگهداري کالا در انبار که بستگي به اختلاف زمان توليد و فروش و نيز تنوع محصولات و ميزان صدور کالا در روز دارد  .

4. هزينه خريد زمين, احداث بنا, تاسيسات حراست از انبارهاي با مساحت زياد و نظاير آن باعث گشته که استفاده از ارتفاع به جاي افزايش سطح مطلوبيت بيشتري بايد, از ارتفاع مي توان به  چند روش استفاده نمود که عبارتند از :

-جهت کالاهايي که از استحکام کافي برخوردارند و مي توان کالا را بر روي پالت قرار داد و اين پالت ها را روي يکديگر قرار داد و يا اين که کالا را روي يکديگر قرار داد, به اين نحوه ذخيره سازي روشن کپه اي مي گويند.

-در بسياري موارد کالا از  استحکام کافي برخودار نيست, به همين لحاظ از قفسه هاي سنگين جهت استفاده از ارتفاع سود برده مي شود.

برخي از روش هاي استقرار باعث مي شود که اولين کالاي وارده, اولين کالاي صادره نيز باشند, در اصطلاح انبارداري به اين طريقه چيدن اولين وادره اولين صادره, يا FIFO(First in first out) مي گويند که جهت انباردهي غذا يک ضرورت است. چه د رغير اين صورت ممکن است کالايي ماهها و بلکه سال ها در انبار بماند و فاسد شود.

برخي ديگراز روش هاي استقرار باعث مي شوند که آخرين وارده اولين صادرده LIFO(Last in first out) مي گويند.

طراحی ساختمان کارخانه

ساير انبارها

1- انبار قرنطينه: در صنايع غذايي معمولا انجام آزمايشات لازم به روي مواد حين فرآوري و يا محصول نهايي ممکن است چند روز طول بکشد طي اين دوره بايد محصول در قرنطينه بماند تا جواب آزمايشات روشن گردد.

در بسياري از کارخانجات اين محصولات درون انبار محصول قرار مي گيرد که به روش هاي مختلف, جوابشان حاصل مي گردد که هيج گونه تداخلي بين اينها و قرنطينه محصول نهايي به وجود نيايد.

2- انبار خدمات و لوازم: اندازه اين انبار بستگي به تعداد ماشين آلات, تنوع آنها, فرسودگي  آنها و نيز کيفيت ماشين خريداري شده دارد, امروزه نگهداري تعدادکافي قطعات يدکي يکي از اساسي ترين عوامل در کاهش زمان توقفات توليد است.

3- انبار عمومي: محلي است جهت نگهداري وسايل متفرقه از قبيل ظروف خالي, مصالح و .. ابعاد انبار عمومي بستگي به گستردگي کارخانه دارد ولي بايد حتي الامکان کوچک اختيار شود تا از نگهداري اقلام غير ضروري در کارخانه جلوگيري شود.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

منیع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

  

آخرين ويرايش : چهارشنبه ، 11 دی 1392 ، 20:34
 

نظرات  

 
0 #3 بازرگانی نیلوئی 13 دی 1396 ساعت 08:23
شركت بازرگانی نیلوئی از سال 1368 فعاليت خود را در عرصه ی تولید دستگاه آلات صنعتی اعم از خط کامل ویفر، بسته بندی ، بچینگ، مخازن،انتقال دهنده ی کنسانتره ی میوه و لبنیجات آغازنموده است.
همچنین این شرکت از سال 1376 در زمینه ی واردات موتور و گيربكسهای ماشین آلات صنعتی ازسازندگان معتبر دنيا و از کشورهای ایتالیا، ترکیه و چین، فعالیت نموده است و به امر فروش و صادرات در این زمینه نیز پرداخته است.
این شرکت نماینده ی انحصاری محصولات زیر میباشد :
1.الکتروموتورهای AC ساخت کشور چین
2.پمپهای صنایع غذایی و دارویی EBARA ،محصول مشترک ژاپن –ایتالیا
3.گیربکسهای JX و الکتروموتورهای ترمزدار LX ، ساخت کشور چین
4.در عرصه ی صنعت فولاد و تهیه و توزیع گیربکسهای فوق سنگین و الکتروموتورهای فوق سنگین AC-DC ساخت اروپا
5.نمایندگی درایوهای راه اندازی الکتروموتورهای DC محصول Sprint Electric ساخت کشور انگلستان
6.گیربکسهای ایستگاهی CAMDEX ساخت کشور چین
7.شرکت موتواریو در ایران
8.شرکت ایتالیایی MGM، برترین تولید کننده ی الکتروموتورهای ترمزدار


تمامی محصولات وارداتی بازرگانی نیلویی دارای دو سال گارانتی و همچنین خدمات پس از فروش می باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه فرمایید
نقل قول
 
 
0 #2 ایمن تابلو 13 دی 1396 ساعت 08:20
شرکت مهندسی ایمن تابلو با 19 سال سابقه در اتوماسیون صنعتی نماینده انحصاری اتوماسیون صنعتی LS (شامل اینورتر ، پی ال سی ، سروو

درایو ) و تجهیزات توزین SEWHA (سوها ) ساخت کره جنوبی در ایران می باشد. (ایمن تابلو در تهران و همه استان های ایران نماینده فعال

دارد)

انواع لودسل (سنسور وزن )

انواع نشاندهنده و کنترلر وزن

ترانسمیتر لودسل جهت ارتباط لودسل با PLC

پرینترهای صنعتی جهت پرینت اطلاعات وزن

دانگل های ارتباطی جهت ارسال اطلاعات وزن به طور بی سیم

باسکول آویز جهت توزین جرثقیل

توزین آسانسور


کاربرد این تجهیزات در:

تست وزن (بسته بندی ) ، انواع پرکن (ساده ، دو مرحله ای ، سه مرحله ای ) ، کیسه پرکن ، توزین مخازن ، شمارش قطعات ، میکسر و .....
نقل قول
 
 
0 #1 بیننده 11 آبان 1395 ساعت 12:20
لطفاً قيمت ماشين آلات بسته بندي حبوبات،خشكبار، پودري،غلات و متعلقات لازم رو مرحمت بفرماييد.
ممنون
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه خشک کن ( اتوی کفش )
 • توضیحات:

  نام:  خشک کن کفش

  مدل  :     SH1700

  مشخصات   :

  رنگ کوره ای، برق  سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، نوارنقاله دور متغیر، چهار ردیفه

   

  جهت برطرف کردن رطوبت چرم کفش

     

    

  کلمات کلیدی:

  خشک کن ،دستگاه،  سپهرحمید، اتو، چرم، SepehrHamid, Dryer, Shoes، فروش ، خرید، فروشنده،  

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد