داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

فیلم های بسته بندی (فیلم PVC سخت) پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 28 فروردين 1393 ، 17:18

فیلم های بسته بندی (فیلم PVC سخت)

فیلم های بسته بندی


امروزه پلاستیک ها درتمام صنایع حضوری موفق داشته اند، صنایعی چون هوافضا، اتومبیل، صنایع نظامی، لوازام منزل و... یکی از صنایعی که جایگاه ویژه ای دارد شاید به جرات بتوان گفت صنعت بسته بندی است، پلاستیک های متفاوتی در صنعت بسته بندی به کار می روند، که البته بر اساس نوع کالای مورد بسته بندی و خصوصیات و ویژگی های یک بسته بندی نوع پلاستیک به کار رفته می تواند متفاوت باشد.

یکی از انواع فیلم های بسته بندی فیلم، PVC سخت یا (Rigid PVC Film) می باشد. که از آن در صنایعی چون بسته بندی دارویی، بسته بندی غذایی و.... استفاده می گردد. چون فیلم PVC از خواص مکانیکی خوبی برخوردار بوده و همچنین در برابر بسیاری از مواد شیمیایی نیز پایداری خوبی از خود نشان می دهد در صنایع فوق الذکر کاربرد دارد.

 

 

اخیرا بخش نامه ای از معاونت غذا ودارو اداره نظارت بر مواد آشامیدنی و آرایشی بهداشتی صادر شده است که در یکی از بندهای این بخش نامه ذکر گردیده، بسته بندی و حمل و نگهداری هر گونه مواد غذایی اعم از خشک و تر در داخل فیلم PVC چه خشک و چه نرم ممنوع می باشد. البته شایان ذکر است که منظور از واژه خشک (سخت یا Rigid) می باشد. نکات بسیار زیادی درباره عدم کارشناسی دقیق و صحیح در صدور بخش نامه فوق الذکر وجود دارد که در اینجا این موارد را مورد بحث و ارزیابی قرار می دهیم.

قابل ذکر است که هم اکنون پنج تولید کننده فیلم PVC سخت وجود دارد که فیلم PVC تولیدی که تمامی آنها مورد تایید اداره کل دارو و آزمایشگاه غذا و دارو قرار دارد و همچنین تایید GMP اداره کل دارو را نیز دریافت نموده اند. در حال حاضر به تمامی شرکت های دارویی کل کشور و همچنین به صنایع بسته بندی دیگر در حال سرویس دهی می باشند.

یکی از ضعف های این بخش نامه در همین نکته مستتر می باشد که چگونه فیلم PVC سخت برای بسته بندی قرص و کپسول و سایر اقلام دارویی مجاز بوده ولی برای مواد غذایی خصوصا مواد خشک همچون حبوبات و یا سبزیجات و میوه جات خشک و.... ممنوع می باشد.

آیا در بسته بندی دارو که در دسترس عموم مردم می باشد، مشکلی پیش نمی آید و به طور مثال در بسته بندی حبوبات ایجاد مشکل می کند؟ نکته ای که باید در اینجا در رابطه با آن به تفضیل بحث نمود آن است که این ممنوعیت از چه لحاظ می باشد؟ ۲ دلیل را می توان در اینجا ذکر نمود

اول) آن که به هنگام بسته بندی یک ماده غذایی یا دارویی باید دقت نمود که چقدر مورد بسته بندی نسبت به اکسیژن و یا رطوبت و یا دی اکسیدکربن و.... حساس می باشد و یا حتی ترکیبات مواد غذایی همچون روغن ها و یا اسانس ها و یا .... برروی پلاستیک به کار رفته جهت بسته بندی اثر دارند و یا خیر؟ و سپس پلاستیک صحیح جهت بسته بندی را انتخاب نمود.

دوم) آیا ممکن است از داخل پلاستیک مورد استفاده برای بسته بندی موادی به داخل مورد بسته بندی شده مهاجرت نمایند و آیا مقدار مهاجرت این مواد در حد مجاز است یا خیر؟

در مورد اول بحثی نیست زیرا باید فیلم PVC سخت برای بسته بندی مواردی به کار رود که نسبت به رطوبت و گازهای اتمسفری در محدوده مجاز حساس باشند.

اما بحث درباره مورد دوم می باشد زیرا در بعضی پلاستیک ها مونومر آزاد وجود دارد که در مورد فیلم PVC سخت می توان به مونومر آزاد وینیل کلراید یا VCM اشاره نمود که باید میزان این مونومر برای بسته بندی دارویی و غذایی زیر ۱ppm باشد.

به عبارتی پودر PVCمصرفی برای تولید فیلم PVC سخت گرید دارویی و غذایی باید کمتر از ۱ppm دارای مونومر آزاد وینیل کلراید باشد. در این صورت فیلم تولیدی توسط این پودر،گرید غذایی و دارویی دارد. میزان ۱ppm نیز مورد تایید سازمان های اروپایی (BGA) و FDA آمریکا، ژاپن و استرالیا می باشد.

خوشبختانه فیلم PVC سخت تولید داخل کشور نیز خصوصیات ذکر شده را دارا می باشد. یعنی برای بسته بندی دارو و بعضی مواد غذایی مناسب می باشد.

قابل ذکر است که میزان VCM درفیلم تولیدی به صفر می رسد. زیرا در طی پروسس تولید فیلم PVC سخت حدودا ۳۰ دقیقه PVC در دمای ۱۰۰ تا ۲۰۰ پروسس می شود و با توجه به این که VCM در دمای ۷۰ استخراج می گردد، در پایان پروسس میزان ۱ppm به صفر می رسد.

البته لازم به ذکر است که برای فراورش پودر PVC مواد افزودنی اضافه می گردد که تمامی این مواد دارای تائیدیه FDA بوده و برای کاربردهای دارویی و غذایی مناسب می باشند.

ولیکن امروزه فیلم PVC برای بسته بندی مواد غذایی داغ به کار نمی رود، اما می دانیم که بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گردد و تائیدیه های جهانی را هم در این خصوص دارا می باشد. ولیکن همان طور که در ابتدای بحث ذکر شد فیلم PVCسخت هم اکنون برای بسته بندی قرص و کپسول در صنعت داروسازی کشور به کار می رود و لیکن حداقل برای بسته بندی مواد غذایی خشک چون حبوبات و سبزیجات خشک.... دارای مشکل می باشد.در این جا در رابطه با بسته بندی توسط فیلم PVC نرم فقط اشاره می کنیم به آن که خون داخل کیسه های فیلم PVC نرم بسته بندی می گردد. و قطعا به جز مواد افزودنی به کار رفته خصوصا نرم کننده هایی که مورد تایید FDA باشند ، صرفا پودر PVC باید دارای VCM زیر یک دهم PPM باشد.

در انتها از مسولین معاونت غذا و دارو و آزمایشگاه کنترل و نظارت بر مواد غذایی و دارویی و اداره استاندارد تقاضا می شود تا در یک نشست همگام با تولید کنندگان و کارشناسان صنعت فیلم PVC سخت کشور بخشنامه فوق را مورد ارزیابی دقیق تری قرار دهند تا تعدیلی در بخشنامه فوق الذکر حاصل آید.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک و استرچ پالت)

www.sepehrhamid.com

منبع: Aftab.ir

آخرين ويرايش : چهارشنبه ، 6 بهمن 1395 ، 13:51
 

نظرات  

 
0 #2 غلامی 04 خرداد 1396 ساعت 06:20
با عرض سلام و ادب. طرح کارگاه کوچک بسته بندی مواد غذایی را در دستور کار دارم. فغلا سطح فعالیت گسترده نباشد. برای بسته بندی با نیروی کارگری اقدام می گردد. محصولات میوه خشک و سبزی خشک و ادویه هستند. بسته بندی 100 گرم سه طرف دوخت. برای بسته بندی چه دستگاهی پیشنهاد میکنید و قیمت ان چقدر است؟؟؟
نقل قول
 
 
0 #1 anny 27 دی 1395 ساعت 09:48
Dear Sir/Madam,

We are glad to hear that you’re in the market for pvc shrink film.

We specialize in manufacturing the cast PVC shrink film(usually used for beverage label,
wine cap) for many years, can supply good quality and pretty competitive price.Hope to
cooperate with you.

Largest and famous of 2 China beverage company WAHAHA company and KANGSHIFU
company use our cast pvc shrink film for high quality printing( beverage label).

Should you have any questions, please do not hesitate to contact me. FREE SAMPLE will be sent
for your evaluation!

Best regards!
Lucy
Jiaxing Xinan Packing Materials Co.,Ltd.
Add:No.88 Zhonghua Duan Pinglang Road, Xincang Town,
Pinhu, Jiaxing city, Zhejiang Province, China
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک تمام اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام: شرینک تمام اتوماتیک

  مدل : SH300

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( دو فن خنک کننده )، مجهز به دوخت پنوماتیک، نوارنقاله دور متغیر، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است و معمولا دستگاه در انتهای خط تولید قرار میگیرد .

  از ویژگیهای این دستگاه میتوان به کاملا تمام اتوماتیک بودن آن اشاره کرد به نحوی که بدون استفاده از نیروی انسانی میتواند محصولی را که از خط تولید بیرون آمده را بسته بندی نماید.

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : لوازم خانگی، کفش و کلیه محصولاتی که درون کارتن و یا ظرفی قرار میگیرد .

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

   

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)


  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد