اشتغال به صنعت ماشین سازی در ایران امروز، هنر، جسارت، تلاش و نوآوری بی وقفه ای را می طلبد که جز از سر عشق و ایمان به آفرینش، دلیل و منطق دیگری نمی پذیرد.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

فرهنگ بسته بندي ، نياز مصرف پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 18 تیر 1389 ، 15:12

 فرهنگ بسته بندي ، نياز مصرف

فرهنگ بسته بندی

در دنياي امروز که رشد فناوري لحظه به لحظه بوده و فضاي رقابتي بسيار فشرده و تنگاتنگ است از فرهنگ بسته بندي مي توان به عنوان فرهنگ مصرف تعبير کرد.

در واقع مي توان گفت بسته بندی جذاب که از نظر بهداشت، حفظ کيفيت محصول و تامين سليقه مصرف کننده داراي استانداردهاي لازم باشد، موجبات حفظ برتري و بقاي محصول در بازار هدف را ايجاد مي کند.

 همچنين در تقسيم بندي خصوصيات يک کالا بسته بندی در گروه مواردي چون تبليغات، راحتي مصرف کالا و نگهداري بهتر قرار گيرد که جز امتيازات يک کالا براي جلب مشتري است.

البته بايد توجه داشت که بسته بندی يک کالا، ارزش افزوده ايجاد نمي کند و توليد کننده نبايد بابت بسته بندی خريدار را مجبور به پرداخت هزينه اي بيشتر براي خريد کالا نمايد.

در واقع بسته بندی مناسب براي کالا مي تواند امتيازي باشد تا در ميان ديگر کالاها سليقه مشتري را متوجه خود نمايد هزينه آن را نيز بايد در رده هزينه هاي تبليغاتي قرار داد.

در مورد وزن کالا بسته بندی شده نيز بايد توجه داشت که وزن موادي که مورد استفاده در بسته بندی به عنوان وزن کالا محسوب نمي شود و وزن محصول را به طور خالص بايد در نظر گرفت.

  عوامل موثر بر بسته بندي

همانطور که ذکر شد بسته بندی به عنوان يک مزيت براي حفظ برتري و ادامه بقا کالا در بازار از آن استفاده مي شود، اما بسته بندی به عنوان يک امتياز در تجارت خود متاثر از مواردي چون عوامل اقتصادي، جمعيتي، فني و از اين جمله است که هر کدام از آنها به طور مجزا و يا در ارتباط با موارد ديگر بر نوع و کيفيت و کميت بسته بندی تاثيرگذار هستند.

عوامل اقتصادي که بر روي بسته بندی يک کالا تاثيرگذار هستند عبارتند از توليد در حجم انبوه، وجود شرايط رقابتي در بازار، افزايش تعداد واحدهاي توليدي و خدماتي، رشد درآمد سرانه و تنوع طلبي مصرف کنندگان.

بايد توجه کرد که در صورت توليد در حجم بالا ايجاد امکانات بسته بندی مي توان مقرون به صرفه باشد و همچنين توليد کننده در صورتي بسته مناسب و جذاب را به کالا مي افزايد و هزينه هاي آن را متقبل مي شود که در شرايط رقابت قرار بگيرد و موقعيت خود را متزلزل ببيند و اين در زماني ممکن مي شود که يا به علت و اردات کالاهاي رقيب بازار را اشباع کرده باشد و يا رقباي داخلي در توليد کالاهاي مشابه فعاليت کنند.

شرايط اقتصادي ذکر شده به طور عموم متوجه توليد کننده است اما دو مورد ديگر يعني افزايش درآمد سرانه و تنوع طلبي مستقيما با مصرف کنندگان مرتبط است.

افزايش درآمد سرانه موجب رشد زندگي تجملي مردم شده و سليقه آنها را به سمت مصرف محصولات بسته بندی شده و فانتزي سوق مي دهد، از طرفي ديگر حسن تنوع طلبي که يکي از خصوصيات بازار انسانها است، مساله اي است که توليد کنندگان بايد همواره به آن توجه داشته باشند تا بتوانند با تطبيق توليدات و تغيير نوع بسته بندی، توليداتشان همواره مورد نظر مصرف کنندگان باشد.

علاوه بر عوامل اقتصادي عامل جمعيت نيز تاثير زيادي بر روي بسته بندی و ايجاد تغيير و تنوع در آن دارد، چرا که معمولا توليد کنندگان و تجاري شهرهاي پرجمعيت را مورد توجه قرار داده و بر روي نياز و سليقه مصرف آنها سرمايه گذاري مي کنند و هر چه جمعيت يک منطقه بيشتر باشد، بازار آن نيز رقابتي تر و حفظ بقا در آن براي توليد کنندگان پراهميت تر مي شود از اين رو مي توان جمعيت را نيز يکي از عوامل تاثيرگذار بر روي بسته بندي دانست.

عوامل فني نيز يکي ديگر از موارد موثر بر بسته بندي کالاها است به طور مثال تنوع بسته بندي را مي توان متاثر از اين گزينه دانست، همچنين تکنولوژي که يکي از عواملي است که تاثير زيادي بر روي بسته بندي، تنوع و روند تکاملي آن دارد.

از طرفي در مرحله عرضه نيز عامل فني ديگري تاثير دارد که خصوصا در فروشگاه هاي بزرگ نمود بيشتري دارد و آن خود انتخابي يا خريدار شخصا مي تواند کالاها را از نزديک مشاهده و بدون تاثيرپذيري از تعريف يا انتقادهاي فروشنده کالاهاي مورد نظر خود را انتخاب نمايد در اين گونه فروشگاههاي چگونگي بسته بندي کالا و جذابيت آن از جنبه هاي مختلف براي خريدار در ميان خيل کالاهاي ديگر نقش خود را بيشتر نشان داده و از خوشنامي، قيمت، تجربه مصرف و تاثيرپذيري از تبليغات شايد بتوان گفت بسته بندي تاثير زيادي بر روي انتخاب خريدار مي گذارد.

 بسته بندي و سليقه مصرف

بايد توجه کرد که نقش اصلي بسته بندی گذشته از کالاهايي که براي عرضه نيازمند بسته بندي هستند، گزينه اي است که مستقيما سليقه مصرف کننده را هدف قرار داده و سعي در جلب آن به سوي  خود دارد.

در اين خصوص مي توان مشخصاتي را براي بسته بندی تعريف کرد که هر کدام به تنهايي و يا در ارتباط با موارد ديگر سعي بر کسب موفقيت بيشتر براي کالا در بازار دارند.

بسته بندي را بايد به نوعي به عنوان يکي از روشهاي تبليغاتي در نظر گرفت که علاوه بر خصوصياتي که دارد مي تواند به عنوان يک تبليغ برتر مطرح باشد.

بسته بندي مناسب کالا مي تواند حمل و نقل آنرا تسهيل نمايد و موجب شود تا نگهداري آن راحت تر گردد.

از طرفي در مورد کالاهاي فسادپذير که عموما جزو مواد خوراکي هستند، بسته بندي مناسب و بهداشتي مي تواند طول عمر کالا را افزايش دهد و در مورد برخي از کالاها نيز بسته بندي آنها مي تواند موجب تسهيل در مصرف آنها شود.

 مزاياي بسته بندي

بسته بندي مناسب و اصولي يک کالا مي تواند مزاياي زيادي از نظر اجتماعي و بهداشتي داشته باشد و مصرف کننده را به سوي مصرف بهينه کالا راهنمايي کند.

اگر فرهنگ بسته بندی در ميان توليد کنندگان به گونه اي همه گير شود که تماي آنها خود را ملزم به ارايه کالاهاي بسته بندی شده بدانند و از طرفي مصرف کنندگان نيز اولويت را بر مصرف کالاهايي با بسته بندي برتر بگذارند، مطمئنا در درازمدت کل جامعه از حاکميت اين فرهنگ منتفع خواهند شد.

عمومي شدن فرهنگ بسته بندي باعث مي شود تا تمامي هر کالا در بسته مشخص، با نام و نشان کارخانه توليد کنند، قيمت براي مصرف کننده و تاريخ توليد و انقضا» قرار  بگيرد که يکي از بزرگترين فواعد آن جذب واسطه ها و دلالها و در نهايت کاهش قيمتها است.

همچنين استفاده از کالاهاي بسته بندي شده موجب رشد فروشگاههاي جديد و حذف فروشگاههاي سنتي ميشود که نتيجه آن جلوگيري از توسعه واحدهاي تجاري در فضاهاي غيرتجاري است.

از ديگر مزاياي استفاده از بسته بندي تثبيت قيمتها و يکنواختي آن در تمامي جامعه است. همچنين عرضه کليه کالاي بسته بندي و استاندارد شدن آنها مي تواند موجب رشد تجارت الکترونيکي در سطح جامعه و خرده فورشي شود و بسياري از خريداران کالاي مورد نياز خود را از طريق سفارش اينترنتي يا تلفني انجام دهند و اين مساله موجب حذف بسياري از مسافرتهاي درون شهري شده و بسياري از مشکلات جامعه مانند ترافيک و روند صعودي مصرف بنزين را حل نمايد.

استفاده از بسته بندي براي توزيع کالاها موجب مي شود تا فاصله زماني ميان توليد تا توزيع تا مصرف کاهش پيدا کند و امکانات نظارت دقيق و هميشگي بر روي توليد مهيا شود.

استفاده از بسته بندي هاي استاندارد و صحيح کالا موجب جلوگيري از ورود کالاهاي غيراستاندارد و غيربهداشتي و مضر مي شود و علاوه بر آن مي توان با نظارت بر مراکز توزيع، ميزان عرضه را نيز کنترل کرد.

همانگونه که در بالا ذکر شد، فرهنگ شدن بسته بندي چشم نواز و استاندارد در نهايت باعث نفع هم توليد کننده و هم مصرف کننده مي شود، استفاده از قالبي بنام بسته بندي شايد در کوتاه مدت باعث سختي کار توليد کننده شود اما قطعا در درازمدت خود واقف به مزاياي آن شده و به دنبال راهها و شيوه هاي جديد رقم و اقلام به نوع آوري در اين زمينه خواهد کرد.

ماشین سازی سپهرحمید     http://www.sepehrhamid.com/

 منبع : http://alirezaseddighi.blogfa.com/

 

آخرين ويرايش : جمعه ، 18 تیر 1389 ، 16:08
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک دو نفره
 • توضیحات:

  نام:  دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک دو نفره

  مدل  :     SH1100

  مشخصات   :

  رنگ کوره ای، برق تک فاز،

   

  دستگاه جهت دوخت انواع پلاستیک ها قرار میگیرد عملکرد دستگاه به صورت دستی است و میتواند توسط دو اپراتور به طور هم زمان بکارگیری شود .

   

   

  فیلم مصرفی: نایلون، سلفون

   

  کلمات کلیدی  :

  بسته بندی، پک، سیل، سیلر،  سپهرحمید، دوخت پلاست ، نایلون، سلفون، پلاستیک ، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده ،

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد