اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

نکاتی در مورد بسته بندی (1) پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 22 مهر 1395 ، 12:48

نکاتی در مورد بسته بندی (1)

تاثیر رنگ در بسته بندی

رنگ در بسته بندي:

بدون شك، هر انساني از وجود چيزهاي زيبا مثل يك بسته بندي جالب و دوست داشتني لذت مي برد و اين گونه بسته بندي ها به زندگي تنوع و نشاط مي بخشند.بسته بندي بايد در خريدار ايجاد علاقه و اعتماد نمايد و براي او خوشايند باشد، هويت مناسب به كالا بدهد و آن را به گونه اي جالب و چشم گير عرضه نمايد، گواه محاسن و امتيازات محصول باشد و انعكاس هاي رواني مورد نظر را تأمين كند.«رنگ» براي دستيابي به اين اهداف عامل بسيار اساسي است. رنگ ها، آسان تر از نام ها و علائم در خاطر مي مانند و احساسات و تمايلاتي كه به وسيله آنها ايجاد مي شود به حدي دقيق و ظريف است كه كلمات توان بيان آن را به طور كامل ندارند.

 

يك بسته بندي بايد با سبك بيان بصري ويژه، گرافيك با قدرت و ماهرانه، رنگ هاي خوشايند و موزون، و طرحي تازه و نوين، با آنچه خريدار به صورت ناخودآگاه خواهان آن است مطابقت نمايد و مورد توجه مخاطب قرار گيرد.مصرف كننده بايد بتواند سريعأ متوجه ارتباط محصول و مورد مصرف آن شود،و رنگ ها مستقيم ترين و سريع ترين وسيله براي تعيين آن هستند.

رنگ، وسيله اي عالي براي بهتر ارائه دادن كالاست.تصوير يك قطعه گوشت وقتي كه روي زمينه سبز قرار دارد قرمزتر و اشتهاآور است. استفاده از فرمي كه با رنگ مناسب نيست، چه سهواً چه با دليل، حالات تشديد يا تضعيف را ايجاد مي نمايد.براي مثال خصوصيت فعال يك شكل مثلثي اگر با آبي پيوند يابد، يعني رنگ مثلث آبي باشد، تضعيف مي شود.

رنگ ها نه تنها خاصيت نماياندن نوع محصول محتوي بسته را دارند بلكه مي توانند مزه، بو، شكل و حتي ميزان حرارت آن را القا كنند. فرايندي كه ديدن رنگ ها در انسان ايجاد مي كند باعث تحريكي مي گردد كه فقط به حس بينايي محدود نمي شود و به حواس ديگر هم انتقال مي يابد.

رنگ هايي كه بيش از ساير رنگ ها اشتها را تحريك مي كنند و براي بسته بندي مواد غذايي از همه مناسب ترند نارنجي، زرد روشن، قرمز گلگون، سبز روشن، قهوه اي روشن و قهوه اي اند.

رنگ هاي تيره و رنگ هاي نامشخص و گرم تداعي بوهاي ناراحت كننده را مي كنند. زرد، قرمز، صورتي، نارنجي، ارغواني و رنگ هاي بين آنها گرايش به گرما دارند و تداعي گرما در تماشاگر مي كنند و آنها را رنگ هاي گرم مي نامند.آبي و سبز و رنگ هاي بين آنها گرايش به سرما دارند و تداعي سرما مي نمايند و اين رنگ ها را سرد مي گويند.

بنفش و به ويژه بنفش كم رنگ كه به آن ياسي مي گويند و صورتي روشن مايل به بنفش تداعي بوي خوش مي كنند. گاهي از اين ويژگي در بسته بندي لوازم آرايش استفاده مي شود.

گاهي كالايي پس از چند سال در بازار شهرتي ويژه كسب مي كند و رنگ غالب آن، در محصولات مشابه تقليد مي شود و حالتي نمادين مي يابد، مانند چسب مايع « اهو » كه در ايران سال ها با بسته بندي زرد و سياه توليد مي شد و پس از تعطيل شدن كارخانه آن در ايران اكنون سال هاست كه بيش تر چسب ها در ايران از بسته بندي زرد و سياه استفاده مي كنند در حالي كه اين دو رنگ به طور كلي ارتباطي با چسب ندارند.

به طور كلي مي توان گفت كه رنگ هاي شاد و زنده در سنين نوجواني و جواني، رنگ هاي اشباع شده در دوران ميانسالي و رنگ هاي تيره و كم درخشش در سال هاي پيري محبوبيت زيادي دارند. از اين مي توان گاهي در تعيين رنگ بسته بندي ها استفاده كرد.

مصرف كننده محصول بايد بتواند در نگاه اول ارتباط بين بسته بندي و محتوي دورن آن را تشخيص دهد. به عنوان مثال رنگ صورتي، با آنكه رنگ ملايم و خوشايندي است اما براي بسته بندي آب پرتقال مناسب نيست و مصرف كننده گيج مي شود.. همين طور اگر بيسكويت را در بسته بندي صورتي روشن مايل به بنفش ارائه كنند هنگام مصرف، احساس طعم صابون به خريدار دست مي دهد.

معمولأ يك رنگ به تنهايي نمي تواند محتوي بسته بندي را معرفي كند و بايد تركيبي از رنگ ها را مورد استفاده قرار داد.كاملأ ضروري است كه رنگ هاي استفاده شده با حس طبيعي و اثري كه محصول بر مصرف كننده مي گذارد هم خواني داشته باشد. واضح است كه يك بسته بندي آبي روشن براي فلفل مناسب نيست. برخي رنگ ها در بسته بندي محصولات بيشتر استفاده مي شوند.« بررسي كالاهاي يك سوپر ماركت،تسلط رنگ هاي قرمز، قهوه اي و آبي و استفاده نكردن از رنگ ارغواني را نشان مي دهد

عكس در بسته بندي:

عكس در بسته بندي معمولأ با هدف نمايش محتويات داخل بسته به گونه اي واضح و با تأكيد بر كيفيت خوب آن به كار برده مي شود.هيچ تركيب هنرمندانه اي نمي تواند به اندازه عكس رنگي يك غذاي خوشمزه در بسته بندي يك غذاي آماده براي فردي گرسنه يا پر اشتها هوس انگيز باشد، يا تصوير قهوه اي كه در فنجاني اشرافي ديده مي شود بيش از يك طرح تجريدي با رنگ هاي قهوه اي جلب توجه مي كند و به جرأت مي توان ادعا كرد كه در بسياري از موارد عكس محصول از تصوير سازي آن تأثير بيشتري بر مخاطب دارد زيرا همه عكس را واقعي و بدون اغراق مي پندارند.

عكس، امكان ارائه و به تصوير در آوردن چيزي بيش از واقعيت و مطلوب تر از آن دارد براي مثال در تصوير روي بسته بندي كنسرو ماهي مي توان عكسي از يك بشقاب محتوي كنسرو ماهي را قرار داد كه در اطراف آن با سليقه اي خاص، حلقه هاي گوجه فرنگي و برش هاي ليمو و كاهوي خرد شده و سيب زميني سرخ كرده براي تزيين قرار داده اند و حالتي اشتها آور ايجاد شده است و با نور پردازي مناسب رنگ محصول را نيز صورتي تر و خوش رنگ تر كرده اند كه حالت واقعي و رنگ پريده و مايل به زرد آن را ندارد. يا در تصوير ظرف سوپي كه روي يك پاكت محتوي گرد سوپ چاپ شده است، عكس سوپي را قرار داد كه در آن موادي تازه و خوش رنگ اضافه شده و شكل آن را اشتها آورتر از واقعيت كرده است.

بسته بندي داروها:

محصولات دارويي يك كارخانه تنوع زيادي دارند و هميشه امكان ايجاد تناسب بين رنگ بسته بندي دارو و موضوع آن وجود دارد. به طور مثال مي توان اين اصل را در بسته بندي داروها رعايت كرد كه براي انواع داروهاي قلبي فقط از انواع آبي و سبزآبي استفاده شود، زيرا رنگ هاي گرم باعث تحريك بيمار قلبي مي شوند، اما نمي توان فرض نمود كه انواع آبي و سبزآبي فقط بايد در داروهاي قلبي استفاده شوند.

واضح است كه در طراحي بسته بندي داروها هدف ترغيب خريدار براي خريد دارو و يا مصرف بيشتر آن نيست و همين نكته اين شاخه از بسته بندي را با موارد ديگر آن متفاوت كرده است.

در طراحي بسته بندي دارو اگر از تصوير سازي استفاده شود تصوير سازي ها ساده و بدون ساخت و ساز و داراي خطوط و سطوح خلاصه شده هستند و گاهي از عكاسي در آنها استفاده مي شود

در طراحي بسته بندي دارو بيشتر از نوارها و سطوح رنگي استفاده مي شود و طراح در حد امكان تلاش دارد رنگ را به طور اتفاقي انتخاب نكند و با موضوع دارو بي ربط نباشد. به طور مثال براي قرص هاي ويتامين C از رنگ نارنجي استفاده مي شود كه تداعي مركبات را داشته باشد و در يك شربت سينه شيرين مزه،شايد نوار قرمز آلبالويي به كار رود يا طرح بسته بندي يك قرص انرژي زا به احتمال زياد از رنگ هاي گرم ساخته مي شود. اما همان گونه كه اشاره شد هميشه امكان برقراري رابطه منطقه اي بين رنگ بسته بندي دارو با موضوع آن نيست.

ظرف شيشه اي يا پلاستيكي دارو از نظر طراحي بايد همانند جعبه مقوايي آن باشد و به طور خلاصه مي توان گفت كه تمام جنبه هاي بصري زيباشناسانه اي كه در مورد ساير انواع بسته بندي رعايت مي شد در مورد طراحي بسته بندي مواد دارويي نيز كاربرد دارد. زيرا با وجود آنكه بيمار دارو را به خاطر طراحي بسته بندي آن نمي خرد و در هر نوع بسته بندي با هر طرحي كه عرضه شود به ناچار تهيه مي كند اما يك بسته بندي دارو كه در آن خلاقيت و ابتكار ديده شود و انتخاب حروف از نظر شكل و اندازه و فاصله سطرها مناسب باشد و ارتباط فضاهاي خالي و سطوح پر شده با عناصر بصري، متناسب و چشم نواز ارائه گردد هم در روحيه بيمار هنگام گذراندن ايام بيماري و مصرف دارو تأثير مثبت دارد و هم به طور كلي شكل ظاهري بسته بندي ها در شكل دهي محيط زندگي انسان ها مؤثر است.

بسته بندي لوازم يدكي و ابزار:

براي طراحي بسته بندي لوازم يدكي و ابزارآلات، يكي از روش هاي رايج استفاده از آرم كارخانه توليد كننده به صورت درشت يا به حالت كوچك تر و تكرار شونده در تمام سطح بسته بندي است.تعداد رنگ هم محدود مي باشد. در اين نوع بسته بندي، يا يك رنگ در زمينه استفاده شده و نقش يا حروف روي آن به صورت منفي آمده است و يا حداكثر از دو رنگ به اضافه رنگ زمينه مقوا استفاده شده است و به ندرت براي اين گونه لوازم از بسته بندي هاي كاملأ رنگي استفاده مي شود.

حروف بدون سريف لاتين براي نوشته هاي بسته بندي لوازم يدكي و ابزار مناسب ترند و چون چاپ اين بسته ها يك رنگ يا دو رنگ است اگر تصويري در آن ها استفاده شود غالباً به صورت سطوح يا خطوط ساده شده مي باشد.

اگر طراح بتواند از خشونت و خشك بودن موضوع صنعتي بكاهد و با روش هايي مانند استفاده از منحني هاي موزون، ايده هاي خلاق و بازي هاي بصري، تلطيفي در بسته بندي به وجود آورد طراحي خود را به شايستگي انجام داده است.

اگر طراح بخواهد كه تصوير كالا را در طراحي بسته بندي لوازم يدكي و ابزار روي بسته بندي ارائه كند، بهتر است علاوه بر ساده كردن آن خلاقيت و نوآوري نشان دهد.

"برگرفته از کتاب گرافیک تبلیغات چاپی در رسانه ها نوشته دکتر کامران افشار"

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، وکیوم و استرچ پالت)

www.sepehrhamid.com

آخرين ويرايش : پنجشنبه ، 22 مهر 1395 ، 13:05
 

نظرات  

 
0 #1 صنعتگران تبریز 03 تیر 1396 ساعت 12:37
مشاوره رایگان و تعمیرات تخصصی و فروش بدون واسطه ماشین الات صنعتی کلگی فرز و تعمیرات فوق تخصصیدماشین فرز و تراش و دستگاههای ظروف یکبار مصرف فویلی و لیوان کاغذی و پیش دستی کاغذی و دستگاه چایزن ب قیمت وارداتی با 2 سال گارانتی بدون شرط با کادر مجرب شرکتی 10 سال خدمات پس از فروش و گارانتی قابل تمدید با هزینه ای ناچیز دوستان لطفا قبل از خرید حتما مطمعا شوید که بدون واسطه خرید میکنین در ضمن تاجران اصلی مواد اولیشو براتون معرفی میکنیم تا بدون واسطه خرید کنین
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • برش تمام اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام:  برش تمام اتوماتیک

  مدل  :     SH500

  مشخصات   :

  رنگ الکترواستاتیک، برق  تک فاز، سیستم برش پنوماتیک، قابلیت تنظیم طول برش از 20 سانت تا 50 متر

   

  جهت برش پلاستیک، نایلون، سفره، گونی، پارچه

   

     

  کلمات کلیدی:

   سپهرحمید، برش ، نایلون، سلفون، پلاستیک ، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid   ، سفره ، گونی ، پارچه ، نایلون ، فروش ، خرید ، فروشنده ،  

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد