داشتن بسته بندی زیبا با ماشین آلات بسته بندی سپهرحمید

 

دستگاه مورد نظر شما

جهت اطلاع راجع به کدام یک از ماشین آلات ذیل وارد سایت شده اید؟
 

تلگرام

کانال تلگرام ماشین سازی سپهرحمید

سئوالی دارید؟

در کانال تلگرام و در ساعات اداری آنلاین هستیم...

0936+353-3967

آمار پایگاه

محصولات

مجموعه دستگاه های شرینک پک

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک تمام اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک دوگانه سوز (برقی-گازی)

- دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک برقی

- دستگاه شرینک پک چهار طرف دوخت

- دستگاه شرینک پک با چهار سیستم دوخت مجزا

- دستگاه شرینک پک دوخت از بقل

- دستگاه شرینک پک کابینی

- دستگاه شرینک لیبل

- انواع دستگاه های شرینک پک سفارشی

 

مجموعه دستگاه های استرچ پالت و وکیوم

- دستگاه استرچ پالت ثابت

- دستگاه استرچ پالت گردان

- دستگاه استرچ پالت رول

- دستگاه استرچ کش رومیزی

- دستگاه وکیوم

- دستگاه برش اتوماتیک

- دستگاه دربند

- دستگاه فویل سیل

 

مجموعه دوخت پلاستیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت و برش پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک پنوماتیک

- دستگاه دوخت پلاستیک پایی (پدالی)

- دستگاه دوخت پلاستیک ال

- دستگاه دوخت پلاستیک عمودی

- دستگاه دوخت برنجی

- دستگاه دوخت رومیزی

آپارات

ماشین سازی سپهرحمید در آپارات

مجموعه ماشین آلات وکیوم و استرچ پالت مجموعه ماشین آلات شرینک پک مجموعه ماشین آلات دوخت پلاستیک

اتوماسيون بسته‌بندي پي دي اف چاپ ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 27 آبان 1389 ، 10:26

اتوماسیون بسته‌بندی

 

اتوماسیون بسته بندی

صنعت گران در دنياي امروز با مسائلي روبرو هستند که پيوسته آنها را ملزم به يافتن راهي در کاهش هزينه‌هاي بسته‌بندي مي‌کنند. هرچند در دنياي به هم پيوسته کنوني با در نظر داشتن شبکه اينترنت و تکنولوژي‌هاي نوين ارتباطي، اين بازي جدي‌تر و داراي ريسک بالاتر است. براي برآوردن نيازهاي روزافزون در اين رقابت جهاني، صنعتگران مجبور به کاهش بيش ازحد هزينه‌ها در مقايسه با گذشته هستند. آنهايي که در اين عرصه موفق نشوند نه تنها با خطر از دست دادن سهام مواجه هستند بلکه ممکن است که به طور کامل از صحنه تجارت حذف شوند .

 

به طور حتم، کاهش چنين هزينه‌اي به معني ماشيني کردن فرآيندهاي دستي در توليد و افزايش ميزان اتوماسيون در فرايندهاي نيمه ماشيني است. براي رسيدن به چنين هدفي استفاده از فن آوري‌هاي جديد در ارزيابي مجدد سامانه‌هاي ماشيني موجود، مي‌تواند مفيد باشد .

صنعت بسته‌بندي به صورت سنتي قلمرو سامانه‌هاي خودکار مشخص و ثابتي بوده‌است که به طور معمول به صورت دستي توسط يک کارگر به کار گرفته مي‌شده‌است، به طوري که اين کارگر نظارت بر عملکرد اين سامانه داشته‌است .

با در نظر داشتن بعضي فرايندهاي پيوسته، پرسرعت و پرحجم، سامانه‌هاي خودکار ثابت همچنان بهترين راه حل هستند. هرچند، به صورت روزافزوني صنعتگران در پي استفاده از ربات‌هاي صنعتي در اين عرصه هستند که مزيت‌هاي بسياري در مقايسه با سامانه‌هاي خودکار ثابت دارند .

اين مقاله مزاياي استفاده از ربات هاي کوچک اسمبلي را در جريان فرآيندهاي بسته‌بندي بررسي مي‌کند. اين فرآيندها شامل فرآيندهايي است که قبل از بسته‌بندي نهايي در کارتن و جعبه انجام مي‌شود که به طور معمول نيازمند ربات‌هاي بزرگ‌تري هستند .

اتوماسیون بسته بندی

به نظر مي‌رسد که رقابت جهاني رو به افزايش است !

جهاني سازي تجارت در سراسر دنيا به نظر مي‌رسد در سال‌هاي پيش رو، رو به افزايش است و سرعتي روز افزون دارد. ظهور و تبلور اقتصاد کشورهاي كم‌تر توسعه يافته و توسعه نيافته، به طور حتم دربر دارنده يک بازار مصرف، منابع جديد کارگران ارزان‌قيمت و افزايش رقابت در ميان صنعتگران خواهد بود و متعاقب آن، تاکيد صنعتگران در افزايش سطح اتوماسيونشان افزايش خواهد يافت .

رقابت در سامانه‌هاي خودکار ثابت

در بيشتر قرن بيستم، صنعت بسته بندي بهره بسياري از سامانه‌هاي خودکار ثابت طراحي شده ويژه اين صنعت بوده‌است (با در نظر داشتن گسترش سريع جوامع مصرف‌کننده). با اين وجود در همان زمان اين سامانه‌ها نقطه‌ضعف‌هايي نيز داشتند. هريک از اين ماشين‌ها مي‌بايست براي يک کالاي خاص طراحي مي‌شد. به علاوه، تغيير در شکل و اندازه ظاهري اين کالا به معني جايگزيني بسيار پر هزينه بعضي از اجزاي اين سامانه‌ها و يا سامانه به طور کامل ‌بود. همچنين مشکلات ديگري نيز در اين ماشين‌ها به چشم مي‌خورد که به عنوان مثال مي‌توان به هزينه نگهداري و تعمير، حجم بالا و وزن زياد و پوشش نامناسب اجزاي مکانيکي اين ماشين‌ها که مي‌توانست براي کارگران خطرساز باشد، اشاره کرد. با اين اوصاف، تا چندي پيش، مزاياي اين سامانه‌ها بر معايب آن‌ها برتري داشت. به عنوان تنها راه‌کاري که در دسترس صنعت‌گران بود، اين بود كه جايگزين مناسبي براي اين سامانه‌ها مطرح نبود. در حال حاضر وضعيت به طور کامل تغيير کرده است. براي ماندن در دنياي تجارت و صنعت، صنعت‌گران مي‌بايست در پي راهکارهاي جديدي باشند که ارزانتر بوده و در مقايسه با سامانه‌هاي خودکار ثابت منعطف تر باشد .

راهکار: استفاده از ربات‌هاي کوچک اسمبلي

خوشبختانه، خانواده اي از ربات‌هاي داراي بازو که به طور معمول از آنها به ربات‌هاي اسمبلي کوچک ياد مي‌شود راهکار و جايگزين مناسبي براي سامانه‌هاي ثابت موجود به نظر مي رسند. برخلاف نام آن‌ها، اين ربات‌ها مي‌توانند کارهاي بسيار متنوع‌تري در مقايسه با مونتاژ انجام دهند. اين کارها شامل انتقال مواد مختلف و کارهاي ديگري است که در جريان فرآيند بسته بندي وجود دارد، همچون برداشتن و قرار دادن، پر و خالي کردن، شکل دهي بسته بندي، قراردادن محصول در بسته بندي و ... و همچنين کارهاي ثانويه همچون برچسب زدن , ارزيابي کيفيت و ....

ربات‌هايي که در اين مقاله درباره آنها بحث مي شود ربات‌هاي اسمبلي کوچک هستند که ظرفيتي در حدود ۲۰ کيلو داشته و قلمرو کاري در حدود ۱۳۰۰ ميليمتر را دارا هستند .

ربات SCARA چهار محور در مقايسه با ربات‌هاي دوبخشي ۶ محور

به طور کلي دو نوع ربات اسمبلي وجود دارد: ربات‌هاي چهار محور SCARA و ربات‌هاي شش محور دو بخشي. ربات‌هاي ۴ محور به خاطر ساختاري که دارند مي‌توانند به صورت آزادانه در يک صفحه مختصات حرکت کنند. دو بازوي اول اين ربات‌ها قابليت حرکت در جهت چپ و راست را در اين صفحه فراهم مي‌سازند. بازوي سوم شامل يک قلاب فلزي است که بخش انتهايي ربات (End Effector) را در بر دارد. اين بخش قابليت حرکت به سمت بالا و پايين را در جهت قائم صفحه دارد و مي‌تواند حول محور قائم خود بچرخد، هرچند قابليت حرکت در جهت يک زاويه خاص را ندارد. اين طراحي منحصر به فرد به اين ربات يک درجه آزادي قابل توجه مي‌دهد که مي‌تواند با سرعت زياد در طول صفحه حرکت کند و به کرات اين کار را انجام دهد. در کاربردهاي بسته‌بندي، اين ربات‌هاي ۴ محور با سرعت بالايي، قابليت جابجايي اشيا را دارا هستند.

ربات‌هاي دو بخشي ۶ محور داراي دو اتصال بيشتر در مقايسه با ربات قبلي بوده و در نتيجه داراي درجه آزادي حرکتي بيشتري است. بازوي اولي اين ربات قابليت حرکت در جهت افقي را درصفحه همانند ربات ۴ محور فراهم مي کند، در حالي که دو بازوي ديگر حرکت در جهت قائم را براي اين ربات فراهم مي کنند. به علاوه، اين ربات ۶ محور داراي يک ساعد و دو اتصال مچ مانند است که همانند اين اجزا در بدن انسان عمل مي کند. اتصال اضافي اين ربات اين قابليت را براي اين ربات‌ها فراهم مي کند که اين ربات‌ها قابليت حمل يک جسم را که در هر جهت دلخواهي در صفحه قرار گرفته باشند، دارند. اين ربات‌ها هم‌چنان قابليت انجام عملياتي را دارند که تنها از بازويي به پيچيدگي دست انسان بر مي آيد.

اتوماسیون بسته بندی

مزيت ربات‌هاي اسمبلي کوچک در صنعت بسته بندي

در مقايسه با سامانه هاي ثابت، مزيت اصلي ربات‌هاي اسمبلي در صنعت بسته بندي هزينه پايين آنهاست. نه تنها اين ربات‌ها هزينه راه اندازي پايين تري دارند، انعطاف پذيري بالاي آنها، سايز کوچک و هزينه نگهداري پايين آنها منجر به هزينه کلي کمتر اين ربات‌ها مي‌شود. هردوي اين ابزارها قابليت انجام عمليات بسته بندي پيچيده را در مقايسه با کارگر انساني دارند.

بر خلاف سامانه هاي ثابت که به طور معمول براي يک فرآيند خاص طراحي مي شوند، ربات‌ها قابليت تطبيق به فرآيندهاي بسته‌بندي مختلف را دارند. به علاوه، برخلاف سامانه هاي ثابت، ربات‌ها نيازي به تعويض اجزاي گران قيمت ندارند وقتي فرآيند بسته بندي دست خوش تغيير مي شود، در اکثر موارد، يک تغيير ساده در ربات (به طور معمول در انتهاي ربات) کافي است که ربات قابل استفاده در فرآيند جديد باشد. هم‌چنين، در صورتي که ربات به انتهايي چند منظوره مجهز باشد، عملکرد آن بسيار زياد شده و قابليت کاري آن به شدت افزايش مي يابد. مزيت مهم ديگري که اين ربات‌ها در مقايسه با سامانه هاي ثابت دارند، پوشش مناسب بيروني آنهاست، به طوري که اجزاي مکانيکي آنها که مي تواند براي کارگرها خطرناک باشد، به خوبي پوشش داده شده است.

www.sepehrhamid.com ماشین سازی سپهرحمید

منبع: ماهنامه فن آوری و توسعه صنعت بسته بندی

آخرين ويرايش : چهارشنبه ، 6 بهمن 1395 ، 13:29
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
English Arabic French German Italian Spanish Turkish

جستجو در سایت

درباره ما

ماشین سازی سپهرحمید در سال 1372 با هدف طراحی و ساخت ماشین آلات مدرن بسته بندی، در قم تاسیس گردید.

عمده فعالیت های ماشین سازی سپهرحمید ساخت انواع دستگاه های بسته بندی شرینک پک، وکیوم ، دوخت رومیزی ، استرچ، استرچ پالت، دوخت پایی ، دربند به دو صورت تولید سفارشی و انبوه میباشد.

ادامه مطلب ...

 

فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

* فیلم تبلیغاتی ماشین سازی سپهرحمید

 

 

فیلم ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

* ماشین سازی سپهرحمید در شبکه یک سیما

 

* برخی از مشتریان ماشین سازی سپهرحمید


* 8 دلیل برای خرید ماشین آلات بسته بندی از ماشین سازی سپهرحمید


* لطفا در انتخاب ماشین آلات بسته بندی خط تولید خود دقت کنید !

 

* مطالبی راجع به دستگاه بسته بندی شرینک پک

 

استعلام قیمت دستگاه (شرینک پک، استرچ پالت)

در صورتی که مایل به استعلام قیمت ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک، استرچ پالت و...) هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت دانلودها (اینجا کلیک کنید) به دست آورده و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فاکس نمایید.

تبلیغات

تبليغات
تبليغات

معرفی یک محصول

 • دستگاه شرینک نیمه اتوماتیک
 • توضیحات:

  نام: شرینک نیمه اتوماتیک

  مدل : SH1300

  مشخصات :

  رنگ الکترواستاتیک، برق سه فاز، دارای سیستم کنترل حرارت، سیستم خنک کننده خروجی ( چهار فن خنک کننده )، با قابليت تعويض المنتها از خارج تونل

  ابعاد دستگاه بر اساس بسته بندی متغیر است .

  جهت بسته بندی و شرینک کردن محصولاتی مانند : داکت برق، لوله، لامپ مهتابی و کلیه محصولات با طول بیش از یک متر.

  فیلم مصرفی: نایلون

  درصورتی که مایل به استعلام قیمت دستگاه فوق هستید، فرم درخواست اطلاعات از مشتری را از قسمت مرکز دانلود به دست آورید و پس از تکمیل نمودن به شماره 02534233422 فکس نموده یا به ایمیل yazdan.pr@gmail.com ارسال نمایید.

  * اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه شرینک پک + فیلم نحوه کارکرد (کلیک کنید)

  کلمات کلیدی:

  شرینک ، شیرینک ، شرینگ، شیرینگ، وکیوم،دستگاه بسته بندی، پک، سپهرحمید، نایلون، سلفون، پلاستیک ، SepehrHamid ، Pack ، packaging، فروش ، خرید، فروشنده، shering

لینک های RSS

feed-image Feed Entries
کلیه ی حقوق برای ماشین سازی سپهرحمیدمحفوظ است
این سایت با نرم افزار مدیریت محتوای ملی ایرانیان ایجاد شده است
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های ایرانی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد