داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

بررسی چالش های طراحی بسته بندی شرینک اسلیو پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 20 شهریور 1394 ، 18:21

بررسی چالش های طراحی بسته بندی شرینک اسلیو


...........................................................................................................................

لیبل های شرینک یکی از قسمت های بسته بندی منعطف است که بیشترین رشد را در 15 سال گذشته داشته است. به طور میانگین 10 درصد رشد در هر سال !

آمار نشان می دهد که در سال 2000 بازار چاپ لیبل شرینک و باند حدود 75 میلیون دلار بوده است در حالی که در سال 2014 بازار این لیبل ها تنها در آمریکای شمالی بیش از 700 میلیون دلار ارزش داشته است. این رشد، حجم استفاده از این نوع لیبل ها نشان می دهد که ما نیز بایستی بیشتر به این مطلب بپردازیم.جای تعجبی نیست اگر استفاده از شرینکر های حرارتی بسیار پرطرفدار شده است. با نگاهی گذرا بر قفسه ی سوپر مارکت ها، می توانید حضور پر رنگ شرینک لیبل ها را بر روی قوطی ها، بطری ها و شیشه ها ببینید که تنوعشان به اندازه خود محصولات، زیاد است. اساسا شرینک لیبل ها، بر روی ورقه های پلاستیکی و تیوب ها چاپ می شوند، به این ترتیب که دور بسته بندی را پوشش می دهند و محصول را از تابش نور و گرمای شدید، محافظت می کنند .

 

 

دو نوع شرینک لیبل وجود دارد: شرینک اسلیوهایی که به صورت رول عرضه می شوند و شرینک هایی که دور بسته بندی پیچیده می شوند و به پشت چسب دار معروفند. نوپایی تکنولوژی شرینک اسلیو، نیاز به تخصصی شدن در زمینه های مختلف آن را ایجاب می کندو هر ساله حدود 7 درصد به مارکت های شرینک اسلیو، که امروزه تعدادشان به 3 میلیارد در جهان می رسد، اضافه می شود. این مارکت، توسط تعدادی از کمپانی های متوسط و بزرگ هر منطقه اداره می شود که با سرمایه گذاری بر روی تجهیزات، تولیدات و لایه های مختلف، بازار این نوع را در دست گرفته و گاهی آن را منحصرا برای محصولات تولیدی خود توسعه می دهد.

صاحبان برند البته، بسته بندی شرینک اسلیو را به دلایل مختلف انتخاب می کنند. امکان استفاده از فضای بزرگتر برای به نمایش گذاشتن برند همراه با طرح و رنگ های متنوع و در خور مصرف کننده، یکی از این دلایل است. از دیدگاه سلامت محصول نیز، لیبل های شفاف، محتوای بسته بندی را به خوبی به نمایش می گذارند و از این طریق سریعا هرگونه نشان از فساد محتوای بسته بندی را بروز می دهند. در حالی که لیبل های مات، برای مدت زمان محدودی بر روی لیبل اصلی زده می شود و آن را می پوشاند. در این میان به نظر می رسد بعضی محصولات مانند بطری های شیشه ای و پلاستیکی، بسته بندی هایی که باید ضد آب باشند، بسته بندی هایی که شکل های خاص و نامعمول دارند و بسته بندی های مولتی بک، بیشتر از دیگر محصولات از شرینک اسلیوها استفاده می کنند. اگرچه شرینک اسلیوها، در کنار تمام مزیت هایشان عیب هایی هم دارند. مثلا، طراحی دو بعدی بر روی سطوح منحنی درزدار، مناسب به نظر نمی رسد، زیرا در این مواقع، طراح مجبور به ایجاد اعوجاج و تحریف در طرح می شود و در صورتی که پروسه به درستی پیش نرود، به یکپارچگی برند محصول لطمه وارد می شود. بسیاری از طراحان بسته بندی، با اعوجاج شرینک اسلیوها مشکل دارند زیرا تغییر در طرح و نمونه گیری های پی در پی، برای در جای مناسب قرار گرفتن المان ها و به طور کلی، طراحی بر روی یک بستر صاف که قرار است بر روی یک سطح منحی قرار گیرد کارش دشوار و زمان بر است و در آخر کار، باز هم طرح هرگز کاملا خوب به نظر نمی آید.

طرح های که در قسمت های بالای شرینک چاپ شده اند، معمولا در آخر کار، چروک خورده و دیده نمی شوند. اعوجاج بارکدها هم می تواند یک مشکل بزرگ ایجاد کند، اگر پیچ و تاب بردارند، دیگر اسکن نمی شوند. رنگ و شفافیت بسته بندی هم می تواند تغییر کند، رنگ ممکن است در قسمت های پیچ و تاب دار، پخش شود و کیفیت کار را پایین بیاورد. تنظیم کردن جای تصاویر در لبه های اسلیو، جایی که رعایت زاویه دید 360 درجه مهم است نیز می تواند دردسرساز باشد. اگر بتوان از تمام این مشکلات هم چشم پوشی کرد، مسئله بسیار مهم دیگر این است که نحوه ی چروک خوردن هر شرینک، نسبت به جنس سازنده ی آن و حتی نسبت به اینکه در جهت افقی چروک می خورد یا عمودی نیز، متفاوت است که این خود نیازمند بررسی دقیق و زمان بر است. پروسه ی طراحی شرینک اسلیو، بسیار پیچیده و کاربر و نیازمند چندین بار آزمون خطا برای رسیدن به طرح ایده آل است و در نهایت همیشه به زمان بیشتری برای اتمام کار نیازمند است که این مدت، گاهی به شش ماه هم می رسد. پروسه ی شرینک اسلیو برای بسته بندی های مولتی پک یا چند لایه، ساده است. آرت ورک به گونه ای طراحی می شود که بعد از چروک خوردن، مناسب به نظر برسد. بعد از چاپ، اسلیو درز می خورد و دور محصول پیچیده می شود، سپس کار با حرارت چروک می خورد. ولی در عمل، به این آسانی ها هم نیست! اعوجاجی که هنگام شرینک شدن کار اتفاق می افتد، باید در مرحله ی طراحی و قبل از چاپ، محاسبه شود. این محاسبه براساس اندازه ی محیط بسته بندی محصول (بطری) انجام می گیرد. طراحی گرافیک و تصاویر روی لیبل هم هنگام طراحی، به همان مقدار محاسبه شده پیچ و تاب داده می شود تا بعد از عملیات شرینکینگ، طراحی همانی باشد که انتظار می رود. برای به سلامت گذاشتن طرح از مرحله ی شرینکینگ، طراحان چند راه مختلف پیش روی دارند، آسان ترین راه این است که به گونه ای طراحی کنند که هیچ قسمتی از کار در قسمت های چروک شونده ی لیبل نیفتد و مسلما، سخت ترین و خسته ترین راه هم، پیچ و تاب دادن به هر یک از المان های طرح، نسبت به مقدار چروکیدگی است که بعد از شرینکینگ ایجاد می شود. به طور کلی، طراحان از سه جریان کار برای بسته بندی شرینک اسلیو، استفاده می کنند؛

با پیش بینی رفتار پروسه ی شرینک اسلیو هنگام تولید، مقدار اعوجاج را تخمین می زنند. بر اساس این پیش بینی، موقعیت اعوجاج را بر روی اسلیو نشانه گذاری می کنند. هنگام طراحی، نسبت به اندازه و موقعیت اعوجاج، به طرح روی لیبل پیچ و تاب می دهند. البته راه دیگری هم برای مناسب سازی طرح بر روی لیبل وجود دارد که امروزه به ندرت از آن استفاده می شود و آن استفاده از نرم افزار بارپیچ (wraping) است. این نرم افزار، برای کار بر روی سطوح منحنی (اشکال گرد) مناسب است زیرا با استفاده از آن می توان در یک فضای 3d فایل آرت ورک را کاملا پیچ و تاب داد و اعوجاج مورد نظر را بر روی کار ایجاد کرد. با این نرم افزار، طراحان می توانند دقیقا محل و چگونگی اعجواج روی لیبل را ببینید و طرح را مناسب با آن تنظیم کنند. با اینکه با نرم افزارهای موجود امروزه، طراحان می توانند به راحتی از طرح خود یک مدل سه بعدی ایجاد کرده و آن را بچرخانند و تصحیح کنند، ولی این روند برای اشکال نا متعارف مانند بطری های دسته دار مواد سفید کننده و شیشه های روغن زیتون، بسیار متفاوت و پیچیده تر است.

هرچند اخیرا راه حل جدیدی ابداع شده است که کار را بسیار آسان تر می کند و آن، استفاده از اپلیکیشن CAD است که این امکان را به طراح می دهد که لیبل مورد نظر را در فضایی سه بعدی و صرف نظر از این که آن یک پروفایل ساده است یا برای یک بسته بندی عجیب و نامتعارف و یا حتی چند لایه طراحی می شود، طراحی کند. این نرم افزار، با شبیه سازی رفتار شرینک لیبل هنگام شرینک شدن، نسبت به جنس آن، به صورت مجازی، نه تنها راحتی کار طراحان را فرآهم می آورد بلکه در ساعت ها وقت اپراتور و هفته ها وقت طراح نیز صرفه جویی می کند.

ادوبی ایلوستریتور، نرم افزار دیگری است که کار طراحی و پیش از چاپ را بسیار آسان می کند. این نرم افزار با فرآهم آوردن امکان آزمایش، آنالیز و ارتباط سریع و آسان طراح با فضای سه بعدی مجازی، طرح را از تست های زمان گیر و گران در فضای واقعی، بی نیاز می کند. در این مدت به اصطلاح "پیشرفته تر" در طراحی شرینک اسلیو، طراح، امکان رها شدن از روش ها و پنل های قدیمی طراحی را دارد و می تواند بدون هیچ محدودیتی، مستقیما بر روی خود اشکال و احجام طراحی کند و صاحبان برند نیز، به دلیل برخوردار بودن از فایل آرت ورک به صورت سه بعدی، علاوه بر صرفه جویی در زمان، می توانند ازتمام پتانسیل شرینک اسلیو بهره ببرند. همان طور که قبلا توضیح داده شد، ابتدا باید تصمیم گرفته شود که کدام المان های طرح باید پیچانده شود، نمی توان کل فایل آرت ورک به طور یکجا پیچاند، زیرا آرت ورک در در قسمت های مرزی کار دچار اعوجاج نامناسب می شود و نتیجه کار را خراب می کند. کار متد جدید از ابتدای کار آسان نبود. زیرا کار در دنیای مجازی، واقعیت پیچیده تری را روبه روی طراحان قرار داده است. کار بر روی خیل عظیمی از ویژگی های محصول و بسته بندی در دنیای مجازی، بسیار پیچیده و نیازمند دقت و تخصص طراحان است. شکل بصری بطری و بسته بندی محصول، قابلیت ارتجاعی و ویژگی شرینک شدن فیلم، در کنار ظاهر آن، باید دقیقا تحلیل و تعریف شود. افکت های گرافیکی که بر روی بسته بندی قرار می گیرد، باید ایجاد شود و در نهایت طراح توانایی پیش بینی نحوه ی شرینک خوردن لیبل را داشته باشد. شکی نیست که امروزه طراحی اشکال غیر قرینه و مولتی پک ها بسیار پرطرفدار شده است.

استفاده از شرینک اسلیوها برای این نوع بسته بندی نیز همان نسبت رو به افزایش است. هر تکنولوژی جدید از شرینک اسلیو که به بازار می آید، راه را برای طراحی خلاقانه تر در این حوزه باز می کند و در بخش تولید نیز، جلوی بسیاری از خطاها و دوباره کاری هایی که به دلیل عدم شناخت رفتار و ویژگی های مواد رخ می دهد نیز گرفته می شود.

با ساده و یکپارچه کردن فرآیند طراحی و تولید، بخش های مختلف جریان کار از روندی سالم و بی وقفه برخوردار خواهند شد و نتیجه ی کار، کیفیت بهتر و پایدار در تولید شرینک لیبل و توسعه ی بیشتر آن در بازار امروز جهانی ست.

 

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک و استرچ پالت(

www.sepehrhamid.com

منبع: آژانس خبری طرح و چاپ

 

آخرين ويرايش : جمعه ، 20 شهریور 1394 ، 19:50
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه استرچ پالت
 • توضیحات:

  نام: استرچ پالت

  مدل : SH2500

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، سرعت صفحه دوار متغیر، سرعت بالا برنده فیلم استرچ متغیر، برق تکفاز،

  ابعاد و وزن بسته، به سفارش مشتری قابل تغییر است .

  جهت بسته بندی و استرچ انواع پالت با شکلهای منظم و نامنظم

  فیلم مصرفی: فیلم استرچ

  کلمات کلیدی:

  استرچ، استرج، استریج، استریچ، پالت، دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، پالتایزر

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد