ساخت شرینک پک تخصص ماست.

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

آزمایش بسته بندی ها پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 23 آبان 1389 ، 15:13

 

  

آزمایش بسته بندی ها

 آزمایش بسته بندی ها

  در صورتی که از شیوه آزمایش بسته بندی صحیحی استفاده شود، بسته بندی آسان تر، بهینه تر و کارآمدتر می شود. مهم ترین نکته این که آزمایش استحکام و یکپارچگی کالا بسیار قابل اطمینان تر شده و این موضوعی غیرقابل چشم پوشی است  . 

  ▪   آزمایش بسته بندی چگونه در طول دهه های گذشته متحول شده است؟ آیا این امر تسهیل و یا پیچیده تر شده؟  

 ـ    در صورتی که از شیوه آزمایش بسته بندی صحیحی استفاده شود، بسته بندی آسان تر، بهینه تر و کارآمدتر می شود. مهم ترین نکته این که آزمایش استحکام و یکپارچگی کالا بسیار قابل اطمینان تر شده و این موضوعی غیرقابل چشم پوشی است  .

 

  کدام مراحل آزمایش بسته بندی پیچیده تر هستند؟  

 ـ   استفاده از هلیوم برای آزمایش کالا، بر مبنای فن آوری پیچیده ای است که انجام کار را نیز پرهزینه می کند و با توجه به نوع بسته بندی کالا می تواند مخرب نیز باشد. از طرفی دیگر روش هایی چون حمام آب، آزمایش رنگ و پوست کندن و باز کردن وجود دارند. اجرای این روش ها آسان بوده و نیاز به تجهیزات کم هزینه تری دارند. اما در واقع همه این راه ها به خاطر وجود مولفه هایی پیچیده هستند. این روش ها هم برای بسته و هم برای تولید کالا مخرب و همچنین وقت گیر خواهد بود و نتایج حاصله از این روش وابسته به تکنیک است  .

 

  چگونه می توان آزمایش بسته بندی را تسهیل کرد، در حالی که هنوز با استانداردهایISO وFDA برای سازگاری و قابلیت اطمینان مواجه هستیم؟  

 -  با استفاده از شیوه کار تعریف شده و مشخص، روش ها می توانند ساده تر، سازگارتر و قابل اطمینان تر شوند. موسساتی مانند   ASTM (بین المللی) شیوه های آزمایشی تولید می کنند که توسط هم ترازشان بررسی شده و توسط مجموعه ای از اعداد با استفاده از وسیله های چندمنظوره تست شده تا قابلیت اطمینان نتایج نهایی تست را نشان دهند  .

   متدهایی که با این دقت بررسی و موشکافی شده اند، راهی طولانی را به سوی تقویت تکنیک های آزمایش طی می کند. به وضوح نسبت به پیشرفت و توسعه سریع غیرمخرب و غیرمتجاوز فن آوری آزمایش، نیازی روزافزون وجود دارد. برخی از متدهای جدیدتر که به همین نیاز منتهی می شوند شامل شیوه های آزمایش غیرمخربی از قبیل از هم پاشی وکیوم فشار، معاینه فراصوتی هوابرد و همچنین آزمایش تقویت نیرو هستند  .

 این متدها، همگی فن آوری هایی قابل اطمینان هستند که اطلاعات آماری قابل تکرار و قابل اندازه گیری در تست، تولید می کنند. چون این روش ها غیر مخرب اند، نمونه های مشابه آنها نیز می توانند بارها آزمایش شوند، همچنین تعداد نمونه های بسیار بیشتری را می توان آزمایش کرد، حتی کالاهایی که علامت گذاری شده اند نیز می توانند آزمایش شوند. استفاده از آزمایش بسته بندی ساده شده و غیرمخرب می تواند نتایجی به سرعت هماهنگ ارایه دهد که می توانند به شکل قابل ملاحظه ای سطح کنترل کیفیت بسته بندی کالا را ارتقا دهد  .

 

   ▪  آیا آزمایش بسته بندی غیرمخرب، می تواند کنترل بسته بندی را تسهیل کند؟  

   ـ   بدون شک بله. کنترل کالا با استفاده از روش های غیرمخرب مانند فراصوتی هوابرد، آسان تر است. استفاده از روش های مخرب به دلیل فقدان آزمایش اطلاعات قابل اطمینان و کمی، وقت گیر، هزینه بر و کم بازده تر هستند. یکی دیگر از راه های تسهیل کنترل کالا استفاده از ابزارهای تولید شده ای است که دارای اجزای تشکیل دهنده ای باشند که توسط استانداردهای بین المللی   (NIST) تنظیم شده باشند  .

 

  ▪ آیا روش های آزمایش ساده تر، لزوما کم هزینه تر بوده و باعث صرفه جویی در وقت می شوند؟  

 ـ  نکته اینجاست که چرا باید یک کالای بسیار خوب و یا بسته بندی خوب را از بین برد تا عیب های آن را پیدا کرد؟ آیا منطقی است که از روش های آزمایش بعدی که کاملا غیرقابل اطمینان و ناسازگار است، استفاده کرد؟ از جهتی بسیاری از روش های مخرب که به آنها اشاره شد (مانند آب ، رنگ و ...) هم برای نیروی کار، پیچیده هستند، حاوی اطلاعاتی هستند که تفسیر آنها مشکل است و در نهایت می تواند بسیار پرهزینه باشد، به خاطر نوع کالایی که مورد آزمایش قرار می گیرد  .

 علاوه بر این شما هیچ گاه نمی توانید از کیفیت بسته بندی کالایی که در بازار به فروش می رسانید، اطمینان داشته باشید. در صنعت تولید تجهیزات پزشکی و داروخانه ای با استفاده از فن آوری های غیرمخرب و یا استفاده از ابزارهایی که دارای استانداردهای جهانی  (ASTM) هستند، می تواند موجب جلوگیری از صرف هزینه ای بسیار سنگین شود  .

 

  ▪ آیا کنترل کالاهای در حال بسته بندی به جای کنترل کالاهایی که بسته بندی آنها تمام شده است، فرایند آزمایش را ساده تر و یا پیچیده تر می سازد؟  

 ـ   کنترل کالای در حال بسته بندی، عاملی موثر و منطقی می باشد. برای مثال، چرا باید یک کالای با ارزش را درون بسته بندی قرار دهیم که بعدا مشخص شود از بسته بندی سالمی برخوردار نبوده است؟ در واقع برای تولیدکنندگان محصولاتی چون کیف و سینی، کنترل یکپارچگی مواد بسته بندی، قبل از مهر و موم کردن آن، یکی از پیش نیازها به شمار می آید  .

 

  ▪ آیا گرایش به سمت اتوماسیون آزمایش وجود دارد یا به سمت انجام آزمایش در هنگام تولید؟   

 ـ  آگاهی بالایی نسبت به اهمیت یکپارچگی بسته بندی در تمام صنایع وجود دارد. بنابراین در کارخانه های تولیدی، تاکید بر روی سرمایه گذاری بیشتر به منظور بهبود بخشیدن فن آوری های کنترل کالا وجود دارد که هم برای مرحله پس از تولید کاربرد دارند و نیز برای مرحله در حال تولید به شکل خودکار  .

    طراحی آزمایش مخرب برای مرحله در حال تولید، غیرممکن است. کارخانه هایی که تاکنون بالغ بر دو دهه به استفاده از شیوه های مخرب پرداخته اند، نیازمند به ارزیابی مجددی در مورد عملکرد خود و جست وجو برای فن آوری هایی که به طور قابل ملاحظه ای دارای بازدهی بیشتر هستند، تا هزینه های خود را کاهش دهند  .

 

  ▪ چه محصولاتی وجود دارند که به اتوماسیون و جمع آوری آسان تر اطلاعات مربوط به آزمایش کالا کمک می کنند؟  

 ـ   دو روشPTI از جمله: تحلیل فشار خلا و فراصوت هوایی، فن آوری هایی هستند که موجب دستیابی به نتایج آزمایش قابل تکرار و کاملا سازگار می شوند و به راحتی قابل نصب برروی نرم افزارهای تولیدی بوده و سرانجام باعث کاهش هزینه های کلی می شوند  .

 

  ▪ آیا ترتیبی که آزمایش های گوناگون بر روی یک بسته انجام می شود (آزمایش مهر و موم بسته و ...) به شکل کلی بر روی تسهیل فرآیند آزمایش تاثیر می گذارند؟  

   ـ   این موضوع بستگی به تجهیزات موجود و متد آزمایشی دارد که مورد استفاده قرار می گیرد، بسته به این که مخرب و یا غیرمخرب باشند. وقتی از شیوه ای غیرمخرب مانند تحلیل فشار خلا استفاده می شود، آزمایش می تواند به هر ترتیبی و حتی بارها برروی یک نمونه از کالا انجام گیرد، در حالی که در آزمایش های مخرب شما کاملا محدود هستید. اگر قرار است چندین آزمایش بر روی یک بسته بندی انجام شوند، عامل مهم تحت کنترل نگه داشتن کیفیت بسته در طی این فرآیند است، و همچنین استفاده از روش هایی غیرمخرب مزایای قابل توجه تری را پیشنهاد می کند  .

   www.sepehrhamid.com ماشین سازی سپهرحمید

   ترجمه از: بهنام پیشعلی    

    مجله صنعت چاپ 

 

آزمایش بسته بندی هاآزمایش بسته بندی ها

آخرين ويرايش : چهارشنبه ، 26 آبان 1389 ، 07:13
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه استرچ کش
 • توضیحات:

  نام:  استرچ کش

  مدل  :     SH1600

  مشخصات   :

  رنگ الکترواستاتیک، مجهز به دیمر و ترانس

  عرض رول فیلم 45 سانت

  جهت بسته بندی انواع محصولاتی که درون ظروف یکبار مصرف قرار میگیرد. مانند قارچ، جگر مرغ

  مناسب مصرف در کشتارگاه ها و کارگاههای بسته بندی مواد غذایی

   

  فیلم مصرفی: فیلم استرچ

   

  کلمات کلیدی  :

  استریج، استرج، استرچ، استریچ، بسته بندی، پک، ظروف یکبار مصرف، سپهرحمید، ماشین سازی، دستگاه ، ماشین آلات، SepehrHamid   ، Pack ، packaging،  فروشنده ، محصولات غذایی ، فروش ، خرید

   

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد